Artık ben de Türkiye'ye karşıyım

delqn.izkrenov

Aktif Üye
Tepki
167
Bisiklet
Drag
Artık ben de Türkiye'ye karşıyım

(link)
(link)

Fransa Dışişleri Bakanı Kouchner NATO zirvesindeki tavrı nedeniyle Türkiye'nin AB üyeliğine artık destek vermeyeceğini söyledi

NATO Genel Sekreterliği'ne Anders Fogh Rasmussen'in seçilmesine uzun süre karşı çıkan Türkiye'nin bu tavrı Fransa'yı kızdırdı. Fransa Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner, Alman kanalı RTL'ye yaptığı açıklamada artık Türkiye'nin AB üyeliğine destek vermediğini söyledi. Daha önce Türkiye'nin AB üyeliğini desteklediğini ancak artık tutumunu değiştirdiğini belirten Fransız Bakan, “Türkiye'nin daha İslami bir yönde ilerlemesi ve laikliğin zayıflaması beni endişelendiriyor” ifadesini kullandı.

Türkiye'nin AB üyeliği karşıtı Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile birlikte çalışmadan önce Türkiye'nin AB üyeliğini desteklediğini ifade eden Kouchner, şöyle devam etti: “NATO zirvesinde Türkiye Rasmussen'in adaylığına karşı çıktı. Amerika'nın devreye girmesi ve bazı garantiler verilmesiyle bu iş çözüldü. Alman ve Fransız inisiyatifi ile aday gösterilen Rasmussen'in adaylığına karşı çıkılması, bilhassa bize yönelik uygulanan baskı yöntemi karşısında büyük şoka girdim. NATO zirvesi sonrası Türkiye'nin AB üyeliğini desteklemiyorum.” Kouchner, ABD Başkanı Obama'nın “Türkiye'nin yeri AB'dir” sözlerine de “Avrupa'ya kimin girip girmeyeceğine karar vermek ABD'nin işi değildir” dedi.

Zirve sırasında Avrupa Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi Olli Rehn “Türkiye vetoda ısrar ederse üyeliği tehlikeye girer” tehdidi savurmuştu.

Kaynak: Mynet

• Beğen
Tepkiler: Ogez
Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Türkiye elbet birgün Avrupa Birligi'ne girecek, ancak yillardir önümüze konular zorluklar nedeniyle su anda bu birligi "olmassa olmaz, olmazsa biteriz" seklinde algilamamiz saglaniyor.

Ne zaman mi üye olacagiz? 10-15 yil sonra.

Neden mi? cünkü AB'nin basini ceken Almanya, Fransa basta olmak üzere cogu ülkedeki yasli nüfusun emekli maaslarini ödeyecek olan genc nüfus azalmakta, artan yasam standartlari ile daha uzun yasayan insanlar icin ise daha fazla emekli maasi kaynagi gerekmekte. Cözüm de Türkiye'nin genc nüfusunda :)

Ogez

Daimi Üye
Tepki
190
Biz kendimize yeteriz.Artık Ab'ye gireceğiz ABD İle dost olacağız şuna yalakalık yapacağız diye Peşkeş çekmek yetmedimi.Bizi resmen parmaklarında oynatıyorlar.Herşeye Ab standardını getirdiler.Herşeyimize karışıyorlar.Bizi tehdit ediyorlar.Bizde hemen istediklerini yapıyoruz.Bakın bir haber seyrettim bugün.Obama Abdullah Gül'den Türkiye'nin Afganistan'a 1000 asker yollamasını istemiş.Bizde Sıcak bakmışız çünkü Biz Amerika ile ''Dostuz''.Eğer bir gün olursa biz savaşa girersek Amerika'da bize yardım edecek.Ülke elden gidiyor.Gözümüzün önünde.Bizden bugün bunu isteyen Amerika öbür gün Askerlerini bizim ülkemizde konuçlandırmak isteyecek.Bizim askerlerimiz Amerikan askerleri yerine savaşıcak.Kusura bakmayın biraz karıştırdım ama insan sinirlenmesinde ne yapsın.Burası Atatürk'ün bağımsız olarak kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'dir.Bu ülkenin halkının kendinden başka kimseye ihtiyacı yoktur.

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Biz bize yeteriz. Tabi başımızdaki karar alıcıların politikaya bakış açıları çok önemli. Başımızdakileri biz seçiyoruz ve başımızın üzerine yerleştiriyoruz bu durumda benim verdiğim oy gerçekten çok ama çok değerlidir, oyumun manevi boyutunun değeri paha biçilemez!..

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
@delqn.izkrenov

Bu yeni bir sey degil Fransizlarin klasik tavri her yerde bir "farkli " dusuncesi cikarmak ,itiraz etmek falan filan ... Cinliler bu konuda gereken cevabi Tibet meselesinde gosterdiler ,Fransiz mallari su ab boykot durumunda burda Fransizlar kan agliyor ,Turkler olarak hala bir Fransiz sempatisi var bende bu olaya adeta "Fransiz kaldim" cozumleyemiyorum :D

Avrupa birligi bir hayal ama bizim illa bir yere girmemiz lazim mi degilmi ?
1.Zaten ekonomik anlamda Avrupa birligi ulkeleri ile ticarette yumusama sozkonusu,belirlenen vergilere bakarsak ekonomik acidan iyi sayiliriz
2.Nato askeri kanadinin Cin li profosorumun deyimiyle "en onemli" ulkesiyiz.
3.Avrupa birligine zaten girdik:) Almanya,Hollanda vs ulkelere baktiginizda her yerde donerci gorebilirsiniz ;)

Derste ogretmen sakayla karisik sordu "Turkiye Avrupa kitasindami yoksa Asya da mi?" ogrencilerden biri cikti dediki" Hocam onlar Avrupa ya girmek istiyor Avrupa kabul etmiyor,Asya yayida kucumsuyorlar anliyacaginiz ortada kaldilar" ,herkes guldu ardindan sira bana geldi cok basit bir ifade ile "Hocam 100 milyona yakin nufusumuz ve yuzde 40 genc nufusla biz zaten bir kitayiz sekinci kita Turkiye,bulundugumuz cografyanin en guclusuyuz ,ne Asya nede Avrupa tabiri alayi bize hamile , ama aslinda soruyorsaniz biz neden Avrupa Avrupa diye tutturduk ,valla aslinda bizimkilerde bilmiyor,oyle tutturduk gidiyor

Bence 'Fransa, Türkiye’ye ders verecek son ülke'

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
TR ALLAHIN izniyle güzel günlere elbet gelecek.Karamsar ve umutsuz olmak yenilgiyi kabul etmektir..O savşalar ve şehitler bu karamsar günler için verilmedi...Çok şükür halimize beterin beteri var...Bir afrikada olabilirdik...
Bu vatan için can veren emek veren herkezden ALLAH razı olsun..
TR avrupa birliğine girsede girmesede CENNET vatan...tşk ler iyi forumlar...

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Tüm birliklerin temelinde büyük gücün pazarını genişletmesi yok mudur ? Genç nüfüsu ile Türkiye, doğal zenginlikleri ile giderek zenginleşen doğumuzdaki diğer ülkeler 21nci yüzyılın yeni tüketim toplumları olacaktır. Yani birileri bizleri biz istemesek dahi aralarına alacak. Olay sadece zamanlama meselesi.

• Beğen
Tepkiler: murty ve sadana

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
@raven1442

Cok onemli bir noktaya degindiniz:)

Bu kurali ders okutmak olarak lazim :rolleyes:
"Rule of 4 S" (ya seve seve yada s s..) :D

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
@raven1442

Tamam herşey zamanlama meselesi de acaba Türkiye o zamana kadar kendini minumum maliyet(maksimum kar) noktasına kadar geliştirebilecek mi?:) Asıl sorun bu bence ... (Biz bu gidişle gidersek ileride çok sorun çıkacak eğer bu yerinde sayan miskin tembel çocuk imajını ortadan kaldıramazsak ama bazı gelişmeler var onlar kapsam dışı tabi :p)
Herşey doğru zamanlama ve doğru kararlarda yatıyor aslında.

• Beğen
Tepkiler: sadana

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
@Zeki.Alper

Zekide Raven'da gerçekden güzel düşünce ve olması gerekenleri yazmış.Sabır ve o sabırla mücadele etmek gerekir..Tek bir noktada değil tabiii.TR dünya da bulunmaz bir CENNET umarım birey olarakda elimizden geleni yaparız...
Herkeze duyarlılığın dan dolayı çok tşk ler..İyi forumlar...

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper

Onur Kahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
853
bizim koskoca 3202 yıllık osmanlı devletimiz vardı,sizin lanet olası ülke çıkarı planlarınızla yıkıldı,siz hepiniz aynısınız,abd,fransa birbirinizi kolluyorsunuz,merak etmeyin türkiye sizin cani oyunlarınıza asla düşmez,kendinizi zeki zanediyorsunuz ama beyin yok.:);)

Ogez

Daimi Üye
Tepki
190
Osmanlı Devleti 3202 Yıllık değildi.Ayrıca burası Osmanlı Devleti propagandası yapıcak yer değil.Çünkü Atatürk Osmanlı Devleti'ni yıktı ve yerine Türkiye Cumhuriyeti'ni kurdu.Şu an iktidarda olanlar Osmanlı Devleti özlemiyle yanıp tutuştukları için biz bu haldeyiz zaten.Hayal kurmaktan Gerçek hayatta birşey yapmıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper

Ogez

Daimi Üye
Tepki
190
Osmanlı Devleti 3202 yıllık olmadığını beden eğitimi hocası bile bilir.Türklerin tarihini kastetmiyorum.

Ogez

Daimi Üye
Tepki
190
Ayrıca Osmanlı Devleti 622 Yıllıktır:)Daha fazla uzatmaya gerek yok zaten:)

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Tartışma değil PAYLAŞMA yeri konuyu dağıtmayalım ve kırmayalım..Pişman olan gene biz oluyoruz..İyi forumlar...

• Beğen
Tepkiler: ZekiAlper ve Ogez

Enis Özer

Daimi Üye
Tepki
58
Bisiklet
Sedona
Sanki Fransa çok istiyordu ya Türkiye'nin AB'ye girmesini vazgeçmişler...