Arka aktarıcının yamulması

Başlık
11
Tepki
26
Arkadaşlar dün 50 km bir turun ardından eve giderken yaklaşık 5 dk kadar bir mola verdim. Ardından pedal atmaya başladğımda ilk önce bir sürtme sesi geldi, ardından vites değiştirdiğim anda arka aktarıcı yamuldu ve zincir inanılmaz bir şekile girdi :S bisikletimde tourney sistem var, bisiklet hala garanti kapsamında. acaba servis bu sorunu karşılar mı ? çünkü durduk yere olan bir olay.

Cem Kılınç

Daimi Üye
Başlık
11
Tepki
220
servisin karşılayacağını sanmıyorum çok maliyetli bir parça değil kadro kulağınızda sıkıntı yoksa kendiniz bile alıp takabilirsiniz.
tabi önce servis olayını bir sorun derim.

• Beğen
Tepkiler: ANIL SÜLÜN

Levent Sönmezer

Daimi Üye
Başlık
13
Tepki
92
Bisiklet
Mosso
Geçmiş olsun.
Önce tabiki garanti kapsamında ise sevise gidin.Kullanıcı hatası değilse mutlaka yardımcı olurlar.Bazen parça değişimine yarı fiyat istiyorlar. Böyle bir teklifte bulunurlarsa arka aktarıcının daha üst modelini tercih edin.Rahat edersiniz.
Saygılar.

• Beğen
Tepkiler: ANIL SÜLÜN

YoungCrew

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Enes
Bisiklet
Bianchi
Arkadan birisi carpti buna ve bu janta vurdu bulunduğu konumdan 180 derece ustune gitti yani bulunduğu konumun ustunde bir hizada sonra bunu eski yerine getirdim bisiklet gidiyordu ama ses çıkarıyordu . Sonra bugün vitesi 1e çektim yine janta takildi sonra kulak janta vurmaya basladi arka teker kitlendi ben bunu alip sıktım ve eski haline getirmeye calistim ama hala yamuktu gidiyordu ama hala ses cikariyor ve hala yamuk. Yeni aktarıcı sordum shimano 75 tl dedi alsammi tamir mi

:mad:

Dosyalar

:DDD

Daimi Üye
Başlık
0
Tepki
140
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar. Keskin bir dönüşde kumlu yerden gidince kayıp düştüm ve aktarıcının üzerindeydi. Şort vs. hiç bir sıkıntı olmadı. Dizimde kocaaaman bir daire oluştu. Fakat bu aktarıcı niye böyle olduğunu çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Başlık
13
Tepki
734
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Üstüne düştüğünüzden şüpheleniyorum. Aktarıcının ayarı da kaçmış olabilir

Daimi Üye
Başlık
0
Tepki
140
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Üstüne düştüm ve yere çarptı.

Thranduil

Forum Demirbaşı
Başlık
6
Tepki
763
İsim
Sadık
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Aktarıcıdan ziyade kadro kulağı yamulmuş. Kulağın yenisi takılarak çözülebilir.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve :DDD

ratm

Forum Bağımlısı
Başlık
120
Tepki
1.938
İsim
Hakan Engin
Kadro kulağı yamulmuş. İlla değiştirmeye gerek yok, işini bilen bir servise götürürsen yamukluğu düzeltirler. Kulak çok kalitesiz bir malzemeden yapıldıysa tabii ki kırılma riski var, kırılırsa yenisi ile o zaman değiştirirsiniz.
Vites aktarıcının yapısında bir yamulma vs yoksa kadro kulağı düzeltildikten sonra sorunsuz çalışması lazım.
Benim kadro kulağı kaç defa düzeltildi sayısını unuttum, ama henüz kırılmadı.

Başlık
0
Tepki
52
İsim
cemal akgül
Bisiklet
b'Twin
kulak yamulmuş vites ayarı tutmaz İngiliz anahtarı ile çok fazla baskı yapmadan düzelt ve diğer açıyıda kontrol et yani tekere her acıdan pararel olmalıdır

aslında bunun kontrol ve düzeltme aparatı var fakat bisikletçilerde maalesef yok eğer iki telliye gelebilirsen bende var düzeltiriz

Daimi Üye
Başlık
0
Tepki
140
İsim
Muhammed Hüten
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cemal akgül
Sağolun. O yöntemi deneyeceğim. Olmazsa yenisini alacağım.

grevıl

Üye
Başlık
0
Tepki
73
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Kadro kulağına kadro kulağı düzeltme aparatı haricinde hiç bir aletle kesinlikle dokunmayın. Bu arada bahsettiğim alet bu:

Kadro kulağı eğer popüler bir marka/model bisiklete sahip değilseniz çok zor bulunan bir şeydir. Onu bi kere kırdınız mı aylarca bisikletsiz kalabilirsiniz. Ta Çin'den yan sanayi üretimini zar zor bulup da getirtebildim, tecrübeyle sabittir. Size tavsiyem arka aktarıcınızın üzerine şundan takmanız. Çirkindir filan ama herhangi bir kazada kadro kulağınızı kurtarır. Bisikletin her şeyi tamir edilir, yedek parçası bi şekilde bulunur, ama zor bulunan bir kadro kulağı bütün bir yazı bisikletsiz ya da en azından vitessiz geçirmenize sebep olabilir. Amman dikkat.

Size bi güzellik daha yapayım, diyelim ki her şeye rağmen zor bulunan kadro kulağınızı kırdınız. İşte o zaman şu aşağıdaki "idareten" bisikletinize takabileceğiniz kadro kulağını alıp yeni kulak gelene kadar kullanabilirsiniz. Malesef bunu ayarlaması da ayrı bir dert olacaktır muhtemelen. Aliexpress'de var:

Son düzenleme:

CeRKeZ

Tek Rakibim Türk Hava Yolları
Başlık
1
Tepki
747
İsim
Yunus Emre
Bisiklet
Salcano
Alyanı alıp aktarıcının monte edildiği yere sokup hafifçe kastırıyorsun ve kadro kulağın ilk günkü kadar düzgün oluyor. mutlu son :D

• Kızgın
Tepkiler: grevıl
Yukarı Alt