Arnavut Kaldırım Yollar ve City Sport 40

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında İlkay Ulusoy tarafından paylaşıldı.

1. İlkay Ulusoy

İlkay Ulusoy Yeni Üye

Merhaba,

Uzun yıllar sonra yine yeniden deyip bisiklet almaya karar verdim.

Bütçemi biraz zorlayarak Salcano City Sport 40 almayı düşünüyorum.

Bulunduğum bölge merkezi bir yer olmasına karşın yolların büyük bölümü arnavut kaldırım. Örneğin bisiklet sürebileceğim uygun (asfalt) alana ulaşıncaya kadar yaklaşık 1,5 km. arnavut kaldırımdan geçmem gerekiyor. Hatta yine bisiklet süreceğim alan -bisiklet yolu mevcut değil ne yazık ki- hem asfalt hem arnavut kaldırım yollardan ortaya karışık olabiliyor.

Bu açıdan City Sport 40 sorun çıkartır mı?

Teşekkürler.

2. alierkanimrek

alierkanimrek Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Sorun falan olmaz, sadece lastik havasını biraz yumuşak ayarlarsanız daha konforlu olur ama performans biraz düşer, sorun edilecek bir şey değil, ben city sport ile kaldırımlardan atlıyor toprak yollardan geçiyordum. Bu tür bisikletlerle stabilize yollardan kaymak asfalta kadar geniş bir sürüş imkanı var, sadece zemine göre lastik seçimi yapmak gerekiyor.

İlkay Ulusoy bunu beğendi.
    İlkay Ulusoy

İlkay Ulusoy Yeni Üye

Bunu duymak epey rahatlattı teşekkür ederim.

4. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Çıkarabilir.
    Kusura bakmayın ilkay bey,hiçbir şey olmaz deyip sizi rahatlatmak isterdim ama arnavut kaldırımı dediğiniz yolların belli bir standartı yok,bişey olmaz diyebilmek için belli bir kalitede maşaya ihtiyacınız var.City Sport 40 kullanan arkadaşlar bu konuda daha fazla yardımcı olacaktır ama mesela ben merida 40-v ile bazen arnavut kaldırıma giriyorum ve hiç hoşuma gitmiyor ama eşimin trek'i ile aynı yollar çok daha konforlu oluyor.Aradaki fark, çalışma aralığı ve yumuşaklığı farklı olan iki maşa.
    City Sport 40'ın maşasının hassasiyetini ve kalitesini öğrenmeden böyle bir alışveriş yapmanız sizi mutsuz kılabilir.Forumda araştırmaya devam edin.
    saygılar

İlkay Ulusoy

İlkay Ulusoy Yeni Üye

Teşekkür ederim, uyarınızı dikkate alacağım.

6. Hakan Can Onrat

Hakan Can Onrat Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    40c yanaklı lastiklerle ve suntour sf12 nex v4 maşayla sıkıntı yaşamadım

İlginizi Çekebilir

bicycling-team-2-600x4501.jpg
1-Vücudunuzdaki büyük kas gruplarını çalıştırır. [ATTACH] Vücudunuzdaki en büyük kas grupları bacak bölgesinde bulunur. Böylece bacak kaslarının çalışması ve güçlenmesi yağ yakım hızınızı...
squat-nedir_646x340.jpg
Bir sabaha karşı makalesinde daha birlikteyiz :D Adeta ince işçilikle yontulmuş bir kuadriseps kası, çoğumuzun hayalidir... Fakat bunu ya profesyonel sporcularda, ya da gerçekten fit durumdaki...
upload_2016-4-22_9-47-13.png
Bazen aklımızdan geçen "bu şekilde uygulansa faydası olur muydu?" türünden soruları bilim insanları zaten test ediyorlarmış. Dün Cycling Performance Tips Blog sitesinde bu konuyu görünce ilgimi...