Astro 270Sv Kadrosu

Mehmet Ç.

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Salcano
siparişi verdim, renk olarak da beyaz-kırmızı seçeneğini seçtim. ancak ne kadar arasam da bu kadronun bu renk resmini göremedim...

görmüş olan ya da sahibi olan var mı aranızda acaba? ya da neye benzeyebileceğini gösterecek tahmini bir kadro fotoğrafı var mıdır?

şu benim aldığım bisikletin siyah-yeşili:
http://www.salcano.com/urunler/large/flFAwwEGMqslcn-19425.jpg

bu ise astro 291:
http://www.salcano.com/urunler/large/3NtsiS20znslcn-19168-Astro-29.jpg

yaklaşık olarak buna benzer birşey geleceğini düşünüyorum. sizce de böyle mi olur?

bir de "HYDROFORMED BUTTED ALÜMİNYUM" şeklinde açıklama var sadece.
bu da şekil verme işleminin nasıl olduğu ve dipçiklenmiş olduğu konusunda bir açıklama diye okudum... ancak alaşımı hakkında bilgim yok.
6061-7005 gibi kodlar da var bazı bisikletlerde. bu salcano kadrosunun alüminyumu nedir acaba? sağlamlık konusunda sorun çıkarmaz değil mi? çatlama kırılma vs. durumu olursa garanti kapsar mı?

Scudo

Mehmet Ç.

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Salcano
bir de sizce ikinci resimdeki kadro güzel mi?
ben oldukça beğendim ve bana gelen de bunun gibi olursa oldukça sevinirim.

kubilay tüney

Daimi Üye
Tepki
88
Bisiklet
Bianchi
Evet 29' salcano da ki renkten gelecek . Bende de aynı renk kadro mevcut . Hayırlı olsun :)
Salcano'nun kadroları 6061 Alumınyum olması lazım .. Kendi boyunuza uygun sağlıklı bir seçim yaptıysanız neden kırılsın ki ? 2 yıl garantisi var zaten..Sorun Olmaz..:)

Mehmet Ç.

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Salcano
@Kubilay Tuney

sizin modeli nedir peki 291 mi 270mi yoksa başka mı?

sizden de birkaç fotoğraf almam mümkünse sevinirim :)
bayram yüzünden 1haftayı geçer bana gelmesi, sabretmek zor :D

kırılma durumunu da bugün bir konuda hem kron XC4000 hem de merida Matts HFS 3000 kadrosunda sorun yaşamış birisini görmem.
(link)

yoksa siparişi verene kadar aklıma bile gelmemişti bunun sorun olabileceği :D

boyu da bacak boyunu doğru ölçebildiysem 18" bana uygun olandı. sorun olacağını sanmam, şuan ortak kullanılan 16" bisikletler küçük gelmekte biraz, seleyi güvenlik çizgisini geçmeyecek en üst seviyeye kadar yükseltmek zorunda kalıyorum.

bir de siz bisikletinizden memnun musunuz?

kubilay tüney

Daimi Üye
Tepki
88
Bisiklet
Bianchi
Dediğiniz gibi sınırda kullanınca uzun bir süre sonra sele kepçesinin olduğu yerden kırılma sorunu yaşanmakta . Bu yüzden dedim bende boyunuza uygun kadro tercih ederseniz diye , evet memnunum genel olarak :)

Mehmet Ç.

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Salcano
@Kubilay Tuney

kendi bisikletime geçmeden elimde kalmasın :D yarın hemen indireyim seleyi ayakta süreyim, zaten genelde ayakta kullanıyorum yoruldukça oturup yavaş gidiyorum :D

şaka bir yana bu bisikletler de bayağı dayanmış zor şartlara :D arkasına yastıkla oturup 2 kişi gezenler varmış(şahsen görmedim, ama mümkündür) :D
tabi iki kişi varken o pedalı nasıl çevirebiliyorlar onu çözemedim :D

• Beğen
Tepkiler: kubilay tüney