Askerden önce İtalya- Avusturya- Almanya belki de Litvanya'ya kadar

Tepki
79
İsim
Yusuf
Bisiklet
KTM
Merhabalar. Kasım - Aralık celbine az bi süre kala işten ayrılıp şöyle bir gezeyim dedim Alpleri :D Şimdilik haritam bu: (link)

Şöyle başlıcam Alplere şöyle az aşağıdan başlayıp İtalya'yı da görmedik dememek için Milano'dan başlarım. Orhan Abi'nin Del Stelvio geçidi fotolarından etkilenip burayı ekledim rotaya. Sonra (link) üzerinden biraz gidip Rhine nehri şelalerine ulaşırım dedim. Gerçi İsviçre çok pahalı imiş ama bakalım artık belki de değiştiririm yolu.
Sonra da Almanya Leipzig de arkadaşlar var yönümü onlara çevirir bi 1000 km basarım :D

Bu kadar yolu nasıl gideceksin diye soruyorsanız bu da Kaçkarlar ve Doğu karadeniz turum :d
(link)

Bir günde Trabzon'dan başlayıp Rize'yi geçip Ardeşen'i geçip 37 km Ayder yokuşunu çıkmıştım :D

Bilenlerden, gidenlerlerden tavsiylerini beklerim :D

Aklımda bir iki şüphe var Askerlik artık 2 grup halinde gönderiliyor. Kasım 6 veya Aralık 20 ama hangisi olduğunu Ekim 27 de öğreniyoz :d

Yani anca Aralık ayına çıkarsa askerliğim bu turu yapacam. Kasım ayında 20 gün olarak düşünüyorum

Scudo
Tepki
79
İsim
Yusuf
Bisiklet
KTM
Kimse beni kaale almamış :D ama olsun ben bayağı araştırdım ve paylaşacam gene

Son plan şu
(link)

Milano'dan bisikletle yola başlıorum oradan interlaken'a kadar sürüyorum.
Orada süper manzaralar varmış.
http://www.dicconbewes.com/wp-content/uploads/2012/08/Jungfraubahn.jpg

Top of Europe (Avrupanın Çatısı) bu bölge oluyor. Avrupa'nın en tehlikeli dağı veya duvarı burada ismi Eiger.
Bu dağ üzerine filmler de var. bu dağa North Face (Kuzeyin Yüzü) de deniyormuş.
Bölgeye hakim olayım diye filmi de izledim.
http://www.elroyonline.com/eol_images/embedimg/northface.gif

Şu anda dağa tur da düzenleniyormuş. Turun bir kısmı yürüyerek bir kısmı bisiklet ve son kısmı tren ile. Hatta tren dağın içinden finüküler gibi yukarı doğru çıkıyor.
%20 eğimle 7.5 km de 1500 rakım kazanıyormuş. Neyse tepede manzara güzel dediler :D

Çevesine Brienz gölü falan varmış
http://www.swisscorner.com/photos/photos/5/med_Lake-Brienz-Iseltwald.jpg

Sonra keyfime göre Davos'a doğru sürücem. Oralara doğru tren de varmış.
"Use your brain take a train" diye bi laf var onu uygulayıp atlarız bisikletime trene orası Avrupa bisiklet yasak değilmiş trende

Tahminen 5 güne falan Del Stelvio'ya varırım.
http://2.bp.blogspot.com/-bBf3vNGiC64/UmOQ2HDS1lI/AAAAAAAABuI/l4ET9hhVyRM/s1600/stelvio-pass-2.jpg

Coucsrufing'den İsviçre'de birkaç kişiye mesaj attım buyur gel dediler havaları da sordum soğuk olur dediler.
Kasım sonu karlı imiş. Çok yağmur yağmazsa veya yerler don olmazsa bu turu yaparım :D

Del stelvio'dan Salzburg'a oradan da Almanya'ya doğru sürerim.
Hedefim Leipzig'de oturan arkadaşları da görmek. Oraya varınca yatarım artık :D

Buraya kadar 1500 km düz yollarda 120km diğer günlerde az süreceğimi düşününce 17-18 gün sürer bu yol.

Şimdi iş askerliğin Aralık ayına çıkmasına kaldı :D

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Hocam Budapeşte Prag Viyana Şeytan üçgenini şiddetle tavsiye ederim.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Geri geleceksin de mi??? askerden kaçış olmasın bu... :D Şaka Şaka,benim için de gezin.Hayırlı yolculuklar :in:

Tepki
79
İsim
Yusuf
Bisiklet
KTM
Belki de geri gelmem :D
Askere işten çok sıkıldığım için gidiyom
Askerde de sıkılırım diye turu yapıyom :D

Budapeşte Prag olayını da hava durumuna göre yeniden değerlendirecem. Malum İsviçre daha soğuktur :D

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Pedalınıza kuvvet.

Bildiğim kadarıyla Stelvio Kasım ayında kapanıyor, bisikletle etrafından dolanmak ya da trene binmek istemiyorsanız kar yağmadan geçmeniz gerek.

• Beğen
Tepkiler: yusuf ünlü

bkaan

Aktif Üye
Tepki
222
İsim
Fatih Göktürk
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
çok sinir bozucu...fotoğraflar.. yazı.. her şey... yapın bunu :)

• Beğen

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
askerden evvel epey bi uzun tutun turu. malum ortamlar karışık. hatta gittiğniz ülkelerden birinde iç güveysi olarak kalın derim ben. pedalınıza kuvvet kalın sağlıcakla

• Beğen
Tepki
79
İsim
Yusuf
Bisiklet
KTM
@Murat B.

Hmm bunu bilmiyodum. araştırmama rağmen giden birinin tavsiyesi farklı oluyor bunun için buraya konuyu açmıştım zaten bir bir giden çıkmıştır diye.
O zaman rotayı değiştirmek zorunda kalıcam gibi duruyor ama gene de couchsurfing den orada oturanlara mesaj atacam vakit geldiği zaman.

Bu arada ülke de karıştı gene askere de gitsem tura da çıksam sağlam aksiyonlar beni bekliyor :D

Teşekkür ederim motive edici yorumlarınız için arkadaşlar :D

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Hatta size şunu söyleyeyim ben daha önce viyanada kaldım 2 sene ilk macaristanın başkenti budapeşte ardından slovakyanın başkenti bratislava arabayla 2 2.5 saat civarıydı budapeşteden yanlış hatırlamıyorsam bratislavadan viyana 40 dakika civarıydı arabayla oradan prag 3 3.5 saat oradanda münihe geçip mükemmel bir tur yapabilirsiniz ayrıca gothic mimariye hayran kalabilirsiniz kaliteli bir fotoğraf makinesi tavsiye ederim :).

• Beğen

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Hayal kuruyorsun gibi geldi. Şurda Kasıma ne kaldı ne zaman gidecen? Belki bende sana katılırım.

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
7-13 kasim arasi almanya isviçre turu planlıyorum. Eğer tarihlerimiz uyuşursa özelden konuşalım. Şahsen kafamda birden çok plan var. Belki ortak bir rota ayarlayabiliriz.

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
Son planınızı yeni gördüm. Bu coğrafya üzerinde biraz kafa patlatmış biri olarak şunları söylemeliyim :
1. Milano'dan İnterlaken'a geçmek o kadar kolay bir iş değil.
2. Chur'dan Villach yakınlarına kadar olan güzergah da gerçekten haritada gözüktüğü kadar kolay değil.
Mevsim şartlarını da düşününce planı tekrar gözden geçirmeniz gerekiyor. İsterseniz daha kolay ve yapılabilir rotalar önerebilirim.

Tepki
79
İsim
Yusuf
Bisiklet
KTM
@MertAG

Tavsiyenizi dikkate alıp yeniden gözden geçiriyorum turu :) severim tarihi yapıları. Sizin söylediğiniz rota da şöyle oluyor çizince
(link)
Leipzig'i ben ekledim arkadaşlarım o
Zaten buraya paylaşmamdaki amaç sizin de görüşlerinizi alıp daha verimli ve güzel bir tur yapmak.

7-13 kasim arasi almanya isviçre turu planlıyorum. Eğer tarihlerimiz uyuşursa özelden konuşalım. Şahsen kafamda birden çok plan var. Belki ortak bir rota ayarlayabiliriz.

Abi uyabilir bana da, yol arkadaşı önemli :D Yol arkadaşı için rota bile değiştirilir , yüzlerce kilometre gidilir :D

Hayal kuruyorsun gibi geldi. Şurda Kasıma ne kaldı ne zaman gidecen? Belki bende sana katılırım.

Yok abi hayal değil, daha önce de performans isteyen turlar yapmıştım :D
Bisiklete az binip de şöyle dünya turu yapacam diye bir çocuğun hayali gibi durmasın diye, daha önceki bir turumun linkini vermiştim yukarıda
(link)

Bir güne Gümüşhane'den Trabzon'un Arsin ilçesine yaklaşık 120 km yapıp Zigana'yı geçerek gitmiştim :D 2. güne de Arsin'den Rize'yi geçip Kaçkarlar'a varıp Ayder yaylasına çıkmıştım ki o da yaklaşık 140 km ve 1350 rakım ediyor bu da :D

Çok atar yaptım galiba :D

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Aynen öyle budapeşte bratislava viyana prag oradanda leipzig yollarda gayet güzel avusturyanın ve çek cumhuriyetinin köylerine hayran kalabilirsiniz mükemmel güzel evleri gölleri doğası var biz arabayla yaptıkda ileride bisikletlede yapmayı düşünüyorum açıkcası.

Tepki
79
İsim
Yusuf
Bisiklet
KTM
Askerlik Kasım 7 ye çıtkı :)
Kısa Dönem acemilik : Manisa Merkez
Usta Birliği: Bitlis Tatvan

Hal böyle olunca benim plan bahara kalır :D ilginiz için teşekkür ederim. Soner ile facebook üzerinden planlamıştık biraz ama yalan oldu hepsi :)
Ona da selam ederim buradan , bireysel olarak edecem zaten :D

fatihözüdoğru

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
Fatih Özüdoğru
Bisiklet
Bianchi
Allah yolunuzu açık etsin. Hayırlısıyla askerliğinizi yapın gelin inşallah.

• Beğen
Tepki
79
İsim
Yusuf
Bisiklet
KTM
Askerden döndüm beyler , her gün ve her nobette bu turun hayalini kurdum :) ucunda ceza olduğunu bile bile her gün telefon kullandım forumda dolaştım rota arastirdim . Hatta KTM yani toplama merkezinde bile devam ettim arastirmalara. Bizimkiler dun gelip beni muş KTM den aldi. Elazig İli karakocan ilçesinde dağ bayır geziyorum dunden beri tabi ki yayan :)
Bisikletimi istanbulda ki evde bırakmıştım.
Pazartesi gecesi İstanbul geçip perşembe günü de canakkaleye doğru yola cikacam. Çanakkale şehitlerine saygı turuna kaydimi zaten yaptırmıştı m. Bu tur benim için hem antrenman olacak hem de malzeme eksigim ne var onu gösterecek tabi olayın maneviyatina hic girmiyorum. Çanakkale geçilmez. Canakkaleden sonra izmire sürecegim. Arkadaşlarla da hasret gideririm. Bu süreçte terhis maiyetinde izinli gorundugum için hala askerim inşallah bi sıkıntı olmaz :)
Bu arada Sinan bey Bormiodan güzel fotolar. Araçla yaptığınız bu turun tamamını okudum :) Birkaç güne alpler konusunda sizden yardim ve fikirlerinizi alabilirim.
Turla ilgili çılgın planlarimi çanakkaleden sonra paylasicam tam emin olmadan reklam olmayalim.
Su an evde uyumak bile özgür iken yakında bisiklet sırtında orda aksam burada çadır. Haftalarca çarşıya cikamadigimiz Tatvandan çılgınca bir özgürlüğe kavusuyorum
Saygılar , sevgiler

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: dufpanla