Artık Decathlon'da enerji jeli var.

F.Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
401
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar.

Belki bilmeyeniniz vardır diye burada konu açmak istedim. Şuanda Decathlon'un internet sitesinde gözükmediği için müşteriler hep mağazaya geldiklerinde farkediyorlar. Türkiye'deki eneji jeli ve isostar kıtlığına bir çözüm olsun istedik ve enerji jeli ile iso getirdik. Yaklaşık 1 aydır mağazalarda var kullananınız bilir multipowerlar hızlı kana karışma özelliğiyle bilinir.

Kıyaslama yapmam gerekirse ;
Ben önceden GU kullanıyordum yarışlarda yaklaşık olarak 8-9 dk sonra hissediyordum etkisini fakat Multipower yaklaşık 4.5-5 dk civarında etkisini gösteriyor.

GU ile Multipower'ın verdiği enerji bakımından GU bir paketinde 100 kCal verirken Multi 104 kCal veriyor.

GU : Amerikan malı, Multi : Alman malı.

Boyut olarak GU daha küçük kibar Multi biraz daha yayvan.

Son olarak Merter Decathlon adet fiyatı 4,95 TL

Aklıma gelenler şimdilik bu kadar. Sormak istediğiniz soru varsa sorabilirsiniz.
İyi akşamlar.

170120152989.jpg

Scudo

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
iso tozu daha önce kullanmıştım yurtdışındayken. Çok memnun kalmıştım. Türkiye'ye gelmesine sevindim.

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
yarışçı olmayan günlük uzun tur yapan kişilerin kullanabileceği bir ürünmü yoksa sadece profesyoneller
uzun tur yapanın kullanabileceği birşeyse de ne gibi durumlarda kullanılmalı biri cevaplarsa memnun olurum

• Beğen
Tepkiler: Uzbay YELCE

Osman Uygun

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Sedona
Tozlara yabancıyım da muhteviyatında ne barındırıyor bu ürünler ?

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Bu ürünlerin Glisemik indeksi düşüktür. Kana çok hızlı şekilde karışır. Basit şekerin kana hızlı karışması gibi düşünün. Basit şeker için ise küp şeker (tam olarak öyle olmasada) referans alınır. Gi 100 dür (glisemik indeks) hurmanın ise 104.

Bir çok şeyi kendiniz yapabilirsiniz. ama uğraşmak istemeyenler için çok çok çok güzel bir hareket olmuş bu düşünce.

1 saat + performanslar da su ile tüketilebilir. her 15-20 dakika da su almayı unutmamak gerek tabi..

Ardaa

Daimi Üye
Tepki
384
İsim
Arda
Bisiklet
Specialized
Fiyatlar hakkında bilgi verebilirmisiniz? Decathlon bana uzak. madem internetten satmıyorlar ona göre gidelim alacağımız zaman.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Powerbar'ın tadı gerçekten harika ağızda ekşime de bırakmıyor ve kaliteli bir ürün,multipower hiç denemedim siteye neden konmuyor? Her şehirde decathlon yok, tatile kadar beklersek zaten stok kalmaz.

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
kutu olarak multicarbo gel ne kadar acaba ? yarışlar için almayı düşünüyorum

Ardaa

Daimi Üye
Tepki
384
İsim
Arda
Bisiklet
Specialized
@Atilla Gobel

Sürüş sırasında pratiklik önemli olduğu için doğal olarak tüketilecek bir şey yok bence. Bence evde hazırlanan barları deneyebilirsin. Google da güzel tarifler mevcut. En güzel yanı ise kendin hazırladığın için soru işareti kalmıyor kafada

BF Okuru

Üye
Tepki
1
2, 2.5 saatlik sürüşler yapıyorum. Ancak bu tarz ürünler muhteviyatı itibariyle beni korkutuyor. Tam bilmemekle birlikte, yoğun biçimde koruyucu katkı maddeleri içerdiğini düşünüyorum. Yanılıyorsam düzeltiniz.

Osman Uygun

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Sedona
Hocam ürünler paket Standardında olmasından dolayı bir kere kıvam koruyucu, asitliği düzenleyici ve tabiki olmazsa olmazlar renk ve tad vericiler içerir.

Bir ikincisi böyle ürünleri illede kullanacaksanız bol su ve lifli gıda(salata veya Tahıl içerikli barlar vs) tüketilmesi gerekir. Uzun dönem kullanım kesinlikle şüphelendiğiniz gibi sorunlar çıkaracaktır çünkü sürekli hazır glisemik içerikler haliyle bağırsağı tembelleştirir. Masum değildir kesinlikle bunlar ve birkaç saatlik maraton ya da performans sürüşleri dışında kullanmamanız Sağlığınız açısından faydalı olur diye düşünüyorum bir hekim adayı olarak arkadaşlar. Tabiki kişisel karar yine sizde bitiyor.

F.Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
401
Bisiklet
Salcano
@Mehmet H.
Enerji jellerinin amacı uzun süren hareketler sonucunda azalan enerjiyi hala hareket halindeyken vücuda tekrar kazandırmaktır. Bunu yaparken de ne kadar hızlı kana karışması önem kazanır çünkü spor devam ederken enerjinin sindirim sistemine değil de kaslara yani hareket sistemine gitmesi önemlidir. Eğer enerjiyi kuru incir badem vs gibi gıdalarla alırsak yaklaşık 4- 60dk sonra kana karışıyor bu da bizim nabzımızın o 40-60 dklık zaman diliminde artmasına sebep oluyor ve spor esnasında kalbi fazla yorup ters etki yapıyoruz. Bunların genel amacı performans odaklı, ama tabi turlarda kurtarıcı olarak yanımızda bulunmasında fayda vardır.

@Osman Uygun
İzotonik tozlar terlemeyle kaybedilen tuzu ve harcanan mineralleri geri yeri koymak içindir. İsostar markası bu konuda ün yapmış bir tozdur. Bizim getirdiğimiz Aptonia İso'da ise mineral ve tuzun yanında içinde karbonhidrat da bulunmakta.

@Ardaa
Eneri jelinin adet fiyatı 4,95 TL İso Toz : 14,95 TL (20 Kullanımlık)

@Hasan SAYLIK
Ben sadece mağazadan sorumluyum. İnternet sitesinin deposu ve oranın çalışanı farklı. Decathlon E-ticaret diye farklı bir departman bakıyor. Stok durumuna gelirsek biz sürekli mağazaya stok çekiyoruz. O konuda sıkıntı olacağını sanmam.

@Melih Çolak
Kutu olarak 24*4,95 = 118,8 TL'ye geliyor.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Decathlon a yazdım soru olarak neden sitede şu ürünler yok, çevreden aldığım duyumlara göre mağazada varmış dedm. Bakalım ne gibi cevap gelecek.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Cevap hızlı geldi Ceyhun isimli arkadaş ürün stoklar geldiğinde sisteme eklenecektir dedi. Peki @F.Yıldırım power bar gel de kullanıdınız mı hiç ? Tat olarak farklılıkları nasıl, power bar elmalı olana ben bayılıyorum :)

F.Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
401
Bisiklet
Salcano
@Hasan SAYLIK İnternet sitesinin deposu ile mağaza stokları farklı oluyor. Ondan dolayı internete koymamışlardır diye düşünüyorum. Henüz yeni getirdik mağazalara da. Benim de Power Bar'ın elmalı olanından sadece 1 tane kullanma fırsatım oldu koşu sırasındayken fakat ürünü değerlendirecek kadar kullanmadığım için yorum yapmam yanlış olur. En az 1 kutu bitirmem lazım hakkında konuşmak için. Ama tadı güzeldi onu söyleyebilirim. En azından fazla susatmamıştı beni. :)

Bu arada Merter Decathlon'da ilerleyen günlerde bir indirim yapabiliriz. Şuan aklımızda 5 al 4 öde var. O zaman adet fiyatı daha makul oluyor 4 lira civarına düşüyor. Sadece Merter Decathlon'a özgü bu indirimi önümüzdeki haftalarda hayata geçirmeyi planlıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: Cyclist999