Avm bisiklet parkı ve kaç kilit kullanıyorsunuz

Ne tarz kilit kullanıyorsunuz?

• U Kilit

• Zincir + Asma Kilit

• Şifreli Kilit

• Anahtarlı Kilit

• Sesli Alarm

• Toplam katılım
    107

hayatgezi

Aktif Üye
Tepki
66
İsim
Caner
Bisiklet
Salcano
AVM'lerde ki bisiklet park yerlerini kullanıyorsanız eğer kaç tane kilit takıyorsunuz?

Geçen gün 15-20 dk yemek yiyeyim diye gireyim dedim ama güvenemedim, park yakınındaki görevli bırakın bişey olmaz falan dedi ama kilidim de çok çok dandikti cesaret edemedim.

Bütün kiletler sökülüyor burası bir gerçek önemli olan bi nebze caydırmak ama avm'de bisikleti bırakıyorsanız eğer o an hangi kilit ya da kilit kombinasyonlarını kullanıyorsunuz U kilit, zincir + asma kilit, anahtarlı kilit, şifreli kilit, mümkünse kullandığınız kilit modelleri..
Anketten kombo kullananlar için seçenekler 3 şıkka kadar işaretlenebilir.

Scudo

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
benim spor salonum avm içinde. ben bisikleti de sokuyorum içeri.

hayatgezi

Aktif Üye
Tepki
66
İsim
Caner
Bisiklet
Salcano
Ankara Atlantis avm almıyor içeri :(

Fevzi Orak

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
b'Twin
daha dün forumda bir konuda gördüm arkadaşın bisikletini çalmışlardı hocam üstelik iki tane kilit takılı hırsız 3 dakika içinde söküyor , bence kilitlere güvenmeyin

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Biraz şans işi, her kilit aa burda bisiklet varmış çalsam mı çalmasam mı diyen kişiyi caydırır ama bu işi bilen insanlar için çok fark etmez, adamlar çelik kapıyı 3-4dk'de açabiliyorsa standart kilitler onlar için çocuk oyuncağı olur :)

oquzzz

Üye
Tepki
0
dekatlonda asma zincir kilit ve U şeklinde kilit var özellikle asma kilidi diğer kilitler gibi kesmesi pek mümkün değil daha büyük araç gereç lazım buda biraz ses getirir yani kalabalık yerde güvenlik seviyesini artırır ama tenha yere bırakmamak lazım bisikleti. Yalnız dediğim kilitler bayağı ağır bisikleti biyere bırakıcaksam ağırlığına katlanıyorum ben.

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
Bisikleti çalması sorun değil ki. bağla kadroyu bi yere. adam vitesi çalar ne bilim sökebileceği bi yeri alır gider. o yüzden ben yanımdan ayrılmamaya çalışıyorum.
ilk zamanlar avm kapısından giriyordum içeri , güvenlik geldi dedi bisikleti parka koyar mısınız diye? dedim garanti veriyor musun bana çalınmayacağına dair? bi kaç öyle kapıdan girdim sonra memur rica etti dedi bari otoparkın oradan sok diye. şimdilik öyle yapıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mert S.

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
Bende katlanır var, bazen yanıma alıp giriyorum bazen de kapalı otoparka hemen girişe yakın, güvenliğin olduğu yere kilitliyorum.

Tepki
60
İsim
Abdullah
Bisiklet
Carraro
Ben gittiğim bütün avmlerde otoparka kilitliyorum şifreli kilit ile kilide pek güvenmiyorum ama otopark içindede götürmezler herhalde diye tahmin ediyorum kamerası falan var en azından caydırıcı, şu zamana kadar otoparka giremezsin diyen çıkmadı

emreekaya

Üye
Tepki
28
Bisiklet
Ghost
Daha önce bisikleti çalınan birisi olarak bu konuda çok hassasım. Hatta baya bir hassasım kadroyu kilitleyip gidiyorum ama aklım hep orada oluyor. Sıkıntılı bir durum baya.

burhan çetin

Forum Demirbaşı
Tepki
970
Bisiklet
Dahon
Kadro kilitlense de çabuk sökülebilen sele borusu ve sele ile ön veya arka jant benim de kafama takılıyor.tek kilit ile aynı anda diğer parçaları da emniyete alacak bir fikrim var.Birkaç gün içinde parçayı üreterek burada fotoğraflarını paylaşmaya çalışacağım.

hayatgezi

Aktif Üye
Tepki
66
İsim
Caner
Bisiklet
Salcano
sanırım uzun bir süre bir yere bırakamayacağım daha taksiti bitmedi :)

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
kilide sağlam bir para vermeden bir yerlere bırakmayın bence! bisikleti bedavaya almadınız sonuçta, en az bisikletin pahasının %15 ini kilide ayırın dostlarım hatta abus, masterlock kryptonyt(doğru mu yazdım?) barkalarından alış veriş edin

• Beğen
Tepkiler: Erhan Ertan

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
okuldayken bisikletim yurt dışında dururdu ve biiskletim ıslandıkça benim içim üşürdü. o zamanlar bir bisiklet parkı tasarlamıştım. ama okul yönetimine iletmedim. (ben mi kurtarcam Türkiye'yi). AVM gibi özel güvenliğin olduğu yerlerde şifreli bisiklet saklama kabinleri kullansalar keşke. ben de bisikletle gitmek isterim oralara ama bisikleti dışarda bırakamam, avm içine soksalar keşke.

Ender şeker

Forum Demirbaşı
Tepki
111
Bisiklet
Sedona
bisikletim çalındıktan sonra kendi bisikletimi zorla eve koydum hanımın bisikletinide apartmanda kapının tam önüne bağladım kilide harcadığım para
abus u kilit 69 tl
abus bordo katlanır kilit 129 tl
en kalın nalbur zinciri ve asma kilit 55 tl

bisiketi geçen sene 570 tlye almıştım şu anda üstünde 250 liralık kilit var :)
avm ye arabayla gitmek en iyisi :)

burhan çetin

Forum Demirbaşı
Tepki
970
Bisiklet
Dahon
@burhan çetin

DEMİŞTİM,YAPTIM.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Ozy

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çarşı pazar bisikleti olarak ikinci bir eski bisiklet kullandığım için korkusuzca heryere basitbir şifreli kilitle bırakıyorum..
Metro istasyonu, iş yerinin lobisi, İskele, AVM girişi hiç farketmez.. Kimse dönüp bakmıyor bile :)

• Beğen
Tepkiler: pancama

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ender şeker
abus kilitler için ne düşünürsünüz, yeterli koruma sağlıyorlar mı?