ARTVİN'den HATAY'a ANADOLU SAHİLLERİ

Tepki
30
Bisiklet
Merida
İki arkadaş toplam 6 etaptan oluşan turumuzun birinci etabı olan Sarp Sınır Kapısı-Artvin-Rize-Ayder Yaylası-Trabzon-Uzungöl -Giresun-Ordu-Samsun turu yapmayı planlıyoruz. Turumuzla ilgili yol bilgisi, çadırlı kamp yerleri, tadılması gereken lezzetler, görülmesi gereken yerler, dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili paylaşımlarınızı bekliyoruz.:):)
Daha önce 2 gün 250 km.lik bir tur tecrübemiz var.Ayrıca bu turu Ağustos ayında yapmayı planlıyoruz; mevsim şartlarını değerlendirebilirmisiniz.

Scudo

Furkan B.

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Geotech
Ben de ege turumubyeni bitirdim. Sıcak çok etkiliyor aslında bu mevsimde zor oluyor. ama sabah erken kalkıp 11e kadar akşam da 3-4 ten sonra sürüş yaptım.ancak akdenize inince sıcak dayanılmaz bir hal aldi. Siz kuzeyden gideceğiniz için sanırım bu konuda daha şanslısınız. Yolunuz açık olsun.

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İbrahim Yurtseven

Forum Demirbaşı
Tepki
1.370
İsim
İbrahim YURTSEVEN
Bisiklet
Specialized
@Tayfun BAKIR

Güzergah güzel. Küçük bir bilgi. Arhavi'ye geldiğinizde MENÇUNA ŞELALESİ VE ÇİFTE KÖPRÜLERİ sorun. Sahil yoluna 25-30 km olması lazım. ikisi de aynı yol üzerinde. Ulaşım asfalt. Son 4-5 km.'sini yürümenizi bizzat tavsiye ediyorum. Ayrılmak istemeyeceksiniz zaten. Şelaleye gelmeden 2 km. önce yemek ve kamp kurabileceğiniz tesis var. Geçen yıl Temmuz ayında orada idim. Şu anda ilk sayfada olan, geçen yıl yapmış olduğum tur yazılarımdan bölge ile ilgili biraz bilgi alabilirsiniz. Bahsettiğim şelale ve köprülerinde fotoğrafları mevcuttur. Sağlıkla kalın. Keyifli turlar. Mevsim olarak Artvin ve çevresi için Ağustos ayı en uygunu. Ancak yinede yağmur olma olasılığı var. Fakat yaz yağmuru olduğu için o kadar etkilemiyor. UNUTMAYIN Karadenizde yağmur yağacaksa genelde ÖĞLEDEN SONRA BAŞLAR.:))) Sis te aynı şekilde. Genellikle öğleden sonra siz anlamadan sizi yutmuş olur.:)) Dağlarda, yaylalarda bu böyledir. Sahilde sorun yok. Karadeniz sahil yolu Sarp sınır kapısından Sinop Gerze'ye kadar Hava alanı veya tepsi gibidir. Tırmanacağınız en yüksek rampa alt veya üst geçitlerin oluşturduğu yükseltilerdir.:))) Ordu Samsun arası Bolaman tüneli vardır km.'sini unuttum ama benim turdan (2013 turu) bakabilirsiniz. Türkiyenin en uzun tüneli olması gerek. Ya onu tercih edeceksiniz veya Perşembe üzerinden sahil yolunu. Manzara ve Karadenizin eski yolunu görmek doğallığı yaşamak isterseniz sahil yolunu tercih edin derim.

Tepki
80
Bisiklet
Trek
Hemen hemen aynı rotayı hemen hemen aynı zamanlarda geçiyor olacağız biz de, bu başlık bizim de işimize yarayacaktır, teşekkürler...