arka göbekte boşluk sorunu

Sezer İmamoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
85
Bisiklet
Sedona
Sedona 741 2012 kullanıyorum alalı 6 ay oldu.arka freni sıkınca ileri geri oynatınca bir boşluk olduğunu hissettim.rotor oynamadığı gibi teker ileri geri oynuyor . kendim yapabilir miyim? çok sakıncası olur mu? yardımlarınızı bekliyorum :)

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Sorunun sebebi, büyük ihtimal centerlock rotor kullanıyorsun. Bakımlarına dikkat etmen gerekiyor, centerlock kapak gecşemiş ama elinde onu sıkacak anahtarın olmadığını düşünerek bir tamirciye gideren 5 dk'lık bir olay :)

Sezer İmamoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
85
Bisiklet
Sedona
nasıl bir anahtar benim elimde çok çeşitli bisiklet tamiri için anahtarlar var.yardımın için de teşekkürler :)

Sezer İmamoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
85
Bisiklet
Sedona
yine götürürümde ben fazla tamirciye gitmeyi sevmem. her sorunu bakımını babam ve ben kendimiz yaparız bisiklet forum ve internet sağ olsun :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Peki ozaman arka tekeri sök, linkini verdiğim 12 dişli anahtarı alıcaksın aynı zamanda rubleyide söken anahtardır, göbek milini söküceksin, bu anahtarı centerlock kapağının olduğu yere sokup ingiliz anahtarı ile ok yönüne doğru sıkıcaksın, tık tık ses gelir sıktığında sıkabildiğin kadar sık işlem tamamdır.

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Tepki
209
Bisiklet
KTM
Alim abim yazmış ama anahtar uzun olsun yaklaşık 40nM ile sıkman gerekir bu da büyük bir rakamdır.