Arka aktarıcı ayarı yardım

Scudo
Tepki
1.680
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
DFDA6429-0092-4C03-B12F-BB71F1C9545F.jpegGenel sorunlar: telin sıkışması, kir vs.
Herşey temizse:
1-Arka aktarıcıdaki dişliler yukarı doğru geçmekte zorlanıyorsa(gıcırdıyor zor geçiyor). Tel yeterince gergin değil.
Teli gidondan vida sökme yönünde döndür. Yarım tur döndürerek vitesleri dene.

2- arka aktarıcı zincir büyükten küçük dişliye doğru geçmekte zorlanıyor. Yani tel fazla gergin.gidondan somunu vida sıkar gibi yarım tur döndür ve vitesleri dene.

Bu şekilde basit ayar yapabiliriz.:)

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

Gransklur

Üye
Tepki
1
İsim
Furkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba. Nereye yazacağımı bilemedim o yüzden buradan sorayım dedim. Ben yeni bisiklet almak istiyorum ama istediğim bisikletin arka aktarıcı markası SUNRUN veya Saiguan. Herhangi Shimano arka aktarıcı alıp yeni bisikletimde kendim değiştirebilir miyim? Konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Gransklur kendinde değiştirirsin becerebiliyorsan bisikletçide yapar , uyumlu olsun yeter. Shimano tourneyler 50 den başlıyor galiba. 7-8 'li vites sistemini destekleyen aktarıcılar uyar biliyorum. Yanlışım varsa diğer arkadaşlar düzeltirler.
Eğer 18 vitezse 6-7 aktarıcı alman lazım bu oranlara dikkat et. Ve kendin takacaksan ayarını güzel yap, kadro kulağınıda iyi sabitle gevşek olmasın. Sonra janta dolanır kaza yaptırır.

Gransklur

Üye
Tepki
1
İsim
Furkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Teşekkürler. Aslında araştırma yaptım biraz video izledim bilgim oluştu ama ben alırsam eğer bisikletçiye yaptırırım galiba. 21 Vites bu arada bahsettiğim bisiklet. Microshift marka vites kolu. Dediğiniz gibi Shimano Tourney serisine bakacağım.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Teşekkürler. Aslında araştırma yaptım biraz video izledim bilgim oluştu ama ben alırsam eğer bisikletçiye yaptırırım galiba. 21 Vites bu arada bahsettiğim bisiklet. Microshift marka vites kolu. Dediğiniz gibi Shimano Tourney serisine bakacağım.
@Gransklur selam hocam öneri fikir vermek istedim bisikleti yeni aldım yazmışsın .bisiklete takılan mekanizma her türlü işini görür Shimano Tourney ve ya başka bir marka takmışsın vark etmez işlevleri aynıdır birinde marka var digerinde marka yok sana önerim şu bisikletini kullan baktın kırıldı sorun yaptı o zaman istediğin markayı taka bilirsin ayırlı forumlar..