Ateş Yakma Denememiz: Erzurum

ayhanakbuga

Daimi Üye
Tepki
549
Bisiklet
Scott
Hafta sonumuzun bir gününü de oğlumla birlikte farklı bir şeyler yaparak geçirmek amacıyla çıktık evden. Kafamdaki düşünce yürüyüş, kızakla kayma acıkacak oğlumu doyurmaktı :D Sağlam giyinmemize ve hazırlıklı olmamıza rağmen o çok üşüdü. Belki hareket etmediği sadece beni izlediği içindi çok üşüme nedeni. Yaş odun yanmıyor bilmeme rağmen denedim ve gerçekten de odunlar yanmadı :D Konserve balığın yağı ateşe gaz veriyor ama yaş odunları yakmak için yeterli olmuyor... Üşüyünce en güzel manzara bile önemini yitiriyor ve verdikleri için Allaha şükrederek etkinliğimizi tamamlıyoruz.

Scudo

Hakan38

hı garbon
Tepki
204
İsim
Hakan Atabay
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yaş odun yakma işini bizde denedik normal şekilde yakamadık ama arkadaşımızın kazağıyla yaktık aklınızda bulunsun eski kazaklarınızla yaş odunu bile yakabilirsiniz (tabii odunları gölden vs toplamadıysanız )

ayhanakbuga

Daimi Üye
Tepki
549
Bisiklet
Scott
Ben plastik naylon çöp kullanıyordum... Yaş odunlarla ateş yakmak zaman kaybı. Insan donar Allah korusun zor zamanda.

E5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Hakan38

Ruhullah.Grbz

Daimi Üye
Tepki
366
Bisiklet
Diğer
Yer ile teması bulunmayan (yerden nem almamış) yüksekteki ağaç kollardan kesilmesi durumunda çabuk yanacaktır odunlar, birde ince bir ayrıntısı vardır,kestiğimiz kolları ortadan iki veya üç parçaya bölerek daha çabuk alev almasını sağlayabiliriz. Zorluk çıkarırsa yanmakta,üzerine naylon poşeti eriterek daha çabuk yakabiliriz.

Hakan38

hı garbon
Tepki
204
İsim
Hakan Atabay
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ayhanakbuga
Zor zaman demişken aklıma geldi 2 hafta önce erciyese çıkmıştık ateş yakıcaktık ama ellerimiz titriyor rüzgar son gaz esiyor ateş yanmıyordu elimizde gazete vardı uçtu gitti bizde son çare olarak yandaki bankta ateş yakanların yanına gittik odunlarımızı orda yaktık sağolsunlar aşağıya kadarda arabayla indirdiler bizi :) siz siz olun eksilere inen havalarda açık yerde durmayın

• Beğen
Tepkiler: ayhanakbuga

ayhanakbuga

Daimi Üye
Tepki
549
Bisiklet
Scott
@Hakan38Allah hazırlıksız bırakmasın bizi.

• Beğen
Tepkiler: Hakan38

ayhanakbuga

Daimi Üye
Tepki
549
Bisiklet
Scott
@Ruhullah.GrbzKatkınız için çok teşekkür ederim. Bilgi hayatımızı kolaylaştırır, bazen hayat kurtarır. Sağolun. [emoji5]