Arkadaslar Çok Acil Lütfen Bakarmısınız

Konu, 'Whistle' kısmında Emre NZ9 tarafından paylaşıldı.

1. Emre NZ9

Emre NZ9 Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikle ilgi gösterdiğiniz için tesekkurlerimi borç bilirim..

Bir sorum olucaktı ben Whistle 1053 D almak istiyorum ama bazı arkadaslarım o bisikletin disk frenı mekanık mekanıklerde kötü oluyo diyip aklıma girdiler alıcam 1053 D ama tereddütte kalıyorum .. :( Sizcede 1053 V mi almalıyım D alırsam pişman olurmuyum ? + Bir Sorum Daha olucak mekanık dısk frenının paslanma olasılığı varmıdır ?

bahtiyar közen bunu beğendi.
  2. S26

S26 Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Paslanmasından şikayet edeni hiç duymadım ancak emin değilim.

Mekanik olmasına gelince... Hidroliklere kıyasla daha kötü bunlar. Ancak, çamurlu-karlı-ıslak yerde kullanacağım derseniz, v-frenden daha iyi. Çünkü çamura battığınızda veya suya girdiğinizde jant hemen batıyor ve v-frenin performansını düşürüyor. Diskler ise göbeğe yakın olduğu için daha temiz kalıyor. Yok çamurda falan kullanmam derseniz; v-frenler hem bakımı-temizliği ve ayarı daha kolay, hem de daha hafif. Tutma açısından da pek dezavantajı yok kuru ortamda, eğer kaliteli bir fren pabucu kullanırsanız. Tabi disk frenler jantın akordu bozulunca v-fren gibi sağa-sola sürtme de yapmaz, o da ayrı bir şey.

Şimdiden hayırlı olsun, hangisini alacaksanız.

bahtiyar közen ve Emre NZ9 bunu beğendi.
    Emre NZ9

Emre NZ9 Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim Sayın Serden US verdiğin bilgileri göz önünde bulundurcam birde paslanma olasılığının olup olmadığını bilsem benim için 1053 d bal kaymak olur ...

bahtiyar közen bunu beğendi.
  4. bahtiyar közen

bahtiyar közen Bisikletkolik

Adı:
    Bahtiyar Közen
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    mekanik disk hidrolik diske göre biraz sert ben mekanik kullanıyorum sorun yok güzel tutuyor

Emre NZ9 bunu beğendi.
  5. MaHMutALtunel

MaHMutALtunel Üye

Seviye:
    1052 D al Kafanı yorma yağmur kar çamur dinlemiyor :) paslanma söz konusu değil sanırım .

İlginizi Çekebilir

upload_2017-3-26_10-43-17.png
Her şey demek olmasa da, düzenli aralıklarla FTP tespiti yapıp, çalışma programını buna uyarlamak sistematik çalışmanın anahtarıdır, diyebilirim. Kaç çeşit FTP tespiti yapılabilir? 2004 yılında...
6.png
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...
upload_2016-4-29_8-51-15.png
Antrenmanları kayıt altına alıp bir program çerçevesinde performansınızı takip ediyorsanız, web üzerinden online hizmet veren analiz sitelerini mutlaka duymuş olmalısınız. Örneğin TrainingPeaks...