arka fren ayarı

Konu, 'Frenler' kısmında murex4951 tarafından paylaşıldı.

1. murex4951

murex4951 Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba herkese,bir konu hakkında danışacaktım sizlere.Bisikletimin arka frenini sıktığımda sadece kayma oluyor,ön frende öyle bir sıkıntı yok,oldukça sert ön frenler,hiç kayma olmuyor.Evde nasıl yapabilirim ayarını,yoksa normal midir o kadar kayması.

2. behcetatinc

behcetatinc Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba,
    " kayma " ifadesinden lastik kızaklaması şeklinde bir mana anlıyorum. Yavaşlama veya durma esnasında ön ve arka frenlerin birlikte kullanılması daha verimli sonuçlar göstermektedir. Benim fikrim, lastiğin kızaklaması ayarsızlıktan değil, durma ivmesini ön fren ile desteklememenizden kaynaklanan bir durum.

murex4951

murex4951 Yeni Üye

Seviye:
    kesinlikle öyle,ben bunu evde kaygan düz zeminde sadece arka freni sıkıp denedim,o zaman kayıyor,ama sadece ön freni sıktığımda kesinlikle oynamıyor,çok sıkı yani.tabiki kullanırken ön ve arka freni beraber sıkıyorum.dediğinize göre bir sorun yok,o şekilde kullanabilirim.teşekkür ederim behcetatinc.

4. N0YAN

N0YAN Üye

Adı:
    Noyan
    Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Merhaba
    2 gündür arka frenimin tutuşunda sıkıntı var, bisikletçiye de götürdüm, kendim de çok uğraştım fakat sonuç tatmin edici değil.%30 civarı bir güç kaybı söz konusu, üstünde değilken freni ölümüne sıkmam gerekiyor lastiğin hareket edebilmesini engellemek için, halbuki ön fren sıktığım gibi hem tepki veriyor hem de sımsıkı tutuyor lastiği.Bir diğer sorun da sti koldaki boşluk, sol freni sıktığım anda tepki alırken sağ frenin tepki vermesi için o boşluğu geçmesi gerekiyor, yani kısaca hem fren kolumda boşluk var hem de frenim eskisi gibi tutmuyor

jantın fren yüzeyini ve pabuçları güzelce temizledim, yağ olmadığına eminim, bu sorunu nasıl çözebilirim ?

İlginizi Çekebilir

20150423_155512.jpg
Merhaba arkadaslar, bugun 2 saatlik bi antreman yaptim 110-140 arasi gezindim nabzim sona dogru zorladim kendimi zamana karsi moduna gecip sonrada sprint attim hesaplarimag ore max. Nabzim 199...
8bar-adidas-cycling-skinsuit-0102-Bearbeitet_s.jpg
Sürüşlerimizdeki ortalama hız, ne durumda olduğumuzun iyi göstergelerinden biridir. Yol bisikletine ilk geçtiğimdeki ortalama hız hedefim 25 km/h olurdu hatırlıyorum :) Zamanla daha da yükseldi....
1917315_10156712026035253_5430136571405157378_n.jpg
Arkadaşlar biliyorsunuz ki sağlık raporu almak için hekiminize başvuruyorsunuz aslında bunların ne kadar önemli tetkikler olduğunu az kişi biliyordur birçok kişi formalite olarak görüyor, hekim...