Arazide V Fren Kullanımı

Konu, 'Frenler' kısmında mekolac tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. mekolac

mekolac Rahman ve Rahim olan Allahın adıyla

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar ben bisikletimi dağ bisikleti ile takas edeceğim. Var olan bisiklet salcano cs10. Takas edeceğim bisiklette slx v fren kolları var. Fren bacaklarına çok dikkat etmedim. Ben bisikleti arazide kullanacağım. Çamur sadece veledroma gittiğimde olur yağmurlu havada sürüyorum zaten. Bu v frenler arazide nasıldır. Bisiklette genelde xt-slx parçalar var biraz eski. Çok düşük seri fren olacağını tahmin etmiyorum. Cevapları bekliyorum.

2. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    eskiden hidrolik mi vardı gene arazide çamurda sürülüyordu. sadece tutuş gücü zayıflar.

mekolac

Seviye:
    @chnkrmz doğru diyorsun da hacım artık hd sistem var ve hd uğruna vazgeçmek mantıklı mı? Diğer bisiklet xt-slx

4. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    @mekolac imkan varsa hd kesinlikle tavsiye ederim. hele diyosun ki slx hd. dadından yenmez valla.

mekolac

Seviye:
    @chnkrmz takasta alacağım bisiklet v fren. Fren kolları slx bacaklar o ayarda birşeydir. Bisiklet 5 senelik felan kadro uyumlu değildir diye düşünüyorum. Uyumlu olsa deore ikinci el setler kaç para oluyor.

6. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Hidrolik tartışmasız arazide ve bahsettiğiniz sürüş şeklinde çok iyidir. Eğer v fren olsa bile mutlaka kadronun uyumu olsun. İlerde 2. El set alırsınız. Kadro uyumlu değilsede acele etmeyin takas için. Olmadı satıp başka alırsınız illa takas mı olacak

İlginizi Çekebilir

1.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
upload_2016-4-22_9-47-13.png
Bazen aklımızdan geçen "bu şekilde uygulansa faydası olur muydu?" türünden soruları bilim insanları zaten test ediyorlarmış. Dün Cycling Performance Tips Blog sitesinde bu konuyu görünce ilgimi...
upload_2016-8-24_10-47-32.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...