avatarda gerçek kulanıcının resmi

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.186
Sevgili dostlar benim kaç zamandır söylemek istediğm bir konu var.

ben kişisel olarak bazan sanal arkaşlarla konuştuğumu düşünüyorum bu da beni çok üzüyor .
ani bir kişi nin birkaç nicki olabiliyor anladığım . teknik olark bunun önüne geçmek mümkünmü bilmiyorum ama yüzünü görmediğim arkadaşlarla aynı ortamı paylaşımda kafamda sorun yaşamaya başladım. zaman zaman rahtsız oluyorum

Benim düşüncem kişilerin Avatarlarında yada imzalarıda en azından kendilerine ait bir resmi olsun derim . belki bu bir zorunluluk olarak değilde etik olarak hoş bir yaklaşım olur .
ki biz kiminle konuştuğumuzu bilelim . olmazsa dikkate almayalım demiyorum ama daha şık daha dürüst ve daha samimi dostça olur diye düşünüyorum

dikkatimi çekiyor forumda administratörümüzün , yönetici ve moderatör pozisyonundaki arkadaşlarımızın ve diğer bir çok arkadaşımızın resimleri var sizce daha iyi olmuyormu.

bu konuda yorum ve destekleriniz bekliyorum hepinize sevgi ve saygılar .

Scudo

gizer

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Özgür KUŞCUOĞLU
Bisiklet
Kron
Her ne kadar avatar ve imzalar kişiye özel olsa da, güzel bir öneri. Katılıyorum.
Bir gün bir yerde karşılaştığınızda, konuşmadan tanıma avantajını da kullanabilirsiniz :)

T

Tuğrul

Misafir
Bizlerin saklayacak bir seyimiz yok diye düşünüyorum.Ama kimseyi zorlayamayız.

Görüşlerinize aynen katılıyorum.

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.112
Yazdıklarınızın tamamında haklısınız.Bazıları kendi fotolarını, bazıları ise idol olarak gördükleri kişilerin fotolarını kullanıyorlar.Bazısı yapabildiği akrobatik hareket ile tanınmak ve anılmak istediği için akrobatik bir fotosunu, bazısı sevdiği bir hayvanı koyabiliyor.
Tercihim şeffaflıktan yana, zaten bütün bisiklet camiası beni tanıyor :) ama ben de herkesin kendi fotosunu koymasından yanayım, çünkü bu karşımızdakinin daha kolay hatırda kalmasını sağlıyor, daha sıcak ortam sağlıyor.
Hatta profil sayfasında da bolca bilgi veren kişileri tebrik ederim.Bizi sanallıktan ve yabancılıktan kurtaracak kriterler bunlardır.

• Beğen
Tepkiler: Hasan Hakan Koç

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
333
hasan abi iyi bir konuya değinmişin en azından küçükte olsa imzamıza kendi resmimizi koysak fena olmaz sana katılıyorum bu konuda

• Beğen

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
698
bunu bende düşünmüştüm ama çekindim forumdan açmadım konuyu..tam destek:p ..süper fikir..daha samimi olur forum

bende avatarımdan yeni kaldırdım resmimi:D :D bu biraz dursun hevesimi alayım ya:eek:

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.128
Hasan abi son derece haklısın ve sana katılıyorum.Ben de forumda belirli bir seviye ye geldikten sonra düşündüm burada onlarca tanıdığım kişi var ama ya beni dışarıda görseler nasıl tanırlar dedim. bunun üzerine de imzama hem kendimi hem de kullanış tarzımı yansıtan bir fotoğrafımı koydum.

bu konuyu çok iyi akıl etmişsin tam destek veriyorum

bora_jb

Forum Demirbaşı
Tepki
106
evet hakan abı yerden goge kadar haklısın bu konuda bım su anda resmım yok elımde ama yapıcagım ılk ıs resmımı eklemek olucak

• Beğen

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.225
bisikletcinin birinde, ya da sokakta giderken, aa sen tugberksin dimi naber ben forumdan ..... diye yanima gelen bircok kisi oldu :) zorla olmaz tabi ama insanin hosuna gidiyor, tavsiye ederim :)

ZaRaKi

Daimi Üye
Tepki
185
İsim
SeRHaT
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
https://www.bisikletforum.com/customavatars/avatar2771_7.gif@Tugberk Tezel

seni görsem ancak kırmızı mavi matarandan tanırdım herhal:D

• Beğen

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
8.609
Herşeyden önce üyenin gerçek bir kişi olduğunun bilinmesi, güven uyandırması ve daha ciddi görünmesi açısından gerçek isim kullanımı ve avatar bence gerekli. Tabi ki koymayan, yazmayanlara da saygı duyarım, herkesin kendi tercihi.

• Beğen

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
838
hasan abi gerçekten güzel bir konuya deginmişsin kutlarım sizi kişinin gercek adı ve resmi olması çok önemli birde şu açıdan düşünürsek karşıdaki kişiye nasıl hitap edeceğimizi şaşırıyoruz bazen o tur sorunlarda kalmaz

• Beğen

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.867
Bu konuda örneğini yaşadım. Hiç tanımadığım forum üyelerini avatardaki fotoları ile tanıdım ve tanındım. Çok yararlı olduğu kesin. Herkese tavsiyemdir.

Sevgiler...

• Beğen

msconfig

Forum Bağımlısı
Tepki
785
baska bir forum olsaydi gerek yok derdim, sonucta sanal bir dunya burasi
ama bisiklet forum farkli o yuzden iyi olur herkesin net bir resim koymasi :)

• Beğen
Yukarı Alt