Aşil Tendiniti

Scudo

mmakif

Aktif Üye
Tepki
321
İsim
Mehmet Akif
Bisiklet
Ümit
Video icin oncelikle tesekkur ederim kendi adima. Bi tane de ben eklemek isterim Arkadasim bi kere hacemat bi kere sülük tedavisi ile geçirdi . Ekstra olarak sülüğü de eklemek isterim yani.. her iki tendiniti de ort. 3 4 gun icinde yablis hatirlamiorsam.

• Beğen
Tepkiler: Onur Ali İmren

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
@mmakif Rica ederim

evet hacamat videoda da bahsettiğim bir şey ve yapıyorum da. Çok yararlı olduğunu söyleyebilirim. Sülük işine daha girmedim :) Ama eminim o da çok yararlıdır.

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Onur Ali İmren
Video için teşekkür ederim. Ben de aşırı zorlama nedeniyle aynı sorunu yaşıyorum. Topuğun az üzerinde bir bölgede şişme olmuş. Yaklaşık 2 haftadır devam ediyor. İlk günlerde merdiven inip çıkmak hatta araba kullanırken gaz pedalına basıp çekmek bile zor oluyordu ama şimdi daha iyi durumda.

Doktorun tavsiye ettiği bir jel kullanıyorum. Aynı zamanda bir kaç esneme hareketi de yapıyorum. Baş parmakların üstünde yükselip yavaşça tekrar inmek, sıkıntı olan bacağı biraz önde tutup ayağı yukarı doğru çekmeye çalışmak ve bir masa veya yüksek bir yere doğru 1, 1-5 m gibi bir mesafeden eğilerek arka bölümü gererek çalıştırmak.

2 hafta için spor yapmam doktor tarafından yasaklandı. Bisiklet yok, spor yok hatta mümkünse merdiven inerken bile dikkat et veya asansör kullan uyarısı aldım. 11 gün gibi bir süre geride kaldı ve şu an daha iyi durumda. Yine de biraz uzun yürüyüş, merdiven inme çıkma veya uzun araç sürüşlerinden sonra o bölgede çok hafif bir ağrı hissediyorum. Daha da zorlarsam tekrar eski haline gelebilir düşüncesi ile fazla zorlamamaya gayret ediyorum.

Roller ve yalnış anlamadı isem asdm nasıl bir uygulama? Bununla yani uygulama şekliyle ilgili bir video veya görüntü var mı? Denemek isterim zira bisiklete binmeme hatta spor yapmama dahi engel oluyor olması ciddi anlamda motivasyon bozucu bir unsur...

• Beğen
Tepkiler: Onur Ali İmren

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
@soulless

Eğer Bisiklet sporuna tekrar başlarsan kalleri olabildiğince topuk bölgesine çekmen gerekiyor bunu yaptığın taktirde aşil tendonuna ve calflere en az yük vermiş pozisyonda oluyorsun. Bir arkadaşım uzun yolda kalleri çok önde olduğu için aşil acısı çekti ve 6 ay ağrıdığını sonrada geçtiğini söyledi. Fakat herkezde olacak diye bi durum yok. Kişiden Kişiye göre değişiyor.

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
@soulless merhaba, rica ederim. Ve geçmiş olsun :)
krem ibuprofen mi içeriyor acaba? Ayak bileğiniz ile yaptığınız şey, kasın eksantrik halde yüklenmesi. Tendinit için güvenlidir. Kalf dediğimiz bölgeyi esnetmeniz de gerginliği alacak. Ben şuan 8. gündeyim ve hemen hemen geçti. Bu arada 5 idman yaptım. Hiç bir koşu değildi ama :) çünkü tendinit koşmayı sevmiyor :/

Dinlenmek benim için en son çözümlerden biri oldu. Çünkü sporcuya, özellikle hedefi varsa dur diyemezsiniz. Mantıklı bir idman çıkarırsınız ve devam edersiniz. Merdivenden inmenizi tavsiye ederim ama çok değil :)
iastm için
ve instagram sayfama bakabilirsiniz.

çok çok geçmiş olsun. Yalnız değilsiniz :)

@Kerim BEŞER topuğa yaklaşan her şey diz ağrısına sebebiyet verebilir. Ne yazik ki bisiklete binmek için tasarlanmadık :( ama güzel spor ve çoook seviyorum.

• Beğen
Tepkiler: soulless

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
@Onur Ali İmren
İyi araştırırsanız topuğa yaklaştırdığınızda kallerleri, bisikletin selesinde yükseklik ve ileri geri ayarlarında ufak değişiklikler yapmak gerekir. Bu tekniği yarışcılardan ziyade uzun yol yapanlar kullanır google da “midfoot cleat”
Şeklinde araştırırsanız çok bilgi edinirsiniz.

(link)

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Onur Ali İmren
Kremin adı reparil-gel
İçeriğini bilmiyorum. Bahsedilen egzersizleri yapmaya devam ediyorum. Gün içinde rahatsız etmiyor ama 20 gündür hiçbir sportif aktivite yapmadım. Pazartesi kontrolüm var. Ufak adımlarla bisikletle kadans sürüşleri yapıp hem alışkanlık sağlamak hem de kadans yöntemini kullanarak dizlerimi de güçlendirmek niyetindeyim. Bakalım zaman ne gösterecek....
Sol dizimde de ön ve arka çapraz bağlarda ciddi ödem var. Prp tedavisi sürüyor. Hafta başı son iğneyi olacağım. Şimdilik çok iyi gidiyor.
Maalesef üst üste geldi. Neredeyse 25 senedir aktif futbol oynayan (amatör) biri olarak hiç bu kadar uzun süre sakat kalmamıştım ama bambaşka bir şey bisiklet...
Çapraz bağ sorunu bisikletle ilgili değil yalnız. Düşme, ev içinde şiddetli düşme sonrası oldu.