Asi Şehirli (Cıty S.27 Vs Fotoğraf ve Görüşler )

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Merhaba Dostlar,
Bu yılın mart ayında aldığımdan beri severek kullandığım bisikletimin fotoğraflarını sizlerle paylaşmak istedim. Bisikletim beklentilerimi tam olarak karşıladı, hatta beklediğimden de iyi çıktı. Dayanıklı, konforlu, masrafının karşılığını veren bir bisiklet. İlk kullanmaya başladığımda mtb kadar rahat gelmişti. Her gün işe gidip gelirken, hafta sonu da yaptığım gezilerde kulandım, kullanıyorum. Beni hiç üzmedi, herhangi bir sorun çıkarmadı.
Benim gibi sürekli mtb kullanan biri için (dağ bisikletimin resimlerini de daha önce paylaşmıştım (link)) başta mtbnin asfalt için ayrı, arazi için ayrı lastik kullanılması derdinden kurtarması, teker çapı, kadro yapısı gibi yönleriyle gerçekten kolaylık sağlayan ayrıca eğlenceli bir bisiklet. Hız olarak ta tatmin edici olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Benim için mtb ye göre tek eksisi yokuşlar oldu. -Ben teker çapından kaynaklandığını düşünüyorum - dağ bisikletim ile dik yokuşları daha rahat ve daha hızlı çıkıyorum.
Bisikleti aldıktan sonra,
- daha hafif ve stabil olması için ayarlı gidon boğazını sabit ve kısa boğaz ile,
-yine daha hafif,stabil ve biraz daha hızlı olması için suntour maşayı rst sabit maşa ile, ( gerçekten daha eğlenceli ve atak oldu )
- konfor açısından elcikleri sünger elcik ile
-şehir içinde daha rahat kullanma ve az da olsa hafiflik için metal pedalları plastik pedallarla değiştirdim.
Bu değişiklikleri yapmasam da güzel, beklentilerimi karşılayan bir bisiklet olurdu. Ama benim düşündüğüm, hayal ettiğim bisiklet tam da bu bisikletti. Bence bisiklet seçimi yapmada ( ne istediğini bildikten sonra )günlerce kıvranıp durmadan alınabilecek, asfaltın yanında lastikleri sayesinde kaldırım,park,toprak yol ve çok engebeli olmayan yollarda rahatlıkla kullanılabilecek bir bisiklet. Kendi adıma pişman değilim, hatta çoğu zaman '' iyi ki almışım '' diyorum. Tabii ki daha iyi bir aynakol ve teker setine sahip olsa tadından yenmezdi. Ama o zaman da bu f/p başarısına sahip olmazdı.
Gelelim fotoğraflara:
(link)

(link)

(link)

Sözünü ettiğim değişikliklerden önceki ( orjinal) hali:
(link)

Biraz uzun oldu, kusura bakmayın,
Daha iyileri sizlerin olsun, selamlar:in:

Scudo

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Teşekkürler, hepimiz için kazasız belasız, mutlu pedallamalar dilerim.

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Kazasız belasız sürün inşallah. Gayet yakışıklı bisikletiniz var :)

• Beğen
Tepkiler: akifberkant

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hepsiburada kampanyasında birçok işiye önerdim. F/P'nin önde gideniydi cidden 680 lira fiyatla. Alanlardan yorumları da görüyoruz böylece. :) Güle güle kullanın. Çok hoş renkleri var.

Hâkî.

Hâkî
Tepki
374
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Allah kazasız belasız kullanmanızı nasip etsin.

• Beğen

nimes

Üye
Tepki
3
Sizin lastikler de sanırım Continental Touring Plus. Bu lastiği biraz araştırdım gayet kaliteli bir lastik olarak anlatılıyor. Patlamaya dayanıklı bir bir yapısı var. Tanesi yaklaşık 90 lira. Size göre neresi sorunlu acaba? aynı lastik bende de var. soru işareti oluştu şimdi..

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
güzel bisiklet iyi günlerde kullanın... bu ara Akif bey siz grubu bulmuşsunuz tadından yenmez... :)

• Beğen

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
Net yüzünden fazla mesaj gitti kusura kalmayın.. :)

• Beğen

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
@nimes

Tam aksine lastiklerden çok memnunum. Bisikletteki konforun bir parçasının da lastiklerden kaynaklandığını düşünüyorum. Herhalde yanlış anlamışsınız. Selamlar.

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
@Murat Saygin

Sele orjinal selesi. Ben sadece jelli sele kılıfı kullanıyorum. Görüntü olarak kaba duruyor ama daha rahat sürüş sağlıyor. Sünger elcikler de kullanımda oldukça konfor sağlıyorlar. Selamlar.

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
Bisikletiniz cok guzel ama daha önemlisi ve güzeli keyif alabilmeniz.Mutlu huzurlu sürüşler

• Beğen

Murat Saygin

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Bianchi
@akifberkant

farkettim zaten kabarık duruyor sele kılıfı :D benimde ahım şahım değil gidon boynunu değiştirdim tam zıt renk mesela :D

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
@Murat Saygin

güle güle kullanın