arog ve hayal kırıklığı:(

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
Bugün arog'u izledim ve hayal kırıklığına uğradım,hatta dayanamayıp nerdeyse 30 dakika içinde filmden çıkacaktım.Verdiğim paraya acıdığım için sonuna kadar filme katlanmak zorunda kaldım.Arkadaşlar zamanınızı ve paranızı boşa harcamayın bu film için bence,tam bir fiyasko olmuş.

Dünyayı kurtaran adamı izlesem heralde daha çok gülerdim.Kahpe bizans bile bu filden daha iyi,kısaca izlemeyenler için bi ipucu olabilir.

Cem Yılmaz'dan böle bi film beklemezdim:((((

Scudo

Aykut Subaşı

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Bisiklet
Cube
ya 1inci yarı rezalet denemez ama hakkını vermiş fılmın o kadarda kotu degıldı tamam 1. yarı bıraz sakın olabılır 2. yarıya gore ama bı' butun olarak guzel bır fılmdı.Evet bende bıraz daha guzel bır calısma bekledım acıkcası ama buda benı tatmın ettı.Ama paranızı boşa harcamayın lafı guzel olmamıs.

Nuri O.

Forum Demirbaşı
Tepki
81
Bisiklet
Trek
çok kötü oldu bunu yazmanız yav :) 24.00 seansına gideceğim bu gece :D

Admin

Yönetim Kurulu
Tepki
2.903
Osmanlı cumhuriyetine gittiğimde güldüğüm tek nokta arog a ait minik bir fragmandı:D

Yinede denemeye değer olmalı:)

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
evet fragmanlara bende gülmüştüm daha önce,gülmek sorun değil arkadaşlar.kalite düşük çok basit espiriler.kahpe bizans gibi birşey bence film.

• Beğen
Tepkiler: Görkem Kılınç

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Bence beklenti fazla olarak gidilirse hayal kırıklığı normal, özel bir beklenti olmadan gidip seyretmeli kanımca... Tecrübeyle sabittir...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu filmin birçok insan tam anlamıyla hayal kırıklığı meydana getirdiği bugün bazı gazetelerde ve hatta başsayfada bile haber olmuştu...
Buradan da yazıları okuyabilirsiniz; (link)

Bozcan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.047
@Murat Reis

Abi dikkat edersen Osmanlı Cumhuriyeti bir komedi filmi değildi. Tam bir kara mizahdı. Eğer kurtuluş savaşı yapılmasaydı olabileceklere cok güzel bir göndermeydi. Mustafa filmiyle birlıkte gösterimde olması da iyi bir raslantı veya güzel düşünülmüş bir hamleydi. Arog'a gelince ben de gittim. Bazı sahneler gercekten komikti. Adam inanılmaz zeki. Fakat medya filmi cok abartmıstı. Sıradan bir komedi filminden 1 adım ilerisi değil bence.

• Beğen
Tepkiler: Can Sonbay

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki medyamız popüler filmlere karşı çok garip. Popüler bir filmin kalitesinden çok neresinde absürk bişey var onu yakalamaya çalışırlar haftalarca magazin programlarına, haberlere konu olur. Örneğin matrix reloded. Neymiş efendim filmde bilmem kaç tane çekim hatası varmış. Filmi seyredipte göze batan bir çekip hatası görmedim ben açıkçası. Millet sırf çekim hatalarını yakalamak için filme gitti. Hoş :)

Gorayı ben cd den seyrettim. Eh doğal olarak filim perakende satışa sunulana kadar tüm espirileri sağolsun medya sayesinde ağzımıza sakız oldu. Sonradan filmi seyredince de hiç tadı kalmadı tabiki.

Arog'da bunun farklı bir örneği. Medya milleti büyük bir beklentiye sürüklüyor. Eh sonuda böyle oluyor ne yazıkki.

Ben derimki gidin, seyredin. İlk yarının son 15 dakikası ikinci yarının büyük kısmında güzel sahneler var ;)

Ug90

Üye
Tepki
45
Öncelikle filmden ne beklediğimizle ilgilidir bence beğeni durumu. Filmin ne olduğu, sinemasal yönden nelere gönderme yaptığı ve değindiği, çekim tekniklerini görmek gerek filmi izlerken. En azından sıradan izleyici bunu yapabilir. Eğer aksi bir durum olursa vizyonda bulunan bir güldürmece izlemiş oluruz sinema diye.
Osmanlı Cumhuriyeti ise yine bence(!) alt metini harika verilmiş bir filmdi. Ata Demirer'in oynadığı her film komik olma durumunda değildir. Ama bence duruma göre gayet iyi espirileri vardı.
Hayalkırıklığı yorumunun kime göre neye göre olduğu tartışılır. Bence hayalkırıklığı değildi.

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
zevkler ve renkler tartışılmaz. filme perşembe gunu gitcem ama giden bütün arkadaşlarım memnun

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Absürt komedi sevenlerin çoğu beğenir diye düşünüyorum ancak bazı sahneler daha geniş bir seyirci kitlesi beğensin (ilgisini çeksin) diye filme sonradan monte edilmiş gibi bir his verebilir.
Ben filmi beğendim. Bu tür filmleri sevenlerin muhakkak seyretmesini tavsiye ederim.

simplonmurat

Forum Bağımlısı
Tepki
336
İsim
Murat ALTINCAN
Bisiklet
Simplon
Film eleştirmenler için değil,izleyiciler için yapılır.