Asfalt yokuşlar için yol bisikleti tavsiyesi

Tepki
3
Merhaba Arkadaşlar
Başlıktan da anlaşılacağı üzere yokuşlarda üst performans sergileyecek bir yol bisikleti arıyorum. Şu an elimde lapierre cross 400 var.. Lastikleri schwalbe 700x28 marathon plus yaptım ama yinede zorlandım. Acaba lastikleri 700x23 mü yapsam diye düşünüyorum ancak hiç uğraşmayıp bunu satıp yerine sizin tavsiye edeceğiniz bir yol bisikleti alacağım.
Forumdan okuduğum kadarıyla önde 3 dişlinin olması gerekiyormuş ve oranlardan bahsediliyor ama yeni olduğum için anlamıyorum.
Ghost race 5000 nasıl... Kadroyu karbon mu almalıyım. Yada dipçiklenmiş alüminyum mu.. Asfalt yokuşlarda en rahat çıkabilen ve beni fazla yormayacak yol bisikleti ya da bisikletleri tavsiyelerinizi bekliyorum.. Şimdiden teşekkürler..

Scudo

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
488
Merhaba hocam;yokuş olayı önce antrenman düzeyine bakar.Yani sizin altınızda son teknoloji,6.5 kg ağırlığa sahip bir yol bisikleti bile olsa antrenman olmadıktan sonra istediğiniz verimi alamazsınız.Şu an kullandığınız oranları bilmiyorum ama yol bisikletinde 28_34 yokuşlar için yeterli gelecektir,illa 3 'lü aynakola gerek yok.Demek istediğim yol bisikletine geçerseniz performansınız artar ama sizin beklentiniz biraz yüksek gibi geldi bana.Bu yüzden bir yol bisikletini almadan önce denerseniz daha iyi fikir sahibi olabilirsiniz.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Bol yokuş varsa 3 'lü aynakol öneririrm ama 2 li aynakolda bacak sağlınız için de mükkemmeldir. KTM 'nin modellerinde donanımları iyi onlara bakabilirsiniz. Ama isterseniz Cannandale Caad 8 veya 10 alıp ilerde 105 yada Ultegraya geçebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Sedat ÇİFTÇİ
Tepki
3
Yorumlarınız çok değerli benim için.. yüksek ihtimalle ghost race 5000 alacağım görüntüsü fln çok hoş donanımı da 105 ... aman güzel tercih diyin , içim rahat olsun :) bu ghost race 5000 28_34 oranlarını karşılıyor mu acaba ?

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
488
28-34 orana sahip mi bilmiyorum Ghost ama tanınmış,bol çeşidi bulunan bir mağazadan alırsanız bisikleti istediğiniz oranlarla alabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Sedat ÇİFTÇİ

Murat Saygin

Daimi Üye
Tepki
40
Bisiklet
Bianchi
@Sedat ÇİFTÇİ

bisikletiniz yol değil şehir bisikleti lastikleri dahada inceltmenizin size performans açısından küçük bir katkısı olacaktır zaten 28e kadar gelerek yeteri kadar inceltmişsiniz.
zaten önde 3 dişli vardır o vites kombinasyonudur 27 vites var sizde eğer yoruluyorsanız en düşük viteslerde kullanmanız daha az yorularak daha yavaş çıkmanızı sağlıaycaktır çıktıkca kondisyonunuz alıştığı için vitesi yükselticeksiniz. siz 6.5 kiloluk en ince lastikli karbon yol bisikletini bile alsanız kondisyonunuz olmadığı zaman yorulursunuz

ayrıca aynakolunuzun en küçük dişlisi 26 rublenizin en büyük 34 çok iyi bir oran