Arka mil problemi

Tepki
23
sedona borla bisikletimde nasıl bir arka göbek kullanmalıyım ?şehir içinde çok kullandığım için kaldırımlarda atlamak, zıplamak ihtiyacı duyuyorum :D iki defadır mil yamuldu .kaldırımlara, araziye dayanacak bir göbek yada mil varmı ?daha doğrusu bana :D

Scudo

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Sen en güzeli iyi bir tornacı bul ve mil numunesi ver.Ve krom dan olmasını iste.En kral alacağın jant seti'nin milinden daha sağlam olur.:D Bu birinci secenek 2. ise free right jant setlerini tercih et öneri çok..İyi forumlar.

• Beğen
Tepkiler: kerim türk
Tepki
13
@kerim türk

MERHABA,
PORTER USERLI ARKADASIM EVREN YONLENDIRDI.
BENDE SATLIK BIR TREK 3700 VAR.
SIZ MI ILGILENIYORSUNUZ?
GOKHAN 535 7113521

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
@gokhanvr

Gökhan, konu tarihine bakmanı rica ederim. (26-08-2009, 14:56 )

Ve yazdıklarını büyük harfle yazma.;)

ercan günes

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Scott
deore göbekler isini görecektir arkadasım lakin göbekler 8-9 uyumlugu olduğu için jant setinide değiştirmen gerekebilir kısacası dore göbekli bir jant setine gecmende fayda war

Tepki
0
İsim
Burak
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Benim arka milim günü birlik yamuluyor. Takmayı çıkarmayı bilmediğim için her gün 20 TL para veriyorum. MTB bisiklet ve düz Yolda gitmeme rağmen nasıl bu kadar çabuk yamuluyor pek anlam veremedim.

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hergün 20 tl çok büyük bir rakam, arka tekerin akort durumu nasıl, bu şekilde olabilmesi için, jantta bir eğrilik , ciddi akort problemi, pimi çok sıkmakta mile zarar verir ve birde arka tekerin üzerine çok abanma gibi sorunlar olabilir. Kaldırımdan yola direk sert iniş,merdiven tarzı inişler. Bisikletin dinamiğini bozacak ön tekeri kaldırarak yapılan sürüşler yada yaylımı eşit dağıtmayan agresif sert sürüşler.

Olmadı iyisinden yeni bir mil alabilirsin. 20 liradan 80 arası rakamlara. Ama sağlam orta bir mil takarsan bir daha çok sıkıntı yaşamazsın diye düşünüyorum. Bisikletçinin bu işi çözmesi gerekirdi. Başka iş bilen birine danış bence. Yukarıda saydığım sorunlarıda göz ardı etme. Milin yamulması demek yayılımda bir dengesizlik olduğu ,anlamına gelir. Lastik basınç havası bile çok önemlidir. Fazla kilo dahi böyle mekanik aksamlarda soruna sebebiyet verir.