Ataköy - Gelibolu turu

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
28-29 Mayıs arası turumuzu gerçekleştirdik. Cihan arkadaşım ataköyden sultangaziye geldi ve buradan arnavutköy - karaburun yolu çatalca inceğiz mağaraları üzerinden silivriye bağlandık sahil yolu tekirdağdan kumbağ geçtik. Toplam 190 km yol kat ettik. İlk gün orda konakladıktan sonra 2. Gün uçmak dere şarköy üzerinden geliboluya geçtik. 2. Gün çok çıkış vardı özellikle şarköy ile gelibolu arasında çetin rampalar vardı. Çok keyifli bir turdu bu rotayı herkeze tavsiye ederim.

(link)

(link)

image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg image.jpeg

Scudo
Tepki
113
İsim
Volkan Metin
Bisiklet
Specialized
güzel fotoğraflar, rüzgar durumu hakkında bilgi göremedim, esinti var mıydı ?

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Şarköyden sonra çok rüzgar vardı Volkan Rozetin isyan ettiği yerlerde oraları biliyorsun Bol rampalı bölgede.

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Güzel ve keyifli bir tur olmuş tebrik ederim.
Gelibolu'da rüzgarsız gün çok azdır.Genellikle günbatısı yıldız pedal basmakta güçlük verecek derecededir.
Turlarınızın devamını diliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Kerim BEŞER

Birhan K.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.999
@omergozubuyuk 2014 yılında gittiğimde Kumbağ'da iki tane kamping vardı. Biri aileleri kabul ediyordu sadece, orada kalamamıştım. Diğerinde (ismi galiba Millennium Kamping'ti) gecelik 25 TL'ye kalmıştım. Kumbağ öncesinde Barbaros sahilinde de kamp atılabilir bence.

• Beğen
Tepkiler: omergozubuyuk

mersault

Daimi Üye
Tepki
285
İsim
İlhan G.
Bisiklet
Carraro
Merhaba turunuz süper görünüyor. Bu sene yapmak istediğim turlardan. Bir sorum olacak, neden karaburun tarafına geçmektense bi şekilde metrobüs ile son durak olan büyükçekmece tarafına gidip oradan pedallamayı tercih etmediniz ?

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
@mersault

Atraksiyon olsun diye ;)... Karaburun-inceğiz-çatalca güzergahı keyifli büyükçekmece - silivri arasını nedense hiç sevmiyorum emniyet şeridi çok dar ve mıcırlı. Biz çatalca üzerinden giderek doğrudan silivriye bağlandık. Ama sizin söylediğiniz şekilde yol 50 km civarı daha azalıyor.

• Beğen
Tepkiler: mersault

Bahadır ÖZEL

Daimi Üye
Tepki
318
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@Kerim BEŞER Aslında Büyükçekmece'den Silivri'ye kadar deniz tarafındaki yan yoldan gidilebiliyor güvenli bir şekilde.

• Beğen

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
@Bahadır ÖZEL
Hımm öylemi peki performans yapmaya elverişlimi bu turda zaman çok önemliydi bizim için.

Bahadır ÖZEL

Daimi Üye
Tepki
318
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Ana yolda bazı uzun yokuşlar var yan yoldan gidince daha az yokuş tırmanıyorsunuz. e-5 e paralel dümdüz gitmiyor ama yokuşları hesaba katarsak daha hızlı gidilebilir.

• Beğen