Attırıcı önerisi

Tepki
1
Herkese iyi günler ben bu forumu uzun süredir takip ediyordum ama üye değildim attırıcım dağılınca bi konu açmak için üye oldum benim ilk önce sauguan diye bi marka attırıcım vardı çok sorun çıkarttı shimano almak için gittiğim biskletci de hiç boşuna shimano'ya para verme başa para dedi ve sunrun diye birşeyi 20tl ye verdi kullanmaya başladın 1-2 hafta içinde jantlara sıkıştı boşluk oldu götürdüm bisikletciye düzelltim dedim sizden aldım böyle oldu falan dedi bunu tutan vida düşmüş yenisini taktım vidanın şimdi şıkır şıkır çalışıyor iyi dedim çıktım bi baktım jant teli eğik ve boşluk var gittim dedim böyle böyle o da bişey olmaz dedi gönderdi ben de biniyordum öyle taki düne kadar dün biraz zor taşlı biryerden geçerken boşluktan dolayı sarsıldı ve gine janta girdi bir tel daha gitti dedim böyle uğraşmaktan sa shimano alayım tourney 30 tl ymiş kol da alacağım revoshift çifti 25 tl ama torney hakkında birsürü şey okudum videslere sorunlu geçiyo bayırda falan diye tourney alsam şu anki dağılan attırıcıdan daha mı kötü olur eğer öyle ise ne önerirsiniz fakat bütcem kısıtlı sonuçta yaş 13 :)

Not:arka dişlim shimano 7 li kollar da 7li

Scudo

ismet caner

Aktif Üye
Tepki
32
Attırıcının janta kaçması hatalı kullanımdır. Yokuş çıkarken 1.vites kullanılır orada da araya kaçmasına sebep olabilecek sarsıntı pek olmaz. Aşağı inerken veya duz yolda 1. Viteste surmek yanlıştır olası bir sarsıntıda janta kaçabilir. Doğru kullanmadıktan sonra tourney attırıcı da aynı duruma düşecektir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Biraz daha pahalı olabilir fakat daha uzun süre sıkıntısız kullanacağınıza eminim

(link)

ismet caner

Aktif Üye
Tepki
32
Deore veya üstü bir aktarıcı olmadıktan sonra bu şekilde kullanılırsa acera da aynı sorunu yaratır. Sarsıntılı yerlerde aktarıcı olabildigınce küçük dişlide olmalı düzeltmen gereken buna alışmak. Ben tourney de kullandım fakat böyle bi sorun yaşamadım kullanımla ilgili bir sorun bu.

Cüneyt Y.

Daimi Üye
Tepki
56
bitmeyecek bu bazı ukala bisikletçiler bende spd pedal almıştım montajı için bisikletçiye götürdüm bana bakıp sen profesyonel misinde spd alıyorsun diyor

Tepki
1
Cevaplar için teşekkürler ama dediğim gibi normalde kaçmaz ama çok fena boşluk olmuştu attırıcı eğrı duruyordu salladığımda yarım santimden fazla boşluk vardı o da vidası düşüp janta girdiği için ayrıca internetten alma şansım yok bi bakayım bisikletciye deore falan kaç para diye belki deore de alabilirim

Tepki
1
ayrıca bisikletci babamın bile gençken bisikletini götürdüğü yılların bisikletcisi herkez memnun

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bisikletiniz büyük ihtimal kulaksız kadroya sahip. sunrun tarzı bir aktarıcı takılı ise bun gösteriyor. alacağınız attırıcınında böyle olmasına dikkat edin.

Ayrıca forum da doğru bisiklet kullanımı ile ilgili yazılar var onları da okursanız sizin için daha yararlı olur.

Tepki
1
gittim tourney tz diye bişey aldım pazarlıkla 20 tl yaptım acera sordum 80 tl dedi ben de tourney aldım tabiki kolları da revoshift aldım sorunsuz kullanıyorum sizin önerilerinizi dikkate aldım teşekkür ederim artık bayırda 1 diğer yerlerde 2-3 gidiyorum ben pek hız tutkunu değilim o yüzden 7ye bayır aşağı atıyorum janta kaçmasın diye ama işte biraz hız tutkunu olmadım gibi arazi tutkunuyum :) arazide de artık 3-4 gidiyorum bugün dağa çıkıp indik pek sıkıntı çıkmadı 4e aldığımda cevaplarınız için teşekkürler bir de yeni konu açmadan sorayım kendi yazdığımız mesajları görebildiğimiz bir yer yok mu mesela akvaryum.com/forumda vardı mesajlarım diye burada mesajları tek tek arayıp mı buluyoruz

Kimseyi İlgilendirmez

Forum Demirbaşı
Tepki
316
İsim
Murat Ç.
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kendi yazdığınız mesajları, bu sayfada sağ üstte bulunan "Profiliniz" sekmesine tıkladığınızda açılan sayfada görüyor olmanız lazım. O değilse bir de "Üye Kontrol Paneli" sekmesinden gidin.

• Beğen
Tepkiler: Ufuk ÇAPRAZ