Avm'de otoparkta bisiklet yasağı

Arif Gören

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Carraro
merhabalar , çalıştığım alışveriş merkezine bisikletimle ulaşımımı sağlıyorum . bisikletimi otoparka uygun bir yere park edip kitleyip işime dönmekteydim 1-2 aydır bu şekildeydi , şimdi ise alışveriş merkezi müdürü bisikleti otoparkta istemediğini belirtti , neden falan muhabbetine girince araba çarpabilir ve istemiyorum bisiklet park yerine koymalısın gibi sözler söylendi , bisikleti koymamı istediği yer ise 3 bisiklet park edilebilecek kapasitede vede birbirine kaynatılmış 3-5 halkalık basit ve ortalık yerde üstü acık korunaksız bir yerde , kendisine gerekli bütün açıklamaları yapmama rağmen fikrini değiştirmedi , istenilen yere bıraktığım takdirde bisikletimle oynanabilir , teker sele gibi kolay sökülebilen parçalar çalınabilir ve havalar malum yağmurlu fazla yağmur altında kalmaktan paslanabilir vs... gibi sebeplerden istenilen yere koymak istemiyorum , boyun eğip istenilen yere koymak zorundamıyım yoksa bir önerisi tavsiyesi veya yardımcı olabilecek aydın bir kişilik yardımcı olabilir mi yorumlarınızı beklıyorum karda kışta yağmurda bol pedallar . :)

Scudo

Çetin Güzel

Daimi Üye
Tepki
197
Bisikletin oraya konulmamasını gösteren bir yazı göstermesini iste, bisikletinin pahalı olduğunu, bisiklet park yerinin korunaksız olduğunu ve oraya koymakta ısrar ediyorsa bisikletin çalınması durumunda zararını karşılayacaklarına dair yazılı belge iste.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Öncelikle işin zor onu belirteyim.Yapılabilecek birşeyler var bu zorbaya karşı.Öncelikle bisikletinin o kapalı otoparkta bulunmasına,kilit altında tutulmasına engel teşkil eden yasa veya kanun var mı bi araştır.Şayet böyle bir kural yoksa bisikletini kilitlemeye devam et.Bir başka önerim de o müdür olacak insan müsvettesi ilke konuşmalarını kayıt altına al,mümkünse görüntülü.Bisikletini kilitleme ile ilgili bir kanunsuzluk yoksa ve ikiniz de karşılıklı diretmeye başlarsanız O müdür denen şey seninle oynamaya çalışacak ve hatta işinden ekmeğinden etmekle tehtid etmeye bile yeltenecektir.Bu tipleri bilirim.İş oraya vardığında da sıra sana gelecek,işte o zaman anlayacak mobbing'in ne pis birşey olduğunu.Adamın yaptığı düpedüz alçaklık,keyfe göre hareket etmek...Bütün sinirlerimi ayaklandırdı şimdi bak.

Arif Gören

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Carraro
kendisiyle yüz yüze görüştüm , açıklamaları yaptım , bisikletimin fiyatı şudur ben istediginiz yere koydugum takdirde çalınırsa siz sorumlusunuz kabul ediyormusunuz dedigimde , sesini yükselterek hayır hayır iki yerndede çalınsa kameralar var arar buluruz gibi laf edince üslubuna dikkat et diye uyardım , dediginiz gibi otoparkta bisiklet yasak diye bir kural yazı kanun varmı diye sordugum da da araba çarpar felan gibi klasik laflar etmeye başladı geveledi biraz , sonra magza müdürüm kendisiyle konuşunca yangın çıkış yeri dinlen alt katta bir yere izin verdi daha sonra oranın kapısını kitleyerek buraya koymanda yanlış olur diyerek yine kabul etmedi , izin vermiştiniz bu nasıl iş dememe ragmen halen istemıyorum diyerek güvenlikleri üstüme püskürtmekte kendisi , şuan ki durumu tamamen kişselleştirdi inat eder gibi koskoca otoparkta izin vermıyor avm de yeni açılan bir yer ( Sancaktepe rings avm ) iş yapmayan bomboş bir avm olmasına ve avm de onca sorun varken bisikletle ugraşmasını magza müdürüm bile anlıyamadı ne desem ne yapsam laf anlamaz bir tavrı var

erkan_harman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Erkan Harman
Bisiklet
Salcano
simdi merhaba arkadasim o sahis ki kulturel yapisina bakmak lazim ki bisiklete bakis acisindan ne kadar cahil bir insan oldugu belli otoparda sana araba carpar gibisinden laf ne yani otoparkta elinle surersin kiyidan koseden gene bisey olmaz keyfi keder bir durum bu sen koymaya devam et dicem kidem almis ya onun arkasina siginicak simdi ekmeginden olucaksin. magza mudurune bu sorunu iletmesi icin diret o olmadi onun sorumlusuna git sss kuralini uygula eger calistigin firmadakiler destek cikarsa belki bir nebze yani ne denilir bilmiyorum ki boyle cahil arkadaslara

• Beğen
Tepkiler: Arif Gören

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
hangi avm olduğunu belirtin de 3 bisiklet alıp motosiklet yerine park etmezsem ne olayım motosiklet ile natulüsün motor park yerine hem motoru hem bisikleti az kitlemedim. hemen -2 otopark girişinin yanında motor otoparkı var oraya hem motoru hem bisikleti aynı anda motor kilidi ile çok bağladım.

• Beğen
Tepkiler: Arif Gören

Arif Gören

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Carraro
avm deki tüm güvenlikler arkasından küfediyor bisikeltle ugrastıgı için çalıştıgım yerdeki müdürüm ve iş arkadaşlarımda benden tarafta , otoparkta 3-5 araçtan başka araba yok bomboş iki gün önce otoparkta aynı yere koyup kitledim güvenlikler haklısın ama adam laf anlamıyor gibi laf ediyorlar ben sözlü tartışmaya girmekten vede müdürü kültürsüz eşşekle konuşturmaktan daraldım otoparkta bisiklet yasaktır diye bir kanun olabileceginide sanmıyorum araştırdım ama o başlık altında herhangi bir bilgiye ulaşamadım beni işten cıkarma gibi bir yetkisi yok ama laftanda anlamıyor

gökhan bey müdüürm dedi magzaya gtir diye ama depomuz çok ufak sorun oluyor , ( anadolu yakası , Sancaktepe rings avm , Akpınar Mah. Kanuni Cad. No:6 34885, Sancaktepe İstanbul , toplu şekilde veya yazılı birseye dayanarak susturmak lazım yoksa adamda laf anlamaz ve bisikleti ordan aldırdıgında egosunu tatmin eder bir tavrı var ya hayatında hiç dayak yemedi yada sele borusuyla döv beni diyor

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Yeterli ışıklandırmanız varsa o araba çarpar bahanesi de fos cıkar.Zaten kapalı otopark,millet 100 le gitmiyor ya anasını satayım.Adam resmen aranıyor.

Arif Gören

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Carraro
bisikletin ışıklandırmasını geçtim , otopark gayet iyi aydınlatmalı inada bindirdi biraz kendisi , böylelerine şiddet şart , güzel laftan anlamıyor , vede bir çözüm bulmadıgım takdirde konuşmayada devam edecek ama bende otoparkta kitlemeye devam edecegim

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
AVM'ye motorlu bir müşteri geldiği zaman ne yapıyor? Ya da bisikletli bir müşteri otoparka bisikletiyle gelip bisikletini kilitlese müşteriyi bulup bisikleti almasını mı söyleyecekler? Sen güvenlikle anlaş, idare etsinler. Müdürün göremeyeceği bir nokta bulup oraya kilitle. Gerekirse yerini değiştir. Sonuçta senin işverenin o şahıs değil. AVM otoparkını kullanmak için yazılı kural oluşturmuşsa onu istersin. Kendisi sana yönetimce imzalı bir kural metni gösteremezse istediğim gibi kullanırım dersin ve kilitlemeye devam edersin. Bu aşamadan sonra bisikletine zarar vermeye çalışabilir. O yüzden hep kamera açısı dâhilinde bisikletini kilitlemelisin. Kolay gelsin...

Arif Gören

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Carraro
motorsiklet için yapılan park yerleri kapalı otopark içinde degil avm giriş bölgesinin yan tarafına konumlandırmış , müşteri olarak bisikletimle otoparka yönelsem bisiklet park yerine yönlendirilirdm sanırım , güvenlıklerin hepsiyle aram iyi yalnız başka yere park ettgimdede arayıp bisikleti buluyor izinli oldugum günün ertesi günü güvenlikle konuştum , izinliymişsiniz ama otoparkta heryerde bisikletizini arattırdı bize dedi bildiğiniz yasagı kuralı yazıyı kagıdı geçtim ugraşıyor , dediginiz gibi kamera açısında bir yere kitliyorum yorumlarda yazılanlardan yola çıkarak , yasak olduguna dair yazılı belge talep edeceğim anlamamasına ragmen ses kaydı alarak bir açıklama daha yapacagım halen inat ederse biri dur diyene kadar devam edecektir

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Bisiklete zarar verme cesareti gösteremez, normalde.
Ama müdür olunca, altına çalışan herkes korkacak bu adamdan. Kamera kayıtları hiç olur, gören de kafasını çevirir.

AVM çok da uzak değil. Bi ara 3-5 kişi gidip, otoparka bisikletleri kitleyip müdürü deli edebiliriz aslında :D

K. Aydın

Aktif Üye
Tepki
101
Bisiklet
Mosso
Ben istanbul'da değilim ama aslında istanbul'da böyle bir tur düzenlenip gıcıklığına otoparka geniş geniş konulabilir. Laf edilirse de güzel malzeme çıkar. Bir youtube videosu sonra o ayıklasın pirincin taşını.

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Palladium Avmde calistigim donemde hepsini cok iyi tanima imkanim oldu. 2 mudur degisti calistigim donemde
Bir suru guvenligi yonetince kendini birsey zannediyor ve ego tavan yapiyor.
. Sizinle ugrasan Avm nin genelinden sorumlu olan guvenlik muduru mu yoksa Guvenlik sirketinin elemanlarini kontrol eden kisimi.
2. secenek ise isiniz cok daha kolaylasacaktir. ki oyle tahmin etmekteyim. cunku bisiklet ile ugrasacak zamani bulan tek o vardir diye dusunuyorum.
Bu tip kisilerin el pençe oldugu kisiler yonetimdeki kisilerdir. Mudur ile muhattap olana kadar, yonetime dilekce yazmaniz cok daha yararli bir is olacaktir.

Baktiniz hic bi sekilde cozulmuyo 5 - 6 kisi gideriz ;)

edit: bisikleti park etmeye gideriz :D