Astro 270 sv ve kadro ölçüsü hk.

Tepki
33
Bisiklet
Salcano
Merhabalar. Çekmeköyde ikamet ediyorum. Yaklaşık 1 yıldır spor, egzersiz amaçlı bisiklet almayı düşünüyordum.spor salonu veya kondüsyon bisikletleri bana göre olmadığından, imkanlar doğrultusunda bir bisiklet almak istiyorum. Çok ayrintili olmamakla birlikte arastirmalarim kron xc250'ye yoğunlasmami saglamisti ki bugün hepsiburadada gördüğüm salcano astro 270 sv. 670tl fiyati ile fikrimi değiştirmeme neden oldu gibi. Kron ile astro arasındaki fark yaklasik 100tl farka bedel midir. Astro internetten alinacak ve 18inch kadro boyu varmis. Boy 175cm. Kilo 73kg. Bacak iç boyu 79cm. Tablolarda boyuna gore 16.5 inch olması gerektiği yaziyor. 18 kadro sikinti yaratir mi? Ne gibi sikintilari olur.Fikirlerinize Gore kararimi vermek istiyorum. Birde kargo ile urun geldiğinde servise kurulumu ücretsiz yaptirabiliyor muyuz. Teşekkürler.

Scudo
Tepki
1.364
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
Kadrosu boyunuza büyük ise almayın elbette. Başka bisiklet bakın.
Şehir bisikleti alın bence. MTB yorar araziye girmeyecekseniz.

murat aslan

Daimi Üye
Tepki
134
Bisiklet
Whistle
Bence astro aradaki farka değer. Niye mi diceksiniz. 2 bisikletide kullandım. 27 vites ve gidondan kilitlemeli maşa artıları var. Birde kron da tourney var astroda kollar daha kalıtelı ve arttırıcıları acera ama çokta bi fark yok model açısından.
Kurulumuda bildiğim kadarıyla servisleri ücretsiz yapmak zorunda.
Kadro boyu bana kalırsa 16 17'' size göre. 18 büyük gelebilir. Ben 1.88im 18'' kullanıyordum.

• Beğen
Tepkiler: Robert Knepper

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
http://i.imgur.com/lWNjPMy.png
(link)

ayrıca aradaki farka fazlasıyla değer. liste fiyatlarını karşılaştıracak olursan salcano 894tl.
ayrıca normal liste fiyatında bile aynı donanımda daha ucuz bir marka salcano.
diğer markalarda 1000tl seviyesine çıkmadan astro 270 dengini bulmak zor.

Tepki
33
Bisiklet
Salcano
İlginize teşekkürler. Mert beyin eklediği tablodan baktigimda 18 e yakin bi değer cikiyor. Acaba 18 inch uygun olur mu. Fiyat cazip geldiğinden almayi düşünüyorum ama bisiklet geldiğinde merdivenin tepesinde dikiliyormus gibi hissetmiyim degilmi? Bu konuda tecrubelerinize danismak isterim.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
85cm iç bacak boyu, 173(ayakkabısız) boyla sorunsuz kullanıyorum. kullanırken 87-175 gibi oluyor yani.
boyum kısa ancak bacak boyum boyuma oranla çok uzun kalıyor, gidon alçak geliyor haliyle biraz.
ancak sele yüksekliği açısından tam ayarlayabileceğim tek boyut 18 kadro, 16'da sınırın üzerine çıkarmam gerekiyor sele boyunu...

ileride spacer ekleyerek gidonu yükseltmeyi düşünüyorum(böyle yazdım diye büyük sorun oluyor sanılmasın :) gayet rahat ve ağrısız kullanıyorum. keyfi rahatlık için düşünüyorum), onun haricinde bir sorun yaşamadım. sizin boyunuzla sorun olacağını sanmam. zaten en yakın değer 18 oradaki hesaplamada.

Tepki
33
Bisiklet
Salcano
Yanlis anlamadiysam 16 inch olunca seleyi yukseltiyorum demissiniz. Bende zaten çok yuksek sele sevmiyordum lise zamanlarında. cook eskiden yani :) 18 inch ve normal sele yüksekliğinde sıfır sıkıntı yani. Teşekkürler. Ozaman aliyorum. Tesekkur ederim.

• Beğen
Tepkiler: Mert C.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@İhsan Tunçel

sevmekten çok olması gereken diyelim.
kadro küçükse gereğinden fazla yükseltmek zorunda kalabiliyorsunuz, bu görüntü açısından kötü olduğu gibi kadronun sele borusu tarafından çatlatılmasına sebep olabiliyor.
seleye oturup pedala topukla basıldığında en alt noktada bacağın kırılmaması gerekiyor. normal kullanımda hafifçe kırık olacak yani. dizlere çok yük bindirmemek, gücünüzü tam olarak kullanabilmek, sakatlık ve diz ağrısı sorunlarını azaltmak için bu gerekli.

16'da ya diz ağrısı ya kadro çatlağı ile sonuçlanabilir.

fiyatına göre bulunabilecek en iyi bisiklet bu.
(link) 4 ay dolacak yakında, şikayetim yok.

bu arada halen alışamadığımdan olması gerekenin biraz altında tutuyorum ben de seleyi. asıl olması gereken yükseklikte durakladığında yere parmak ucunla bile çok zor basıyorsun... günlük kullanımda da kısa mesafede sık duraksadığımdan mecburi hata olarak alçak sele kullanıyorum.
uzun tura çıkacak olursam ilk iş yükseltmek ve olması gereken noktaya getirmek olur :)

Tepki
33
Bisiklet
Salcano
Merhaba,
Bu sabah siparişi verdim. Bakalım ne zaman elime ulaşacak. Kutusunu açmadan servise götürüp kurulumunu yaptırıp fotoğraflarını paylaşırım. Bu arada salcano yetkili servis olarak Ümraniye de Avşaroğlu bisiklet görünüyor. Oraya götüreceğim sanırım. Götürmeden önce arayıp sormakta fayda var tabi.

• Beğen

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
Astro 270 sv her açıdan Kron xc250'den daha üstün ve aralarında 250 TL fark bile olsa benim tercihim Salcano Astro 270sv olurdu. Bu arada tahminimce 18" kadro boyu size tam gelecektir. Çünkü benim eski kadromun boyu 18"di ve bana küçük geliyordu. Benim boyum 183cm ve şimdi yeni aldığım kadronun boyu 20,5" ve bu bana tam oluyor.

• Beğen
Tepki
33
Bisiklet
Salcano
@Gokalp Gokmenler

Teşekkürler sizde içimi daha da rahatlattınız. Büyük gelse de artık katlanıcaz diye düşünürken, tam olacağını netleştirmek güzel oldu.

Tepki
33
Bisiklet
Salcano
Merhaba.
Bisiklet geldi. Hafta sonu kurulumunu yaptıracağım da bir şey kafama takıldı. Aynakol denilen yerdeki en büyük dişlisinin diş boyutları aynı değil 2 tane diş neredeyse yarısı kırılmış gibi. Bu normal mi acba?

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@İhsan Tunçel

http://i.imgur.com/OGaLyyv.jpg
burada bakarsan "icg" yazısının olduğu kısımda yan yana iki diş daha kısa. benim kendi bisikletimin fotoğrafıdır, aynı model.

örnek olarak xcr six model aynakol'un resmi sitesindeki temsili fotoğrafı:
http://i.imgur.com/z3uVvKy.jpg
"pff" yazan kısımda aynı şekilde.

http://i.imgur.com/gfxu78O.jpg
slx aynakolda da sol üst tarafta aynı şekilde iki diş daha kısa.

örnekler arttırılabilir, sebebini teknik olarak bilmesem de eğer bu şekilde bir kısalıksa normal olan bu.
zaten kırılmış olsa farkederdiniz sanırım, belli olurdu.

• Beğen
Tepkiler: İhsan Tunçel
Tepki
33
Bisiklet
Salcano
Evet aynı fotoğraflardaki gibi. Fotoğraf ekleyemedim bir türlü ama aynı yerde ve şekilde. Teşekkürler.

• Beğen