arka aktarıcı shadow

Tepki
12
selam arkadaşlar arka aktarıcıların shadow olup olmaması sürüş tarzı ile ilgisi nedir. merakımın nedeni, ilanlarda ki arka aktarıcılardan birisi için shadow olup olmadığını sormam.
ürün sahibi " shadowların artısı olan kolun sallanmaması bazı kullanıp tipleri için eksi olabiliyor, kol kırmak gibi" diyince sizlere bi danışayım dedim.
kulanım tarzım; genelde düz yoldadır ama 50cm lik yerlerden zıplayıp,yüksek kaldırımlardan yavaşca inmek yerine hızlanıp atlamak, düz yolun kenarında bozuk arazi varsa bozuk yoldan gitmek gibi... şimdi ben hangisini tercih etmeliyim. ilginize şimdiden teşekkürler.

Scudo

İsaAlp

Forum Bağımlısı
Tepki
242
Bisiklet
Bulldog
Ürün sahibi size yanlış bilgi vermiş. Shadow arka attırıcıların asıl farkı diğer attırıcılara göre daha dar bir profile sahip oldukları için yoldaki dallar, kayalar vs. gibi şeylere takılıp kırılma şansının daha az olması.

Ayrıca duyduğuma göre (kendim kullanmadığım için böyle söylüyorum), shadow attırıcıların yayları, klasik shimano attırıcılara göre daha sertmiş, ki satıcının bahsettiği konu da bu sanırım. Fakat bu hiçbir şekilde attırıcının kırılmasına sebep olamaz, aksine bozuk yollarda attırıcının çok fazla sallanmasını önleyerek hem zincir sesini azaltır, hem de vites geçişlerini kolaylaştırır.

• Beğen
Tepkiler: Aydın US
Tepki
12
konunun devamı olarak, bana hanhi aktarıcıyı önerirsiniz sıfır slx veya ikinci el xt aşağı yukarı aynı fiyata denk geliyor