Artik Farz oldu

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
icim gidiyor yapamiyorum diye, ellerimi kemiriyorum gordukce, artik yapmam farz oldu, ama 0 bilgi 0 deneyimle cok zor olacak gibi, fakat her seyin bir ilki vardir
ilk basta babamdan bisikletini dilendim ama nafile, bende kendi bisikletimi kendim yaparim dedim ve yola koyuldum herhalde kendime yilbasi hediyesi olur, yavas yavas onumuzdeki sezona hazirlayacagim
oncelikle kadro lazim, (link) bunu dusundum hem izmir'de gorup alirim diye
jant seti, gidon, gidon bogazi vb. cok alinacak var, bana bunlarla ilgili bir konu onerecek var mi??

Scudo

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Hangi tarz toplayacaksın? Fixx Gear ise aynı yer gidonunu da 35 TL den satıyorlar.

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
single speed bir yol yapmayi dusunuyorum, ama uygun kadro bir turlu bulamadim, ayrica piyasadaki herhangi bir jant'in olacagindan da emin degilim

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
(link)
mesela ben bu jant takimini alip, bi de dogukan abimin sahibinden magazasindan uyumlu v-fren alip arkaya tek dis koysam yoluma devam edermiyim??

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
(link)
bi de boyle bir kadro buldum, gidon, gidon bogazi, rulman, aynakol, fren hepsini dogukan bey'den alacagim oyle gozukuyor, bi tek kablo ve fren kollari kaldi sanirim

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Ben bu tarzın yabancısıyım. O yüzden yardımcı olamıyacağım.

Bitince resimlerini foruma at. Acele etmeden dikkatlice yavaş yavaş yap. Şimdiden kolay gelsin.^^

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
@Turan Babacan

biraz baktim bana lazim olan her malzeme dogukan bey'de mevcut, zaten anca toparlarim para vs. tesekkurler, oncesi sonrasi da yapacagim zaten

Abdullah T.

Aktif Üye
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Bence 250 liraya o kadro çok fazla sanki mtb kadrosumu alıyorsun düz maşa kadro alıyorsun.50 liraya bile kadro bulursun veya Turan Hoca'nın dediği gibi 35 lirayada alırsın.(Bu tür kadrodan hiç anlamam ama :))

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
@Abdullah T.
Nerden bulabilecegimi soyleyin bugun gidip alayim :D parca listem hazir bile sadece bullhorn mu drop-bar mi olsun karar veremedim ona gore de vites kolu sececegim

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
@Abdullah T.
Turan Bey gidonu demiş 35TL'ye diye.
cidden merak ettim nedere satılıyor bu 50TL'ye fixie kadrosu.
varsa bildiğiniz biryer ben 10 tane almaya hazırım.
bilgi sahibi olmadan zikir olmak böyle birşey galiba.
.
Berk Bey , Fixie bisikletlerde ben tercihim düz gidon veya bullhorn olurdu. özellikle bull-horn çok hoş duruyor.
benim naçizane görüşüm, drop-bar biraz sportif bir hava verdiği için bence fixienin havasını bozuyor gibi.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
hazır al.
sahibindende hazır satılan fixie yada single speed bisikletler var.
sonra modifiye edersin.

çok beğeniyorum mesela ;
(link)

buda alıp geliştirilebilir ;
(link)

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
@ismail eren

(link)

35 TL olan gidon. Bu tarzı pek bilmiyorum. Ne kadar doğrudur bilemem. ^^

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
Bullhorn kullanan biri vardi forumda yanlis hatirlamiyorsam eger. Kivilcim bey di galiba kullanan ama tamda emin degilim neyse kullanan arkadas yardimci olacaktir o gidon hakkinda.

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
@ismail eren
Zaten single speed bir yol yapacagim kendimce o acidan drop barda karar kildim

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
@kivilcimb
2250 liram olsa single speed bike yaparmiydim ilk olarak :) kendim yapmak istedigim icin bu konuyu actim zaten :D

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
@Tahsin Y.
Kivilcim beyle daha once merida'ya bullhorn takmakla ilgili konusmustum, bence en iyisi dropbar olacak, kadro bulayim basliyorum

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
@Berk Ilgar

@Berk Ilgar
Mesela bu kadro ile bu jantlar uyum saglar mi sizce, ve ya eski jant'lari nereden bulabilirim, hafta icinde hurdaya gidip kadro bakacagim

çarga

Üye
Tepki
38
bence bulabilirsen ucuza eski kadro bulup kendi zevkine gore boyaman guzel olur ama zaten kadroyu oradan sıfır almak istiyorsun e jantı bile aynı yerden alabilirsin gibi konusmussun yanlıs anlamadıysam olay yani ustunde senin birseyler yapman mı =) oyleyse soyle seda bisiklete sana demonte versin evinde yap dostum =) oradaki parcaların hepsi hosuna gitmiyorsa hosuna gideni baska yerde buluyorsan ayrı tabiki. Ama hosuna gidicek bisiklet parcalarında fiyatları alabilicegin gibi olmucaktır. Ucuza alabilicegin parcalar yine seda bisiklet yada yakınında ki turevi bir yerden olacaktır. Seda'da ki toplanmıs bisiklet guzel fakat o parayı vericeksen eger onun yerine sunu oneririm sana 1150 tl ye (link) . İzmir de satısını yapan yerler mevcut. ayriyetten kendim kullandıgım için soyluyorum fixed ta bence en rahat kullanımı saglayan gidon bullhorn ama bu kişisel tabiki hepimiz ayrı ayrı bisikletlerde farklı duygular hissediyoruz, drop'un rahat olacagını dusunuyorsan kullanabilirsin tabiki.

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
@çarga
Zaten hazir almayacagim, kendim eski kadro alip toplayacagim, kivilcim bey onerdi hazir al diye de ben kendim toplamak icin istemedim, isime yarayan parcalarin cogu dogukan bey'in magazasinda mevcut cok aramama gerek kalmadi dedim sadece

En son mesajimda almak istedigim kadro mevcut 150 tl