AS 880 km saati

ASinanB

Daimi Üye
Tepki
187
Daha önceden km. saati hiç kullanmadım. dün yeni aldım as 880'i, bisikletçim ayarlarını yapıp monte etti, fakat dediğim gibi daha önce hiç kullanmamıştım, scan tm, TM, DST, ODO, Max,Avs gibi özellikleri var fakat ben bunların ne olduğunu bilmiyorum, kullanan varsa yardımcı olabilir mi? Teşekkürler

Scudo

ASinanB

Daimi Üye
Tepki
187
temel özellikleri her markada aynıdır diye düşünüyorum, herhangi bir km. saati kullananlar da yardımcı olabilirse sevinirim. teşekkürler

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
@ASinanB
Genel olarak aynı özellikler dediğiniz gib.
Scan geçiş modu değişik özellikleri sırayla gösterir.
TM zaman,süre demek
Dst anlık hız olması lazım.
ODO toplam km demek
Max: maksimum hız
Avg: ortalama hız demek
Başka yardımcı olabileceğim bir konu varsa hiç çekinmeden sorabilirsiniz.İyi sürüşlerde kullanın.

ASinanB

Daimi Üye
Tepki
187
@İslam Gölge

çok teşekkür ederim, çok ucuza aldığım için bu kadar özelliği olduğunu sanmamıştım

Kayhan ONOL

Aktif Üye
Tepki
32
@İslam gölge

bende de as 1000 modelİ var aŞagi yukari farklari yok.

En Çok "odo" da kullaniyorum toplam km gÖsterİyor. DİĞerlerİde

"dst" dedİĞİ dİstance aÇilimi --> mesafe demek
"avg" dedİĞİ average aÇilimi --> ortalam demek
dİĞerlerİ zaten bellİ. Ben memnunum wİfİ falan ucuz mucuz ama Özellİklerİ kafİ.

• Beğen
Tepkiler: ASinanB
Tepki
22
Herşey iyi güzelde. Benim bu mekanizmada takıldığım bir durum var.
Ayar yaparken KM/H yanında inch diye bir durum çıkıyor. Buda sanırım aslında bisiklete göre KM mesafesini net ayarlamanız için. Bu rakamın 28" bir bisiklette ne olmalıdır?
Çünkü bu ayarı ben yanlışlıkla bozdum. Ve o zaman içinde yapılan mesafedeki KM ile şimdi yapılan aynı değil.
Konuya hakim biri yardımcı olursa memnun olurum.
Saygılarımla.

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
@Günay Çetin

Sahip olduğunuz km saatinin kullanım kılavuzunda bir çizelge vardır,bu çizelge yardımı ile lastiğinize ait olan mm yi ayarladiginizda ölçümü doğru olarak yapar. Çizelge üzerinde ölçüler 26 veya 28" olarak değilde genellikle, ornek olsun diye tamamen sallayarak yazıyorum, 700*23c seklinde geçer. Eğer hiçbirisini eşlestiremezseniz, lastiğin sibop noktasını baz alarak yerde bir tur döndürün ve başlangıç ile bitiş noktası arasındaki mesafeyi mm olarak saate girin.

Tepki
22
@behcetatinc

İşin garip tarafı, ben bu saati aldığım yerde saati takmışlardı. Ayarıda orada yapıldı sanırım. Ama o dahi doğrumuydu bilem. Bu sebeple şimdi ikilemde kaldım. Ve ben o ayarı yanlışlıkla bozdum. Ayrıca bozduğum yerde inch isteniyor. Bunu bilenler yardımcı olursa emnun olurum.
Bisikletim : CARRARO CR RACE 022

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Tekerin inç olarak çapını girmeniz gerekiyor. Jantın çapını girince hatalı ölçüm yapıyordu bendeki. Komple lastiğin dış çapını girmiştim bu nedenle.

Ancak daha hassas bir ölçüm için teker çevresinin mm olarak girilebildiği sayaçlar gerekli. Çünkü atıyorum lastiğinizin dış çapı 26,7" çıktı. Bu durumda ya 26 ya 27 girmeniz gerekiyor çünkü ara değer göstergede yok. Ama girmek zorunda kaldığınız bu değer gerçek ölçünüz değil. Arada girdiğiniz değere göre 0.3" daha büyük ya da 0.7" daha küçük bir değerle hesaplama yapıyor sayaç.

İleride daha iyi bir gösterge almayı düşünürseniz aklınızda bulunsun; ayar yaparken teker çevresini girebildiğiniz marka/modellere bakmakta daha hassas ölçmesi açısından fayda var.

Tepki
2
İsim
Bayram Safa Çetin
Bisiklet
Ümit
Merhabalar...
Ben 15 yaşında bir bisiklet tutkunuyum.Bisikletim ÜmitXstar COLORADO modelli.Yeni Aliexpress'den sipariş ettiğim bisiklet bilgisayarı geldi.İçinde ODO,DST,MXS,AVS,TM gibi özellikler var.Ben araştırdım ve öğrendim.
________________________________________________________________________________________________________________________________________________
ODO:Günlük yaptığımız KM.
DST:Cihaz aktif hale geldiğinden sonra ki toplam KM.
MXS:Şimdiye kadar yapılan en yüksek hı.
AVS:Ortalama hız.
TM:bisikleti sürmeye başladığınız süre.
SCAN:Bütün fonsiyonları belirli bir süre ile ard arda otomatik olarak gösteriyor.

Teşekkürler...

• Beğen
Tepkiler: Mosso xrace
Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bayramsafacetin Merhabalar, hayırlı olsun olsun.Bende de aynı model var.Ama ufak bir yanlışı düzelteyim dedim. DST:Günlük yapılan mesafe. ODO: Pil değişene kadar katedilen mesafe.Ayrıca kronometre özelliği de var :)

Tepki
21
İsim
Sercan
Bisiklet
Sedona
Merhabalar. Konu eski ancak ben yine de sorumu sorayim. AS 880 model km saatimin pilini degistirmek istiyorum ancak toplam km verisi silinecek. Bunu yine forumda araştirdigimda ögrendim ki bazi km saatlerinde yeniden o bilgiyi manuel olarak girebiliyormuşuz. Ayni özellik bu model sayaçlarda da geçerli midir? Yani pili degiştirdikten sonra manuel olarak şu ana kadar gittigim km'yi ayarlayabileek miyim? Bu konu hakkinda tecrübesi olan arkadaşlardan destek bekliyorum

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@sercanbockun
Zannetmiyorum, ben de Assize kullanıyorum da bunlar amatör aletler. Yine de varsa böyle bir bilgisi olan, ben de keyifle kullanırım :)

• Beğen
Tepkiler: inziva

nbacıshaquılle

Daimi Üye
Tepki
184
İsim
Emre
Bisiklet
Sedona
Demin değştirdim pilini 250km vardı sıfırlandı tabi.

cems3

Üye
Tepki
0
İsim
cem
Bisiklet
b'Twin
pilini çıkartmadan sıfırlamak mümkünmü

Tepki
21
İsim
Sercan
Bisiklet
Sedona
@cems3
Normal tur km'si sıfırlayabilirsiniz ancak gidilen toplam km'yi pili çikarmadan silemezsiniz.

Tepki
16
İsim
Selcuk KUSCU
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Gunluk suruste kac km yaptigimizi gostermiyor mu bu as 888. Bende bunu aldim yeni ama gunluk kac km yaptigimizi olcen kismi bulamadim. Yardimci olursaniz sevinirim

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Selcukkuscu52
Normalde clock yani saat kısmında iken mode tuşunu kullanarak opsiyonlar arasında gezip bulabilirsiniz.Tam da bu görselde ki kısım sizin sorduğunuzu gösteriyor.Sigmada bile olmayan, sürüş anında opsiyonlar arasında otomatik geçiş özelliği bile var bu cihazda.Belki farketmemişsinizdir diye dedim.images.jpg

• Beğen
Tepkiler: Selcukkuscu52
Tepki
16
İsim
Selcuk KUSCU
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ceyhun Özkan
Cok tesekkur ederim. Benim genel olarak kullanacagim da zaten gunluk surus mesafesi?

• Beğen
Tepkiler: Ceyhun Özkan