Arkadaşlar 1.5haftadır karar veremiyorum yardım lütfen.!

aktas1991

Üye
Tepki
3
Merhabalar arkadaşlar.Öncelikle boyum 1.75 Kilom 66..İstanbul'da yaşıyorum ve Floryada oturuyorum işyerim Bahçelievlerde.Ortalama 11km yapıyor mesafe gidiş geliş 22km oluyor toplam.Bisikleti alırsam çok gezerim kendimi biliyorum iş çıkışı olsun iznim olsun uzun uzun yolculuklar yaparım aksama kadar.Limitim 700TL ve seçtiğim bisikletler(İstanbul yolları malum) Kron xc500 Sedona Borla Sedona 711.Sizinde önerileriniz veya farklı model seçenekleriniz varsa lütfen nereden temin edebileceğimi de yazın.Floryada bisikletçi yok internetten sipariş veremem toplatmam gerekir.Bunu da göz önüne alalım lütfen.Hayırlı pedallamalar. :)

Scudo
Tepki
40
Bisiklet
Sedona
Her iki modelde sizin belirlediğiniz fiyat limiti için en ideal bisikletler duruyor. ben kron XC500 + kask toplamda 700TL 'ye aldım. Daha sonrada ufak tefek gözük, eldiven gibi gereksinimlerimi aldım. Ben bisiklete binerken, ona bakarken zevk almak istediğim için her iki modelide çok inceledim ve Kronun 2012 modellerine hasta oldum. Şuan ona gözüm gibi bakıyor 3 gündür yağmur yağdığı için kirlenecek diye binmiyorum. :) Önemli olan bisiklete binerken zevk almak, zevk almadan yüksek performans alsanızda pek birşeye yarayacağını sanmıyorum. Zira bu benim şahsi fikrim tabiki. Kara sizlerin.

Sait Hislioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
212
@Musab Yardım

aynen ben de 5 günlük bisiklete sahibim. salona koydum bisikletimi arada bir girip bakıyorum yerinde duruyorumu diye:D değil tabi ki göz banyosu yapıyorum:) şansıma havalar bozdu yağmur yağdı, binemiyorum:( ama benim ki kron değil carraro:)

Konuyu açan arkadaş, sen de sirkeciye gidip orada kendine göre en iyi bisikleti seçebilirsin. sirkeciye gitmeden önce bisikletler hakkında bilgi sahibi ol, ondan sonra git. bisikleti görmeden, kafana ben şunu alcam diye takma. ben de 711 i çok beğenmiştim ama sirkeciye gittim carraro daytona ile döndüm:)

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ

Sait Hislioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
212
@Musab Yardım

aynen ben de 5 günlük bisiklete sahibim. salona koydum bisikletimi arada bir girip bakıyorum yerinde duruyorumu diye:D değil tabi ki göz banyosu yapıyorum:) şansıma havalar bozdu yağmur yağdı, binemiyorum:( ama benim ki kron değil carraro:)

Konuyu açan arkadaş, sen de sirkeciye gidip orada kendine göre en iyi bisikleti seçebilirsin. sirkeciye gitmeden önce bisikletler hakkında bilgi sahibi ol, ondan sonra git. bisikleti görmeden, kafana ben şunu alcam diye takma. ben de 711 i çok beğenmiştim ama sirkeciye gittim carraro daytona ile döndüm:)

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ
Tepki
56
Bisiklet
Trek
Merhabalar, bisiklet almanın ne kadar heyecanlı bir süreç olduğunu ben de 1.5 ay kadar önce tadtım. Bence almayı düşündüğün bisikletlerin bir üst modellerinide bir göz at, farkları neymiş, fiyat farkına değer mi gibi süzgeçten geçir. Örneğin biz, kız arkadaşımla birlikte iki bisiklete maksimum 1500 lira bütçe ayırmıştık, fakat trek mağzasına girdiğimizde fx 7.3(kız arkadaşımın) ve fx 7.2 (benim) ile çıktık." Tabi ikincisi %50 kampanyasından faydalandık." Fakat Bütçemizi aşmamıza rağmen hiç pişman değiliz. 1 ay kadar beni maddi olarak zorladı ama sonuçta bizi taşırken mutlu olabileceğimiz birşey almalıyız, diğer arkadaşların dediğine katılıyorum bu konuda. Sonuçta bahsettiğin bisikletler gayet güzel ve aceleci davranmamakta fayda var ={>

Oguzhan.Pilgir

Forum Bağımlısı
Tepki
434
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bende 500TL bütçe ile başladım, 2 hafta sonra 1500TL+300TL aksesuar, 1800TL verdim Cannondale SL4 aldım rahatladım!!.... Bence fazla düşünme dostum, bisiklet işi gerçekten insanı dürtüyor, hep bir üstünü hayal ediyorsun, o bahsettiğin bisikletlerden hangisi gözüne hoş geliyorsa onu al, bütçen sıkıntılı ise hiç bir üst modele falan bakma derim...

aktas1991

Üye
Tepki
3
Çok teşekkür ederim arkadaşlar ilgilendiğiniz için o zaman Kron xc500 ile eve dönücem aklım ondaydı:) bütçemin sınırlarını aştım kredi borcu falan ama nakit alıcağım inşallah o yüzden şmdilik xc500 yeterli:)

aktas1991

Üye
Tepki
3
Tesekkür ettim arkadaşım:) araştırdıkça carrarodan da modeller buldum ama artık bıktım.:) insan kafayı yiyor bir sürü çeşit var:)

Tepki
40
Bisiklet
Sedona
Buyrun buda benim yeşil-siyah (sakaryaspor) 'lu XC 500 'üm. En azından sizlere daha canlı ve farklı bir resim olması açısından paylaşmak istedim.

http://desmond.imageshack.us/Himg848/scaled.php?server=848&filename=1004890.jpg&res=landing

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
1 ay kadar sonra bende Kron xc500 alıcam.Aslında kron xc250 alıcaktım ama xc500 kat kat kat daha iyi fren Kadro ve fites takımı bulunuyor.Arada 100 tl fark var normalde kendin toparlasan 300tl yi bulur bu fark.Neyse lafı uzatmayayım Kron xc500 hayalim benimde :) Şimdiden hayırlısı olsun abi :D
Bakmak istersen (link) siyah-yeşil
2.(link) siyah-beyaz.
Siyah beyaz güzel ama kiri pası çok belli eder.O yüzden Siyah-yeşil almamızda fayda var abi ne dersin :)

aktas1991

Üye
Tepki
3
@Musab Yardım

cok guzel memnunmusun peki bende alıcam önümüzdeki ay başı.

aktas1991

Üye
Tepki
3
@muratt35
Doğru aslında önümüz yaz sileriz kardeşim cıvıl cıvıl olsun bakan bi daha baksın boşver siyah karartır ama o da ayrı bi güzel:D

Tepki
40
Bisiklet
Sedona
@aktas1991

Alalı yaklaşık bir ay oldu ve her gün işe gidip geliyorum, hafta sonlarıda turlar yaptım. Şuana kadar hiçbir büyük sıkıntı çıkmadı. Küçük sorunlar olarak

1.Arka tekerlekte çok hafif bir yalpa var. (jantta değil lastikte) İlk aldığımda da gözüme çarpmıştı ve sordum zamanla düzelir yeni olduğu için dediler. Şuan biraz düzeldi gibi ama geçen hafta sonu servise gittim, havasını biraz fazla basarak el ile daha da düzeltebileceğini söyledi.

2. Arka frende biraz sertlik var ön fren çok yumuşak arka fren biraz sert onuda halledebileceğini söyledi.

3. Son günlerde orta göbekten hafif tıkırtı sesleri gelmeye başladı. Servis onuda halledebileceği söyledi.

Bakalım önümüzdeki hafta servise giderek bunları + ilk ücretsiz bakımı yaptıracağım.

Genel olarak hayet hoş, sağlam ve göz alıcı bir yapıya sahip bir bisiklet. 650 - 700 TL civarı bütçeler için en ideal bisiklerlerden biri.