Arka kaldırma

Tepki
12
İsim
Adem Can Dikmen
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar arkada kaldırarak ilerleme işi nasıl olur taktiği nedir öğrenmek istiyorum

Scudo

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Arka lastiği kaldırarak ilerlemek? Valla arka lastiği kaldıran gördüm zamanında bizde birçok kez heves ettik yaptıkta, bisikletin kalktığı açıyı koruyarak güç uygulamadığın aktarma organlarının geçmediği ön lastiğini nasıl sürekli döndürerek "ilerleyeceksin?"
Arka tekeri kaldırmak basit, biraz sert ön frene basıp dengeni sağlayarak arka lastiğin havada birkaç saniye durabilirsin. Ancak frenlerin hidrolik disk frense dikkat et. Takla atabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: AliÇimen
Tepki
12
İsim
Adem Can Dikmen
Bisiklet
Salcano
abicim arkayı ben kaldırabiliyorum olan bişeyden bahsediyorum arka teker havada ilerliyor adam videoları var onuda geçtim canlı gördüm

bende*

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@AdemCanDikmen Altında %90 ihtimalle giriş sınıfı bir mtb var. İzlediğin videolarda ise sürücülerin tamamı bmx ve frestyle tarzı bisikletler kullanıyorlar. Bu etmeni göz önünde bulundur o zaman.
Ayrıca, madem **"sende"** gözünle gördün yapana sorsaydın ya nasıl yaptığını.

Tepki
12
İsim
Adem Can Dikmen
Bisiklet
Salcano
@M.Burak KARADAĞ yapana sorma şansım olsaydı buraya konu açmazdım heralde demi ayrıyetten bilmiyorsanız neden polemik yaratıyorsunuz ki

• Beğen
Tepkiler: Tahsin Y.

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Sana söylüyorum işte. Bisikletin buna uygun değil diyorum. Amacım problem ya da polemik çıkartmak değil. Öyle olsaydı zaten bu kadar sakinde konuşmazdım güzel kardeşim. Ben cevap vermesem şu forumda da bu konuya cevap veren çıkarmıydı ondan bile emin değilim. Bekleyelim bakalım birisi cevap yazar belki.

• Beğen
Tepkiler: hamidgf

hamidgf

Üye
Tepki
41
İsim
Hamid Fidan
Bisiklet
Dahon
Tamam beyler sakin gerilmeye gerek yok. Zaten sert rüzgarlar esiyor.:harika:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bol bol deneyeceksin muhtemelen uzun süre yapamazsın ama zamanla nasıl yapıldığını anlarsın ama sürekli düşebilirsin özellikle kaskını tak ağırlığın önde olduğu kafa üstü düşebilirsin dikkatli ol.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
canım kardeşim o bisikletler özel. akrobasi için üretilmiş aletler. çok takma kafana.

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.712
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
@AdemCanDikmen bmx kullanıcaksın kuvvetle muhtemel ve bu işi yapanalrın yanında takıl bi süre kafanı gözünü kırma :) heves tabi ama canını yakmamaya çalış :p