Araziye ve Asfalt'a uygun Bisiklet tavsiyesi

Tepki
0
Selamun aleykum, dostlar
Hayırlı günler,
Bisiklet, hem çakıllı toprak zeminde, hemde asfalt zeminde kullanılacak.
İki ayrı zemin koşullarında da neredeyse eşit yol alınacak. Fren türünde "disk fren" veya "V" fren
olarak bir ayrım yapmıyorum, sadece fiyatı ve performansı uygun olsun. Bakımı kolay ve
fazla masraf çıkarmayacak, yazdığım modeller arasından verilen parayı hak edecek bir bisiklet tavsiyesi
isteyeceğim sizlerden.
Boy: 181
Kilo: 85
* Ghost SE 1000
* Sedona Borla
* Sedona 711
* Salcano NG 650
* Salcano Astro
* Kron (XC 150 & XC 250)
* Carraro CRS 600
Bütçe 750 Lira,
Yazdıklarım arasında bütçenin üzerinde modeller var onları 2. el temiz
bulabilme ihtimalini düşünerek yazdım.
İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Scudo

Abdullah T.

Aktif Üye
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Kron xc 250 gördüm hd 750 tl ama parayı hak edecek birşey arıyorsan 2012 astro <3

Tepki
0
Astro'yu diğer modellere kıyaslayarak mı tavsiye ettiniz, yoksa sizde bulunuyor da memnun olduğunuz için mi.

Teşekkürler.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Asfalt ve arazi farklı şeyler

http://img.tapatalk.com/d/14/08/01/qutyquhe.jpg

Belki CrossCountry tarzı alırsanız hafif kum arazide ve nispeten asfaltta kullanabilirsiniz

Yine de üretim amaçları farklı olduğu için dişli Lastiklere asfalt, slick Lastiklere arazi zarar vetecektir

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
Cyclocrosslara vakmani tavsiye ederim ama Halil beyin dedigi gibi arazi ve yol apayri iki konu :)

Tepki
0
Hem arazi, hemde asfalt yolda kullanacağımdan dolayı dağ bisikletini uygun olarak gördüm. Sonuçta dağ bisikletinde bulunan tekerlekler daha üst koşullara göre üretiliyor, ama dediğiniz düz yüzeyli tekerler sadece asfalt zeminde kullanma amacıyla üretiliyor.
Benim demek istediğim seçtiğim dağ bisikletleri arasından belirttiğim seçeneklere göre en uygun olan bisikleti tavsiye etmeniz.
Hayırlı Cumalar,
Teşekkürler

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arazi dediğiniz yol çakıllı toprak zemin ise, dağ bisikleti bakmanıza gerek yok.
Şehir bisikleti işinizi görür.

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
O zaman 29" teker boyutu olan bir mtb bakin lastik degisimi yaparak tur bisikletine cevirebilirsiniz :)

Tepki
0
Berke Kazankaya,
Bahsettiğim arazinin resmini ekliyorum.
Şehir bisikletini bu arazide denedim ve memnun kalmadım. Dağ bisikleti olarak da Sedona'nın borla modelinin bu araziye benzer bir zeminde kullandım. Bu sebepten dağ bisikleti modelleri yazdım.

Tahsin Y. ,
Yolun bir kısmı asfalt zemin diğer kısmı ise toprak zemin. İlk mesajımda belirttiğim gibi asfalt ve arazi zeminleri neredeyse eşit miktarda. Aslında şöyle düşünebiliriz, sürüş toprak zeminden başlayacak 6-7 km devam edecek ve asfalt yola geçilip 7-8 km de orada devam edecek.

(link)

LeventK.

Daimi Üye
Tepki
84
Bisiklet
Mosso
@Muhammed Emin
bence bu tür bir yol için MTB almanıza gerek yok , şehir bisikleti de işinizi görür , ille de konfor isterim derseniz MTB alın ancak yokuş yukarı biraz daha zorlayabilir.
Ben de bu tür yollardan geçeceğim için Şehir bisikleti almaya yanaşmadım MTB aldım fakat sonradan lastiklerin ebatını biraz küçülttüm daha uygun bir lastik taktım . Siz de alırsanız 2-3 ay sonra böyle bir şey yapacaksınız eminim , boşa masraf çıkmasın sonra :D

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sizi bilemiyorum ama ben bu zemine yol bisikletiyle bile giriyorum...
Karar sizin ama şehir bisikleti almanızı öneririm dağ bisikleti asfaltta keyif vermeyecektir.

Tepki
0
LeventK. ,
Konu model tavsiyesinden, dağ bisikleti - şehir bisikleti ayrımına doğru gidiyor :)
Dağ bisikleti ile şehir bisikleti arasında seçimi kendi isteklerime göre yaptım ve dağ bisikletinde karar kıldım, sizinde belirttiğiiz gibi MTB lerin konforu farklı. Elbet şehir için daha kullanışlı yol bisikletleri vardır fakat resimdeki arazide, dağ bisikleti kullandım benzer bir arazide şehir bisikleti kullandım. Dağ bisikleti haricinde diğer bisikletleri düşünmüyorum.
Teşekkürler.

Tepki
0
Berke Kazankaya,
Şehir bisikleti, dağ bisikletine kıyasla elbet yolda daha akıcı olacaktır fakat ilk tercihim dağ bisikleti. Siz şehir bisikletini tavsiye ediyorsunuz, dağ bisikletine kıyasla ve belirttiğim koşulla göre avantajlarını sayarsanız dinliyebilirim.
Teşekkürler

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Muhammed Emin

Belirttiğiniz koşulda herhangi bir avantajı yok ancak dezavantajı da olmayacaktır.
Şehir bisikletlerinin lastikleri de çok ince sayılmaz yani resmini attığınız yolun şartları çok ağır olmadığı için dağ bisikletinden farkı olmayacak yine sorunsuz bir şekilde oradan geçersiniz. Şehir bisikletinin avantajını bildiğiniz üzere asfaltta göreceksiniz.
Ama ille de dağ bisikleti almak istiyorsanız sizin kararınız. Carraro CRS alınabilir.

Tepki
0
Berke Kazankaya,
Şehir bisikleti tavsiyelerinize göre bisikletcim.com dan modellere baktım, tasarım ve -anladığım kadarıyla- özellikleri cezbedici olan modellerin fiyatı bütçe üzerinde ve 2. el temiz olarak pek rastlamadım. Eğer önerebileceğiniz uygun bir model varsa onada bakabilirim.
Carraro CRS in diğer modellere göre bariz bir avantajı varmıdır.

Bektaş Duran

Aktif Üye
Tepki
26
İsim
Bektaş
Bisiklet
Orbea
Şimdi Bütçe 750 Liraysa Size CST ALL dış Lastikli Vb Bir Makina Lazım Ön Maşasıda Hidrolikli Olması Lazım yada Yarı Havalı Yarı Hidrolikli Sr SUNTOUR XCR XCM Yada Rock Shox 32 Tk Doğru Yazdım Galiba :D Bunlar Olursa İşinizi Görür %100

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
Carraro sportive 225 alavilirsin yada 29"mtb al asfalt lastigi tak sorunun cozulsun

Tepki
0
bektaz01,
Belirttiğiniz tekerlek ve maşanın bulunduğu bir model yazabilirmisiniz.

Tahsin Y.
Carraro sportive 225, mağaza fiyatı 1100 - 1200 arasında, 2. el ise bütçe üzerinde.

Belirttiğim modeller arasından tavsiyede bulunacak bir arkadaş çıkmadı hala.