arka amortisör?

ufuk_abay

Üye
Tepki
9
ya size birşey sormak istiyorum bu arka amortisörde birşey dikkatimi çekti dün komple söktüm bisikleti pasları temizledim boyanması gereken yerleri felan boyadım amortisörü tekrar monte ederken daha önce dikkat etmediğim birşey dikkatimi çekti işaretlediğim yerlerde 2 delik daha var ve oralara da takılabiliyor ön ucu. yani 3 delik var altta,şuan takılı oldugu yer (orta) ve üstte.üste yada alta takmam neyi değiştirir? teşekkürler

http://img.photobucket.com/albums/v199/ufuk_abay/Ufux105-1.jpg

Scudo

Hacı Murat ŞAHİN

Forum Bağımlısı
Tepki
777
Başka bir etkisi olabilir mi bilemem ama geometrik açıdan incelendiğinde alt ve üst her iki delik de kadronun biraz daha yere yaklaşmasına neden olabilir. Çünkü her iki delik de yayın diğer taraftaki ucunun takıldığı yere ortadakine nispetle daha uzak.

• Beğen
Tepkiler: ufuk_abay

ufuk_abay

Üye
Tepki
9
ilginiz için teşekkürler..başka ne işe yarıyor olabilir bilen yokmu ? peki bunun benim için avantajı ve dezavantajı nedir?

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
Bisikletin boy uzunluğunu değiştirmeden başka işe yaramaz;)
Alttakine takarsanız bisiklet yükselir, üsttekine takarsanız alçalır... Boyunuza uygun olan deliğe takınız.

• Beğen
Tepkiler: S26 ve ufuk_abay

Berkan Çifçi

Aktif Üye
Tepki
41
Bence sadece kadro boyunu etkilemez. Yaya etkiyen kuvvetlerin yönlerini yani momentleri de değiştirerek az ya da çok yaylanmana sebep olur. Öyle bi amacın varsa diğer delikleri deneyebilirsin