Aşk acısını unutmak için 6 aydır bisiklet sürüyor

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Kız arkadaşı tarafından terk edilen Tayvanlı Yan Bo, aşk acısını unutmak için 6 aydır pedal çeviriyor. Tayvan'lı 29 yaşındaki Patalog Yan Bo, kız arkadaşının kendisini terk etmesinin acısını unutmak için 6 ay önce başladığı bisiklet yolculuğunda Muğla'da mola verdi. Tayvan'lı Bo, Türkiye'de gördüğü sıcak ilgi karşısında hayli şaşkın olduğunu söyledi.

TARİHİ İPEK YOLU'NU TAKİP ETTİ
Paris'te sona erecek yolculuğunda Tarihi İpek Yolu'nu takip eden Bo, Türkiye'nin ilk Bisikletçi Konukevi'nde bir günlük konaklamanın ardından tekrar pedal basmaya devam etti. Çin'den Paris'e seyahat eden Tayvanlı bisikletçi Bo, "Mesleğim Patalog. Yolculuğa Çin'den başladım ve Kırgızistan, Tacikistan, Pakistan, Afganistan Türkenistan, İran ve ardından Nahçivan üzerinden Iğdır'dan Türkiye'ye giriş yaptım. 6 aydır bisikletim ile yolculuk yapıyorum. Muğla'dan sonra Denizli, İzmir, İstanbul'dan sonra Yunanistan, Arnavutluk, Hırvatistan, İtalya ve son olarak Fransa'nın başkenti Paris'te yolculuğumu sone erdireceğim" dedi.

"HERKES ÇAYA DAVET EDİYOR"
Türkiye ile ilgili izlenimlerini aktaran Tayvanlı bisikletçi, " Türkiye gerçekten çok güzel. Manzarası, doğal güzellikleri ve iklimi çok iyi. İnsanlar da çok dost canlısı. Bisiklet ile yolculuk yaparken herkesin 'Çay, çay, çay' diye seslenmesi ve ikramda bulunması çok güzel" dedi.

"BURASI BENİM İÇİN BİR LÜKS"
Yolda karşılaştığı Ulalı bisikletçilerin kendisine çok yardımcı olduğunu belirten Bo, "Beni buradaki Bisikletçi Konukevi'ne getirdiler. Konukevi'nde duş, mutfak ve yatak var. Ben normalde bisiklet ile yolculuk yaparken ağaçlık veya ormanlık alanda tenha bir yer bularak çadırda kalıyorum. Benim için burası gerçekten çok güzel ve lüks bir yer" dedi.

(link)

Scudo

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.538
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
her limanda bir aşk mı yoksa :krsn:

• Beğen
Tepkiler: Mrblackshadow

Onur Dere

Üye
Tepki
26
İsim
Onur Dere
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@isosel harbi ha benimde aklıma geldi bisiklet sıkıntımı gidermiyor ki. Motosiklet lazım.

• Beğen
Tepkiler: Mrblackshadow

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.024
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Bir arkadaşım bana küsmüştü 2 gün boyunca , kendimin sınırlarını aşarak sürmüştüm .

• Beğen
Tepkiler: Mytafa

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.516
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Eğer ben de terk edilirsem yapacağım ilk iş bu olacak zaten. Helal la sana Bo! :D

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
aman emniyet şeridinde ezmesinler de. çaya davet edenler onuda söyleyelerdi.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@aeneskral
Nasıl anlatacaklar düşünsene :):) ben olsam beden dili ilede beceremezdim

Tepki
82
İsim
Baran D.
Bisiklet
Kron
Bu taraflara yolu düşerse boğma rakı üstüne de cila ev yapımı bira ikram edeyim ona. Açarız Sıla'dan "acısa da öldürmez" i bitti gitti acı-macı kalmaz. Memleketine tertemiz kafayla döner.

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.024
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@James Delaney Türkçeyi öğrenmiştir diyorsun nasılsa kaç gündür burda , Sılanın arkasından Müslüm babadan seni kalbime gömdüm şarkısı tamamdır

• Beğen
Tepkiler: James Delaney

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Vay arkadas kimi aşk acisindan sürer, kimi de ev ortamindan hatundan coluk cocuktan uzaklasip kafa dinleyeyim diye sürer. Ne acayip dünya..

aytacaltay

Aktif Üye
Tepki
305
İsim
aytaç
Bisiklet
Kron
Kızdan mümkün mertebe uzaklaşmak istemiş olabilir. Trakya tarafında bir güzel rakı balık yaptı mı aşk acısı falan kalmaz :D

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
397
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
Bir mecnunki amanin Bo...helel sana Bo.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bildiğim kadarıyla o acı çekilecek yani ondan kaçış yok ama yine de üstesinden böyle geliyorsa süper. :)