artık bisikletlerde ayak yok mu?

fulham

Forum Demirbaşı
Tepki
45
İsim
Mustafa
eskiden kullandığım bianchilerde ayak olurdu. bisikleti bir yere dayamadan yada yere bırakmadan muhafaza etmek için. yeni bisikletlerde bunu göremiyorum. ağırlık yaptığı için kaldırıldılar mı?

Scudo

rochas

Daimi Üye
Tepki
181
@fulham

Bisikletimi aldığım yer artık profesyonel bisikletlere koymadıklarını söyledi, Belki aşağıdaki resim işine yarar :)

http://img518.imageshack.us/img518/382/isitsmartypz9.jpg

ahmet ozgen

Forum Bağımlısı
Tepki
613
resimdeki yöntem gerçekten çok akılcı biz genelde bisikletleri birinin önünü diğerinin arkasına gelecek şekilde birbirine yaslıyoruz :)

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.442
@fulham

Sadece ağırlık değil, ses yapabiliyor zamanla,ya da gevşiyor, sağa sola takılabiliyor, kadroya boyaya zarar verebiliyor, hele araziye giriyorsanız o sarsıntıda oldukça zorlanabilir ayaklıklar vs, biz bisikletlerimizi sağa sola, kaldırım ağaç vs dayıyoruz hep hiç bulamadık yavaşça yer yatırıp dinlendiriyoruz :)

fulham

Forum Demirbaşı
Tepki
45
İsim
Mustafa
@Hakan Yazman

ayak saçma olurdu zaten. hafifletmeye çalışırken karbon kadro alıp ayak takmak :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Aslında tur amaçlı çıkılan uzun gezilerde gerek duyulabilecek bir parça. Benim sokakta gördüğüm kadarıyla, aynakola yakın değil de, arkadaki üçgene 2 koldan monte edilen sağlam modeller var. Bunlar bagajlı bir bisikleti bile rahatça taşıyabilir.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@hammurabi

Kesinlikle öyle bir parça.

Çanta varken bisikleti yatırmak , çantanı kirlenmesine, içindekilerin dökülmesine , çantanın yırtılmasına ( ortlieb bir çanta 90 euro kadar :) ) sebep olabiliyor.

Yol kenarındaki banket dar ise yatırınca bisiklet yolda kalmıyor.

Ayrıca , sizi ve bisikelti yol kenarında daha görünür kılıyor.

Fotoğraf çekerkende ayak aramak sorunda kalmıyorsunuz.

Ben yazın 5000 km kadar taşıyacağım ayaklığı. Doğubeyazıttan - Kathmandu ya kadar. :)

Selamlar.

rochas

Daimi Üye
Tepki
181
Yönetimi hiç söylemedim farz edin çünkü forumdan Aydın arkadaşımız kaskın kırılabileceği ve zedelenebileceğini hatırlattı. :) yanlış yönlendirme için özür.. Aydın'a teşekkür.

Zaten çanta söz konusu olduğunda kask taşımaz kaldıki yağmurlu havalarda hiç olmaz :) saçma bir fikir yani..

@aydin

ergin

Forum Demirbaşı
Tepki
61
@rochas
güzel bir yöntem ama her yerde uygulayamam örn asfaltta kaska yazık

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Sener rica ederim oncelikle, ne demek.

Evet tur bisikletleri disinda pek kullanilmiyor, bence normalde gerek te yok. (ki tur bisikletlerinde agirliktan ziyade, uzun yolda problem cikarmamasi vs.. gibi etmenler onde geliyor genelde) Misal sirf olur da kirilir vs.. diye kaynatilabilsin diye sabit /celik kadrolu kullananlar var. Ben de boyle bir tur yapacak olsam asla boyle alengirli bir bisikletle yola cikmazdim.

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
Bir ayağın getireceği ağırlığı bile hesaplıyorsunuz demek ki!

Ben bu kadar ince düşünemiyorum kusura bakmayın...

Eski bisikletimde ayak yoktu. Bu nedenle çok defa yere düştüğünü hatırlarım... O yere düştükçe benim de içimden bir parça kopuyordu...

Şimdiki bisikletimde ise ayak var ve çok kullanışlı oluyor. Bisikleti istediğim her yerde olduğu gibi bırakabiliyorum... Varsın 200-300 gr ağır olsun...

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Ayaklıkmış, aynaymış, çamurlukmuş, zilmiş.. Bunlar bisikletin karizmasını bozuyor.. Bisikletin aksesuarları olacaksa: Sele altı çantası içinde allen anahtarı, matara ve tutucusu, farlar ve çakarlar, km ve nabız saati olmalıdır..

wbw95

Üye
Tepki
2
bir sorum var? benim bisikletim bianchi dağ bisikleti ama yanında ayaklık var dağ bisikletleri profesyonel olarak sayılmıyormu?neden?

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
819
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
Ayaklık mı? O da ne?
Şimdiye kadar hiç ihtiyaç hissetmedim.Zaten bisikleti aldığım gibi ayaklığını çıkartmıştım.