arka tekerden ses geliyor

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında chnkrmz tarafından paylaşıldı.

1. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    arka teker dönerken tıkır diye ses çıkartıyor. ve arka dişli çok hafif milimetlir olarak 8 çiziyor. sorun nerde.

2. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Akord tellerinden birisi gevşemiş! Rublenin 8 çizmesi de normal!.. her bisiklette olur o..

Eski model İphone' dan yazılmıştır..

3. joker669

joker669 Yeni Üye

Adı:
    özden özaydın
    Bisiklet:
    Claud Butler
    merhabalar aranıza yeni katılmış bulunuyorum,Claud Butler City Bike Explorer 700C model bisikletim var 2 ay önce 2.el almıştım alır almaz km ölçer takmıştım kendim şimdi dün itibari ile 1500 km yi geçmiş bulunmaktayım gıcırdama cıt cıt gibi sesler cıkarmaya başladı artık.

Kendi çapımda bugün zincir yağlama fren ayarlamaları vites ayarlamaları gibi seyleri yaptım onlarda bir sıkıntı yok ama arka tekerden çıt çıt sesi geliyor onu bir türlü çözemedim,sürerken ister istemez rahatsız oluyorum arka jant göbeğini temizlersem düzelirmi acaba ek olarak arka rubble için hangi yağı kullanmam daha iyi olur? şimdiden teşekkürler...

4. emeritus

emeritus Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    @joker669 dün tamirciye gittim ses sorunu için, rulmanlar iptal olmuş, önce çıt çıt ses gelirken en son dün tamirciye giderken tak tok gelmeye başladı, göbekteki rulmanlar değişti sorun düzeldi

5. MAERKEK

MAERKEK VELESBİTÇİ

Adı:
    Mehmet Ali ERKEK
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Abiler sizin de başınıza gelmiştir belki. Dağ bisikletim var arka vites 7 ' de iken her pedala bastığımda tak tak ses geliyor sanki makine çalışıyor sizce neden olur ?

Yavaş iken çok ses geliyor , hızlı iken azalıyor biraz

enes_gunesli bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

wide_tire.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
kays pwr.jpg
Yeni aldığım power meter'i bir kaç ativitede denedim şuan için verilerin yüksek olduğunu düşünüyorum, Bu 135kmlik dünki nabzımın %65'inde yaptığım rahat tempo turumdan değerler [ATTACH] Bu...
bicycling-team-2-600x4501.jpg
1-Vücudunuzdaki büyük kas gruplarını çalıştırır. [ATTACH] Vücudunuzdaki en büyük kas grupları bacak bölgesinde bulunur. Böylece bacak kaslarının çalışması ve güçlenmesi yağ yakım hızınızı...