Avrasya Bisiklet Gezisi 20 tl ücret vermek istemeyen var mı ?

Fidan Kayaoğlu

Aktif Üye
Tepki
98
Bisiklet
Kron
Geçen senede yapıldığı gibi bu senede Cumhurbaşkanlığı bisiklet turunun son etabı İstanbul'da önce yarışçıların geçişi sonra ise halkın katılımı ile gerçekleştirilecek. Ancak bunun için katılım bedeli adında 20 tl ücret alınmaktadır.
Biz geçen senede bu ücreti vermeden katılmamız gerektiğine inanarak benim gibi düşünen bisikletçilerle beraber bu etkinliğe ücretsiz katılmıştık ve bu senede eğer gelmek isteyen varsa ücret vermeden katılalım derim.

(link)

Avrasya Bisiklet Gezisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu,
SPOR AS ve Hollanda Konsolosluğu arasındaki işbirliğinde 28 Nisan 2013 Pazar günü
gerçekleştirilecektir. Profesyonel Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’na paralel bir amatör bir etkinlik
olarak, Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu bisikletçilerinin köprüyü geçmesinden
hemen sonra başlayacaktır

Kayıtlar sadece (link) adresinden online olarak, 26 Nisan 2013, saat
17.00 ye kadar yapılabilmektedir. Kayıtlar 1000 kişi ile sınırlı olduğunu ve bu limite ulaşır ulaşmaz
kayıtların kapanacağını göz önünde bulundurunuz.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@FİDAN KAYAOĞLU

Valla alt tarafı köprü geçmek ve bir tişört için 20 TL vermek akıl kârı değil. Ben kayıt dışı katılmayı düşünüyorum açıkçası :D Köprüden geçmeme engel olacak değiller ya ;)

• Beğen
Tepkiler: ihsan onur şener

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
1000x20= 20000 bukadar para kimin cebine gircek? :D GİTMİYORUM

Fidan Kayaoğlu

Aktif Üye
Tepki
98
Bisiklet
Kron
@Ceyhun BAYDOĞAN

Biz geçen sene 50'e yakın kişi pra vermeden katıldık. Zaten emin olun engel olamıyorlar :))

• Beğen
Tepkiler: enver avcı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
selam fidan geçen sene enver ben hasan fena kızdık burada karşı eylemi başlattık sağolsun orada dostlar bağırmaya başladı köprü hakkımız engellenemez diye 20 lirayı protesto ettik ama ücretsizde geçtik şimdi bunu niye yapıyorlar bu 20 liralar nereye gidiyor tişort paralarınamı san fransisko köprüsünden insanlar ücretsiz bisiklet yolundan geçer şiddetle artık protesto ediyorum geçen sene dernekte orada idi bu olayı düzenleyenler ücretsiz geçmek isteyenlere evet deyince dernek başkanı insanlara serbestsiniz dedi biz başkan ile geçmemeye karar verdik biz tam dönerken bi araçtan başkanı çağırdılar ben tek kaldım hiç geçmeyecektim herkez geçmeye başlayınca koca grup içinde bir tek ben kaldım sonunda dedim arkadaş bende geçeyim evet ücretsiz geçtim ama bu sene düşünmüyorum bu paralı geçişi adet haline getireceklerine adam gibi o köprüyüde onarsınlar adam gibi bisiklet yolu yapsınlar san fransiskoyu yeni keşfetmedik gözümüz açık dünyada ne oluyorsa buradada o olacak adam gibi alt yapısı ile doğru dürüst istanbul şehri istiyorum bisiklet yolları ile bura mega köy çarpık çurpuk şehirleşme.yıkacan bu istanbulu o vakit adam olur ..

Fidan Kayaoğlu

Aktif Üye
Tepki
98
Bisiklet
Kron
@Kudret Kurtcebe

Kudret abi geçen sene evet tepkini hatırlıyorum ve geçmekten vazgeçip sonra başkanla beraber geçtiğinizide biliyorum ama para vermek bence bu sene içinde saçmalık. Geçen sene para vermeden geçen kişi sayısı verenlere göre çok azdı ama ne olursa olsun biz tepkimizi gösterip , köprü geçişinin engelenemeyeceğini göstermiş olduk.
Bir forma ve ekmek arası peynir için kimse kusura bakmasın 20 tl vermicem. Ben yine orada olucam ve hakkım olan geçişi yapıcam ki ayrıca zaten bu spor ve sporun hiç bir dalı için para ödenmemeli.
Bisiklet kullanıcı sayısı zaten az ve bu ücreti alarak belki de gelmek isteyip gelemeyecek olanlar da olacak. Bnde diyorum ki yine beraber olalım en azından parasız gemek isteyenlerle beraber yine tepkimizi göstererek geçelim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
tepkini anlıyorum...
portakal rengi forma giyen sayısıda az sayılmaz idi fidan yani 20 lira verende çoktu sayılır ayrıca biliyorsun dernek haziranda geçti ama ne hikmet ise aynı kişiler gene orada idi yani 20 lirayı verip geçenler derneğin geçişindede var oldular fidan bizim toplum tepkisizdir yani protesto deyince fos yalnız hiç unutmam belgradda bisiklete para alıyorlar idi bu durumu protesto etmek için herkez 2 lirayı onar kuruş halinde hazırladı öyle istedim çünki tam 55 kişi dayandık belgrad kapısına adam önce almak istemedi bizde dedikki bu türk parası değilmi, protestonun bu şeklide güzeldi tabi adam 55 kişinin onlukları öylede bir aldıki o gün çok güldük..;) evet ben geçen sene derneğin haziranda düzenlediği bedava köprü geçişine katılmadım nedeni 20 lira verip köprüden geçenleri protesto ettim nitekim köprünün öteki yanında grubu bekledim yaklaşık 3000 e yakın bir grup var idi ve 20 lirayı verip geçen bedava geçiştede var idi şimdi biz burada neyi anlatıyoruz ben isterimki face den tüm bisikletçiler örgütlensin ve arap baharı yaratılsın dayansınlar o gün oraya 5000-10.000 kişi ne ayak bu 20 lira diye,nerde öyle kitle var mı bura avrupa değil...ama genede seni desteklemek için geleceğim ama geçip geçmeme konusunda tereddüt etmeden geçmeyeceğim bu sefer orada olacağım ama geçmemek için...

Soner Kanar

Daimi Üye
Tepki
116
Bisiklet
Merida
Abi biz verdik valla.....Bu seferlik böyle olsun yazın dügün dernekten fırsat bulamıyoruz:)bir kere geçecem sonrası Allah kerim.....................

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Soner Kanar

soner seni eleştirmiyorum ben burada geçen sene bu olayı protesto etmek için topik açtım yaklaşık face den olsun buradan olsun 50 in üstünde adam toplandı orada bağırdı millet dernek başkanıda geldi ve sonunda olayı düzenleyenler izin verdi o insanlara geçin diye biz başkan ile geçmeyecektik tam dönüyorduk bi minibüsten bağırdılar başkana köprüden geçiyoruz dediler başkan araca bindi ben tek kaldım orada bir adam var idi tek döndü belkide o arkadaş idi beni buradan eleştiren siz dedi hem topik açtınız hemde geçtiniz diye bu durumu bu sene bozacağım ve asla geçmeyeceğim sırf kendime dürüst olacağım.. soner köprü bedava olacak san fransiskodan millet bedava geçiyor her gün ,üstelik bu köprüyü siz bisiklete açmıyorsunuz bi de 20 lira verirsen geçersin olayı olursa buna ayıp denir..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Tüm yorumlara katılıyorum. Yalnız tepki tepkidir. 1 kişide olsak 10 kişide 100 kişide olsak tepkimizi koymalıyız bence. Bu zamana kadar başımıza ne geldiyse sustuğumuzdan geldi. Trafikte tanınmıyoruz bile. Artık bu tip organizasyonlarda sesimizi duyurmamız gerektiğini düşünüyorum. Metroda, Otobüste metrobüste bebek arabalarına, pazar arabalarına ekstra para alınmazken bizden ek ücret isteniyor. Veren veriyor direnen kazanıyor tabi. Bence sesimizi duyurmalıyız artık yavaş yavaş.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ceyhun BAYDOĞAN

evet tepkim o gün geçmeyerek olacak ,ama ücretsiz geçmek isteyen insanların protesto seslerine bende katılacağım onları desteklemek için oraya gideceğim onlar geçebilir ama ben geçen seneki hatamı telafi edeceğim geçmeyeceğim..

Fidan Kayaoğlu

Aktif Üye
Tepki
98
Bisiklet
Kron
@Kudret Kurtcebe

Orada olacağını bilmek benim için mutluluk Kudret abi çünkü senide Enver'ide çok severim ve size saygı duyarım. Kesinlikle dediklerine katılıyorum ancak evet tepki ha 1 kişi haa 1000 kişi biztepkimizi gösterelim. Keşke dediğin gibi kitlesel tepki verebilsek ve herkes gelse emin ol benimde gerçekten umut ettiğim bu.

• Beğen
Tepkiler: Murat PEKER

Fidan Kayaoğlu

Aktif Üye
Tepki
98
Bisiklet
Kron
@Ceyhun BAYDOĞAN

Kesinlikle katılıyorum. Evet ha 1 kişi ha 100 kişi ben dediğim gibi o gün orada olucam ve geçicem para vermeden.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@FİDAN KAYAOĞLU

bu olayı sen ateşledin fidan derneğin sayfasına koydum avrasya lingini,,
orada gitmeyeceğim dedim ama seni yalnız bırakmak olmaz biliyorsun nerde protesto ben orada belgrad olayını düzenledim sağolsun 50 in üstünde dostum dayandı belgrada,, girişte 2 lira ücret alınıyordu bisiklete.....gerçi makul gözükebilir ama bisiklet için ne demek para almak .....ayrıca biliyorsun tepem çok atıyor gene deniz otobüsleri ve lüks feribotlara lüks feribotlarıda 10 bisikletten sonra ücret var deniz otobüslerinde 3 bisikletten sonra ücret var tamam olurda 1.5 lira olsun değilmi ne efendim 5 lira bu ne yahu....bi kere kısıtlama yalnış ben öyle düşünüyorum ne yani 10 bisikletliden sonra 11 inci olursa herkezi cezalandırma olayı bura kışlamı,,,

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Bu cumartesi gittim, Belgrad girişi 3 lira olmuş (%50 zam) :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@KaanG

vay anasını ....:boese157: şeytan diyor aç bi topik belgrad protestosu diye, herkez onluklar ile gelecek ,3 lira onluklar ile ödenecek ..kapıdaki saya duracak onlukları ,
herkez sıra ile tek tek öder girer ,geçen sefer öyle olmuş idi..