Ardıç Çayı, Swedish Torch Denemesi ve Karda Trekking

ayhanakbuga

Daimi Üye
Tepki
549
Bisiklet
Scott
Soba ateşiyle uyuyup, sönen ateşin soğukluğuyla uyandım gece. Odun ateşi kısa süreli, kömür gibi değil. Ertesi gün sabahleyin hava güneşli değildi. Köye geliş amaçlarımdan biri de Ehnahıç'a ve Hırgehpur'a çıkıp videoya kaydetmekti. Saat 10 gibi yola çıktım. Kar yağdıktan sonra insan ayakizi görmedim geçtiğim yollarda. Kurt olduğunu da bildiğim için yanıma kurusıkı aldım. Hırgehpur'a varmaya az kala kar ve tipi başladı. Çeşmeye vardığımda tipinin şiddeti arttı. swedish torch yapmayı denedim ama başarılı olamadım. kuru odunla ve hava şartlarının daha iyi olduğu bir zaman tekrar denemeyi istiyorum. Ardıç tohumlarından çay yaptım. Suyla orantısız kattığım için acı geldi bana çay. Tipi ve sisten dolayı Hırgehpur'a gidemedim. Geldiğim yoldan geri döndüm. Yırtıcı sesi duymadım karşılaşmadım Allah'a şükür. Bir anda karşıma çıksa ne yapacağımı bilemiyorum, elim ayağım birbirine karışır eminim. Kışları bizim köy hep çok soğuktur. Odunumuz çok olmadığı için idareli kullanırdık küçükken ve sık sık hastalanırdım. Bu gelişimde şu anki durumumu düşünüp şükrettim. Geçmiş günleri hatırlamak keyifli geliyor, mutlu oluyorum; ama buraya dönüp bundan sonra hep burada yaşar mıyım hayır diyorum kendi kendime. İnsan rahata alıştıktan sonra konforunu kaybetmek istemiyor. Kısa kısa seyahatler geziler keyifli tabiki...

Scudo