Ayak Bileği İncinmesi

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Deniz Kargılı tarafından paylaşıldı.

 1. Deniz Kargılı

  Deniz Kargılı Yeni Üye

  Kayıt:
  20 Haziran 2009
  Mesajlar:
  33
  Beğeniler:
  17
  Şehir:
  Bilkent Üni. - Ankara
  Seviye:
  Herkese iyi günler. Kısaca hikayeyi anlatayım.

  Malumunuzdur, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin en büyük hobilerinden biri zırt pırt asfalt yenilemek olduğu için memleketimizde logar kapakları zeminden daha aşağıdadır ki insanlar rahat rahat basıp bileklerini kırabilsinler diye! Ben de bundan 5 hafta kadar önce bu durumu yaşadım. Sol ayak bileğim iki kere(!) içe doğru döndü. Neyse ki, herhangi bir kırık olmadı ama ciddi bir zedenlenme oldu. Bir iki hafta devamlı sargı ile ve topallayarak ancak yürüyebildim. Bu olayın tam da benim, "bisiklet alıyorum artık yeter be!", dediğim zamana denk gelmesi de ayrıca harika oldu. Üniversitedeki sağlık merkezinde bileğe bakan ortopedist doktor ağayı yormamı, 3 hafta içinde de normale döneceğini söyledi. Ancak tam olarak normale dönemedi.. Acı olmadan yürüyebiliyor ve koşabiliyorum ancak hala sızlama devam ediyor. Özellikle bileği içe doğru döndürdüğümde hafif de olsa bir acı var.

  Haliyle ben de bisiklete binmeye çekinir oldum o günden beri. Şimdi başlarsam çok mu erken olacak acaba diye de endişe etmiyor değilim.
   
 2. Niyazi ALTUN

  Niyazi ALTUN Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  4 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  646
  Beğeniler:
  486
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  ilk önce çok geçmiş olsun kardeşim.Bence tekrardan doktora kontrole gidip muayene olmalısın.Çünkü iyileşme tam olarak gerçekleşmemiş olabilir.
  Tekrardan acil şifalar.
  Sevgi ve saygılarımla.
   
 3. Baran Saldanlı

  Baran Saldanlı Kıdemli Üye

  Yaş:
  23
  Kayıt:
  22 Nisan 2010
  Mesajlar:
  334
  Beğeniler:
  101
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  öncelikle geçmiş olsun.ayagınız burkuldu mu? eğer burkulduysa 5-6 aydan önce tamamen eski haline dönmez.benim bilek burkulmuştu 1 aya ağrısı geçti ama en küçük dönmede bilek çok acıyordu.bence ufaktan başlasınız bi şey olmaz diye düşünüyorum.kalın sağlıcakla :)
   
 4. H.Sages

  H.Sages Kıdemli Üye

  Kayıt:
  17 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  274
  Beğeniler:
  185
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Yürürken ve koşarken sızlama olur ama bisiklet sürerken problem yaşamayacaksınız. Aynısı benim başıma geldi, hatta burkularak kırıldı ayağım. 4 hafta sonra bisiklete binmeye başladım, hala koşarken ağrı var ama. Yine de ayağınızı fazla yormayın. İyileşme süresini geciktirirsiniz.
   
 5. mask

  mask Aktif Üye

  Kayıt:
  22 Mart 2009
  Mesajlar:
  194
  Beğeniler:
  196
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Bir süre hazır hissedene kadar yüklenmemekte fayda var. Malum vücudun bir parçasını bozunca toparlaması çok zor oluyor.
   

İlginizi Çekebilir

nibali1_3387201b.jpg
[ATTACH] Profesyonel gibi inin Tekrar selamlar. Geçen hafta İngiltere'de yayınlanan Get into Road Cycling isimli dergiden "profesyonellerden tırmanma teknikleri" ile ilgili bir makale...
stelvio-pass-hill-climb1.jpg
Selamlar İngiltere'de aylık olarak yayınlanan "Get into Road Cycling" isimli derginin Aralık sayısında yayınlanan "Profesyonel Sporculardan Tepe Tırmanma Teknikleri ve İpuçları" konulu makaleyi...
5.png
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...