Arazi-yol için lastik önerisi

Cüneyt Kılıç

Forum Demirbaşı
Tepki
236
Bisiklet
Specialized
Merhaba arkadaşlar.

Bisikleti genelde yolda kullanıyorum ancak çok sert zeminler olmasa da hafif arazide de kullanıyorum. Şuanda Shcwalbe Maraton 1.5 yol lastiği kullanıyorum. Lastik çok sert ve çok ince. Virajlara sert girdiğim zaman lastiklerden ses geliyor ve düşecekmişim gibi geliyor. üstelik et kalınlığı az olduğu için konforlu değil. bundan önce de MaxxisTT LARSEN 2.0 kullandım. çok konforlu bir lastikti ancak lastik patlamalarından dolayı nefret ettim ayrıca yola fazla tutunuyordu.
Benim baktığım 1.8 ya da 2.0 genişlikle, etli ve patlamaya dayanlıklı yol-arazi karşımı kullanabileceğim bir lastik. Marka olarak Schwalbe, Maxxis, Hutcinson düşünüyorum. Önerilerinizi bekliyorum.
Son olarak Schwalbe Frius Fred 1.8 şuan şekil olarak ve üstündeki dişlerinin az olması bakımından beni en tatmin eden lastik lastik oldu. Ancak benim için önemli olan patlamaya karşı dayanıklı olması. Bu lastik hakkında da görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.

Saygılar...

Scudo

Oğuz Taş

Daimi Üye
Tepki
217
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Schwalbe Marathon XR Evolution

26×2.00
45-70psi hava basınç aralığında kullanım için
790 gr

(link)

Bu lastiği kullanmadım ama bildiğime göre hem yolda çok iyi performans sağlıyor. Hemde arazide yolda bırakmıyor. Param olsa ben bunu alırdım açıkçası. Ama biraz tuzlu :)

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Continental derim. Hafif ve esnek bir lastik.

Schwalbe de güzel bir öneri. Ölçü olarak bence 26x2.0 dan fazla kullanmayın. Yol tutuşu fazla oluyor ve hızlı hareket etmenizi engelliyor.

(link)

Buda çok güzel bir seçenek olabilir.

abdullah gökduru

Aktif Üye
Tepki
194
benim 2 çift lastiğim var. birisi marathon xr 1.6 diğeri de bildiğin Cst dişli bir lastik.
marathonu alma sebebim benim de patlaktan dolayı yolda kalmaktan bıkmış olmam.
ama 1.6 lastik ile de araziye giremiyorum. ben ne yaptım?
gittim zefal patlak önleyici şerit aldım. yerleştir Cst nin içine, off miss gibi:) 4 aydır patlak görmedim.
heryere girerim arazide, yolda da cam varmış şu tarafından geçeyim demem.marathon xr ın eti biraz kalındır bilirsiniz. üzerinde bi çok cam kesiği oluştu.
sizin belirttiğiniz viraja girerken ki ses benden de geliyor.

tavsiyem de bu yönde olacaktır size. normal konforlu bir lastik alın ve patlak önleyici şerit işi çözecektir.

Cüneyt Kılıç

Forum Demirbaşı
Tepki
236
Bisiklet
Specialized
@abdullah gökduru

patlak önleyici şerit jantın içine yerleştirilir. Cst'nin içine derken, dış lastikle iç lastik arasına mı demek istediniz? o şekilde daha önce duymamıştım.

abdullah gökduru

Aktif Üye
Tepki
194
@Cüneyt Kılıç

evet aynen öyle dış lastik ile içlastik arasına yerleştirilir. size bakmanız için bir kaç link vereceğim:

bir de nerede bulabileceğin açısından fikir olsun diye şu linki veriyorum:
http://img129.imageshack.us/img129/3235/dsc01614fz9.jpg

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
cst pro 2.0 lastiğini kullanıyorum 1 ay oldu değişik arazilerde camlı dikenli hatta bu sanayi çapaklarının olduğu arazilerde denedim..bir patlakla karşılaşmadım şimdilik..lastikler ağır hamurlu gibi duruyor fakat tutuşu güzel..biraz fazla şişirip yolda kullanıyorum arazide hafif havasını alınca tam yüzey tutuyor..ağırlık haricinde tavsiye ederim...

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
Schwalbe Cx Comp kullanıyorum arazide de kullandım düz yolda da. Parasına göre bence iyi bir lastik. 2000km falan oldu kullanıyorum ve patlak vakası az yaşadım. Fakat arazide virajlarda biraz daha yavaşlamanız gerekiyor ;)