Arka aktarıcı vites attırmıyor

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Onur Demir. tarafından paylaşıldı.

1. Onur Demir.

Onur Demir. Yeni Üye

merhaba 1 yıl once bisikletimle kaza geçirdim arka aktarıcı vites attırmıyor değiştirirsem vites kollarıyla uyumsuzluk olurmu değiştirmem gerekli mi ?

2. adapolat

adapolat Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arka dişliniz kaçlıysa (7-8-9-10) ona uygun arka attırıcı alırsanız uyumsuzluk olmaz sanırım , sizin arka attırıcının dişli yeri biraz yamulmuştur orayı değiştirseniz de olur bence yada düzeltebilirse bisikletçi hiç para harcamanıza gerek bile kalmaz :)

3. BF Okuru

BF Okuru Kıdemli Üye

Seviye:
    Geçirdiğiniz kaza sonucunda kullandığınız arka değiştiriciniz hasar aldıysa, tamir etme veya düzeltmek yerine değiştirmek daha sağlıklı ve verimli olur. Vites kollarınızdan sağ taraftaki kol kaç atım yapıyorsa (örn;9 tık-9 vites destekli bir arka değiştirici almanızı gerektiriyor) onu destekleyen bir arka değiştirici alırsanız uyum sorunu yaşamazsınız, bunu dışında bilmeniz gereken birşey yok.

İlginizi Çekebilir

kayseri.jpg
Yeni aldığım power meter'i bir kaç ativitede denedim şuan için verilerin yüksek olduğunu düşünüyorum, Bu 135kmlik dünki nabzımın %65'inde yaptığım rahat tempo turumdan değerler [ATTACH] Bu...
upload_2017-2-6_11-22-43.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...
Website_Drafting_Image_10m_2048x2048.png
Merhaba forumdaşlar :) Aslında başlığı "Drag nedir? Yenir mi?" yapmayı düşündüm ama bu bir Drag'a giriş konusu değil, Drag'ın ne olduğunu zaten bilenler için beyin yakan bilgiler içeren bir makale...