Arka Teker Patladı (Salcano NG650)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba BF ailesi,

Dün gece Gebze Mezarlık yolunda yaklaşık 40 KM ile giderken ani bir araba önüme çıkınca kaldırıma zıplamak zorunda kaldım. Malum Gebze yolları bilen bilir. Kaldırım dediğim yaklaşık 40 cm falandı. Her neyse, kaldırıma zıpladım baya havaya zıpladım :D yere indiğimde ise arka tekerden tak diye bir ses geldi. Durdum baktım Dış tekerde hasar yok gibi. Yani ben öyle tespitte bulundum. Sanırım iç teker basınçtan patladı. Bisikletimin markası Salcano modeli NG650... Daha alalı 2 gün oldu 2. gün arka teker patladı. Şimdi sorum şu, garanti belgem falan herşey duruyor. Bunları alıp yetkili servise gitsem arka tekerin tamiri ne kadar sürer ve maliyeti ne olur? Büyük ihtimal iç teker tabi ama bilemiyorum yine de... Şöyle, sadece arka iç teker ise kaç TL? hem iç hem dış arka teker ise kaç TL? Teker olarak salcano ng 650 nin özel örüm tekerleri var bisiklette. Eğer sadece iç teker olursa daha ucuz olur gibi... Acil yardım içi yanıyor :( Cevaplarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler...

Scudo

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
iç tekerin en babası 15 lira

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@M.Burak KARADAĞ

M.Burak KARADAĞ vermiş olduğun bilgi için çok teşekkürler. Ben de çok masraf çıkar diye korkmuştum. :) Umarım 20 TL yi geçmez. Sağol :)

Egemen Tunc

Daimi Üye
Tepki
121
Bisiklet
Kron
cst 1.95 iç lastik 8 tl sakin ol bu kadar pahalı bir iş değil :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Egemen Tunc

İç lastiğimin markasını modelini türünü falan bilmiyorum. Umarım geçmez 20 TL yi. Neyse biraz sakinleştim. Dün gece öylece giderken patlayınca içim yandı resmen. İlk deneyim oldu tekrarı yaşanmaz umarım. İyi forumlar... :)

Atıl Güven

Forum Demirbaşı
Tepki
243
İsim
Atıl Güven
Bisiklet
Focus
emin ol senin dış lastiğin bile 20 tl etmez :D iç lastik en fazla 10 tl dir :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Atıl Güven
Aman aman ucuz olsun da problem yok. Yetkili servisin adresini de buldum turdan önce yaptırırım. Herkese teşekkürler. İyi forumlar...

ng seven

Üye
Tepki
0
İsim
Erkan ata
Bisiklet
Salcano
Kardeş bende ng650 almak istiyorum sürüşü nasıl bide yaş olarak küçüğüm 13 14 yaşındayım kendimi zorlasam kaç km hız yaparım bu bisikletle