Arkadaşlar mosso bisiklet almayı düşünüyorum fikirleriniz nelerdir?

Tepki
2
Bisiklet
Kron
(link)

Buradan ayrıntılı görüntüler görülebilir.

Daha önce pekte adına rast gelmediğim bir bisiklet..Forumlarda araştırdım ,mağazaları gezdim ve elle tutulur birkaç bilgi elde ettim.Çünkü bu bisiklet biraz kapalı bir kutu gibi duyan bilen yok nerdeyse..

Arkadaşlar öncelikle bisikletin ağırlık konusunda başarılı olduğunu düşünüyorum.Mağazada tarttırdım ve pedallarla birlikte 12.4 kg..Alet erdavat herşeyde shiamano ilk başta göze çarpanlar..İsmi shiamono iyidir dedim fakat pek bir fikrimde yok aslında.Kadro kalitesi konusunda da hiçbir bilgim yok fakat mağazadaki elemanlar uğruna methiyeler düzmedide değil..Bu arada distribitörlüğünü Umit bisiklet yapıyor..

Fiyata gelince peşin 800 tl olarak anlaştım Ankara'da Yiba çarşısında...

Ne dersiniz bu fiyata çıkana kadar daha iyi bisikletler alınabilr mi?

Ve eğer mosso bisikleti görmüş,tanımış,kullanmış arkadaşlarımızda varsa fikirlerini yazarlarsa çok memnun kalırım ,eminim bu bisikleti merak edip bilgi sahibi olmak isteyen belli bir çoğunluk vardır..

Yorumlarınızla aydınlatın bizi dostlar:)

Model:Mosso 771 DMV-ACERA
KADRO: MOSSO ALU 7005 TRİPLE BUTTED
MAŞA: MOSSO ALU 700C
GİDON: MOSSO MTB-AL-101BT FOV BB:25.4 W:620 SSABK
GİDON BOĞAZI: MOSSO TDS-D405A-8FOV BB:25.4 E100+7 SSABK
SELE BORUSU: MOSSO SP-D215 27.2X300 SSABK
SELE: VELO VL-3257
MAŞA YATAĞI: AHEAT H52
AYNAKOL TAKIMI: SHIMANO FC-M391
FREN: SHIMANO ACERA BR-M432
PEDAL: ALLOY FP-980
ARKA VİTES DEĞİŞTİRİCİ: ACERA RD-390
ÖN VİTES DEĞİŞTİRİCİ: ACERA FD-M390
VİTES KOLU: ACERA SL-M390 9X3
ARKA DİŞLİ: ACERA 9’LU CS-HG30-9
GÖBEK SETİ: ACERA RM-66
JANT: MOSSO J20S W/EYES 32H
LASTİK: RUBENA 28
KADRO ÖLÇÜSÜ: 16”, 18”, 20”
RENK SEÇENEKLERİ: MAVİ KIRMIZI, SİYAH BEYAZ
AĞIRLIK: 12 Kg. (Pedal Hariç)
27 vites

Scudo

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
800 TL ye iyi fiyat almışsınız, bu özellikler için...

Semih_ÇELİK

Forum Bağımlısı
Tepki
346
bende mosso alırken endişelerim vardı çok fazla kadro çeşitliliği var. fakat araştırınca hepsinin iyi dayanıklı ve saglam oldugu kanaatine vardım türkiyede neredeyse hiç bir bilgi bulmak mümkün değil fakat yurtdışında bir çok ülkede ve forumlarında çok üzerine düşmüşler mossoların. fiyatlarıda çok pahalı değil. ne üdü belirsiz nerede üretildiği belli olmayan ve kadro alaşımlarından haberi olmayan markalara boy boy :)

Tepki
2
Bisiklet
Kron
Fiyat 800 tl fakat insan biraz topluluk baskısıyla onun yerine sedona,kron ,carraro vs.alıyım diye düşünüyor hani marka deniyor bunlar için ve belkide daha kötü bir kadroya daha fazla masraf ediyor.Açıkçası hata yapmaktanda korkmuyor değilim.Kullanan arkadaşlar yorum yapabilirilerse çok iyi olur.

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
hocam güzel bisiklettir ülkemizdeki diğer markalardan eksisi olmaz, hatta artısı bile çıkabilir.
türkiyede yıllardır maşalarıyla tanıdığımuz bir marka.

SametAksuoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
457
hocam güzel bisiklettir ülkemizdeki diğer markalardan eksisi olmaz, hatta artısı bile çıkabilir.
türkiyede yıllardır maşalarıyla tanıdığımuz bir marka.

• Beğen
Tepkiler: gok
Tepki
2
Bisiklet
Kron
Açıkçası bu hafiflik ve 27 vitesi başka fiyata bulmak, sanırım zor olsa gerek.Araştırmaya devam yılmadan:)

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Kadro 7005 triple butted.Hafif kadrosu var.Donanımlar fiyatına göre iyi.Mosso kendisine ait aparatları iyidir.Tayvan malı olarak biliyorum.Tayvan ürünleri ikötü değildir.Tayvan bisiklet üretim merkezlerinden birisidir.Yerli bisikletlerin kadrolarında bile made in China yazanlar var.Zaten çoğu bisiklet uzakdoğuda üretiliyor:D.Çin yapımı olması bile kalitesiz ürün olduğu anlamına gelmez.Firmanın isteğine göre kaliteli üründe çıkarır.İstediğin kadar araştırma yap.Hangi marka olursa olsun yapımı Çin,Tayvan,uzakdoğu ülke yapımı çıkacaktır.

ysufdran

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Cannondale
hocam bu özelliklerde giant trek hatta merida baksan 1000 liranın altında bulamazsın, bulsanda 2. eldir... bence güzel bisiklet, uzun yıllar götürür sizi. bakımlarınızı da yaptrdınız mı baya kullanırsınz ;)
kadro disk fren de uyumlu, aynı zamanda arkaya bagaj takıp uzuun yolada çıkablrsnz, hafif. daha ne duruyorsunuz :)

GoMMeS

Daimi Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
üstat ne yaptınız mossoyu aldınız mı?

Tepki
2
Bisiklet
Kron
hayır alamadım 800 TL biraz eksik kaldı..keşke alabilseydim de arkadaslara bilgi verebilseydim..onun yerine kron tourer 24 aldım daha elime ulaşmadı bakalım nasıl..

GoMMeS

Daimi Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
hayırlı olsun bol pedallamalar... büyük merakla bekliyorduk mosso tecrübelerini ama sağlık olsun :D

• Beğen
Tepkiler: Orhun Kılınç
Tepki
3
Bisiklet
Merida
Haziran basında ben de Mosso 771 almayı planlıyorum eger fikrim degismezse :))
Alınca tecrubelerimi ve fotograflarını burdan paylasırım..

• Beğen
Tepkiler: Orhun Kılınç