Arazi Kullanımı İçin Lastik Önerisi

G.Cem

Daimi Üye
Tepki
240
Merhabalar, benimde öneriye ihtiyacım olacak. Konuyu daha önce bir arkadaşımızın konusuna eklemiştim fakat pek dikkat çekmedi. Bu sebepten dolayı yeni konu olarak açmayı uygun gördüm.
Benim kullanım tarzım %95 orman içi,toprak, patika yollar. Şu anda çift süspansiyonlu all mountain tarzı bir bisiklet kullanıyorum.
Almak istediğim lastik hem çok ağır olmamalı( 450 ile 550 gr. aralığı yeterli olur)hemde 2.1 'den daha ince olmamalı.
Üstü ince toz-toprak kaplı zeminde virajlarda yana yatıldığında kayma yapma riski az olan bir lastik olmalı.
Kullanım bölgesinde küçük kayalar ve taşlarda bulunduğundan yanakların zayıf olmaması gerekiyor.
Bir miktar kış kullanımına da (Yağmur- çamur) uygun olması tercih sebebi olacaktır.
Bu özelliklere uyan veya yaklaşan bir lastik öneriniz varsa yardımlarınızı rica ediyorum. Teşekkür ederim.

NOT: Cevap olarak Hasan Çağrı Hutchinson Phyton olabilir demişti. Sadece bu lastiği mi düşünmeliyim yoksa benzer alternatifler varmıdır?

Scudo

Şerif Şentürk

Forum Bağımlısı
Tepki
756
Bisiklet
Scott
Continental Race King 2.2 Worldcup Ltd.460 gr lastık mükemmel tutunması var diyorlar

• Beğen
Tepkiler: G.Cem

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bir iki opsiyon sunalim...

1. IRC Mibro 2.10 ~ 530 - 580 gr. Virajlarda oldukca iyi, ama en guzel kismi, inanilmaz bir cekis lastigi. Ozellikle dik tirmanislarda bana misin demiyor. Ancak kimi zaman on taraf icin biraz agir kaliyor, sanirim dis yapisindan oturu on lastikte gereginden fazla yuvarlanma direnci var. Ancak arka taraf icin cok cok iyi bir secim.

2. Bu opsiyon islak zeminde hic iyi degil, ancak kuru ve sadece toprak olan zeminde once Michelin XC DRY II ve arkada Michelin XCR 'Xtreme. Yine cok iyi bir cekis lastigi arkada ve onde de cok iyi bir kuru zemin lastigi. Fakar arka taraf XCR serisi oldugu icin hizli eriyebiliyor. Agirliklar 580 + 580 olmasi lazim

3. One XC DRY II, arkaya Mibro. Bu sayede biraz agirlik kazanci (belki 50 gr kadar) ancak daha fazla akicilik ve arka lastikte daha uzun omur kazanmak mumkun.

Ben 3.su haric her iki opsiyonu da denedim, her ikisinden de cok memnun kaldim.

abbaskara

Aktif Üye
Tepki
154
Rocky Mountain Slayer All Mountain bisikletimde bir miktar araştırma sonucu aldığım Maxxis Ignitor 2.35 Kevlar lastik kullanıyorum. tartmadım ama fabrika ağırlık verileri 2.35 için 790 gr
(link)

Ben tutunmadan ve dayanıklılıktan gayet memnunum. toprakta aşınma dayanımı oldukça yüksek ama yüksek diş profili nedeniyle asfaltta dikkatli olmak gerek. Patlamaya direnci yüksek ve yanakları gayet sağlam. allah gitti SOS jantlarım dediğim birçok yerde yanaklar bana mısın demedi, durumu gayet idare etti. Ağırlığı senin beklediğinin üzerinde olsa da diğer özellikleri ile kesinlikle tavsiye edebileceğim bir lastik.

• Beğen

KemalBaloglu

Forum Demirbaşı
Tepki
779
ben schwalbe Little Albert kullanıyorum tutuşu çok iyi diyebilirim tabi Off road ortamda, asfaltta ise traktör gibi gidiyor. 535 gr ağırlığı var eğer sadece arazide kullanacaksan öneririm
(link)

• Beğen