Aralıksız Kaç Saat Uyanık Kaldınız?

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Ben uzun bir seyahatimde yaklaşık 45 saat uyumadan kalabilmiştim. Yolculuklarda seyahat esnasında uyumayı hiç sevmem.

Scudo

nyx

Daimi Üye
Tepki
212
bi arkadaşım sanırım rekor kırdı bu konuda..
ikmalleri wardı tam 5 gün,aralıksız...
kahveydi şuydu buydu 5 gün uyanık kaldı..
cuma yattı,pazar kalktı:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hocam Anlattı. Zamanında Sınava Girmiş Matematik Yerine Almanca'yı Tercih Etmiş Yanlışlıkla...

Sonra Okula Kayıt falan yaptırmış... almanca 0. Tabi almancayı öğrenmek için ilaç alarak (az da öğrenmek için) 8 Gün ders çalışmış 3 gün uyumuş ardından sınava girmiş 75 almış :D hoca kopya çekti diye tekrar sınav yapmış o sınavdanda 90 almış . yine uyumaya başlamış...

//

Bende Bir Keresinde Bilgisayar alıncağını öğrenince 2 gün uyuyamamıştım.

//
@baymineral

Bu Arada bende sevmem :D altıma falan kaçırırım Diye korkan arkadaşlarım var :D

swunk

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Dahon
52 saat uyku uyuyamadım bisiklet ile gezmekten ve kübalılarla çalmaktan dolayı

qeqeqe

Daimi Üye
Tepki
35
Çok uyuyan bir insan olarak 21 saat :D Bünyem uykusuzluğu kaldırmaz..Ama bende (baymineral ve OnErAl gibi ) yolculuklarda uyuyamam...

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Saat olarak bilemem, ama 3 gün kadardı sanırım. Uzun zamandır görmediğim bir akradaşım Kanada'dan gelmişti :)

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
@qeqeqe

Gidişlerde uyumamayı tercih ederim de dönüşlerde genelde yorgun olunduğundan ne kadar istemesemde dönüş esnasında (seyahat esnası gündüz değilse) yolun çok önemli bir kısmını uyuyarak geçiririm.

Güneş tutulmasını izlemek için 29 mart 2006' da Konya' ya bir arkadaşımla günübirliğine trenle gitmiştim. Hiç uyumdan 12 küsür saatlik yolu tamamladım. İzmit' e dönüş yaparken tabi halim kalmadığından epey bir uyumuştum. Eve sabah 6.30 gibi girdim ve üstümü değiştirip ilk trenle Sapanca' ya okula giderken yaşayan ölü gibiydim. Trende gözümü zor açıyordum. İstasyonu kaçıracağım diye çok çekindim ama şükür ki kaçırmadım. Okula bir uğramaya gitmiştim zaten.. Fazla kalmadan bir kaç arkadaşı ve öğretmeni gördükten sonra öğlen filan İzmit' e döndüm. Kendimi sınamak için birde o uykusuzlukla çarşıda yürüyüş yapayım dedim. Abartmıyorum ki yürürken bile gözlerim kapanıyordu. Kendimi kaptırsam bir yere toslayacaktım yürürken..

İnsan fazla uykusuz kalınca hayali sesler duymaya başlıyor.. Tuhaf oluyor gerçekten.

Emre Ede

Forum Demirbaşı
Tepki
207
annemlerin tatile gitmesini fırsat bilen ben ve arkadaşlarım, bizim evde toplandık, ne delilik yapsak die düşünürken, haberlerde bir lise bir öğrencisinin fuarda 8 gün uyumadığını gördük ve nası oluryaa formatına girdik :D
tabiki o andan sonra uyumama kararı aldık, düz hesap 109 saat uyumadım diyim,kahve,alkol,sigara yasak..sadece sınırsız kez yüzümüzü yıkama hakkımız vardı :D hayatımda yüzümü bukadar cok yıkadığımı hatırlamıyorum :D

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
şahsen ben 48 saat uyumadan idare etmiştim ama o saatin sonunda inanın oturunca bile uyumak gibi bir durumum vardı :D

mcyc

Daimi Üye
Tepki
147
38 saat uyumadım. yeni rekorlar düşünüyorum ama uyku güzel şey:D

hulyaars

Forum Demirbaşı
Tepki
222
Ya güzelce uyumak varken niye kendinize eziyet ediosunuz onu anlamadım uyanık kalmak için zoraki kahve içenleri falan okudum.Gereksiz uğraşlar bunlar yolculuk vs. gibi ekstra durumlarda mümkün ama durup dururken uyumamak için çabalamak saçma .Uykumdan feragat edemem rekor kırcam diyede...

esma_izmir

Üye
Tepki
94
Hiç ne kadar uykusuz kalacam diye bir rekor denemesi yapmadım ama final dönemi ders çalışmak için uyumamam gerekiyordu. kolaya nescafe kattım. uyutmuyormuş:) ama olmadı saat sabah 4'e kadar dayanabildim.(yaklaşık 22 saat uykusuz kalmısım) :) sonra mışıl mışıl uyudum:)

• Beğen
Tepkiler: sniper

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
en fazla 29 saat uykusuz kaldım yolculuktaydık akşam 7'de yola çıkmıştık ertesi gün 12 'de yatmıştım. otobüslerde hiç uyuyamam zaten koltuklar ufak geliyo bana.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
@hu_handan

Evet sırf uyumamak için kafein bombardımanı yapmak çok sakıncalı. Özellikle ben kafeini fazla kaçırınca yan etkilerini görmeye kısa zamanda başlıyorum.

Zaten bir aşamadan sonra en baba kafein karışımı bile uyumayı engellemekte zorlanır.

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
@hu_handan

lütfen genelleme yapmayalım rekor peşinde koşmak yada böbürlenmek değil amacımız bazı arkadaşlar deneme yapmış olabilir ama gözüme çarpan bir kişi var onun dışında herkezin bir nedeni var zaten, yoksa şahsi rekor denemesi için vücut feda etmiyoruz dimi ama :D ama şu var saat 11 den sonra uykuya dalmak vücut sağlığı için zaten sakıncalı 11'i geçirmemek gerek en azından 11-1:30 arası uyumak şart diyor uzmanlar

nyx

Daimi Üye
Tepki
212
gece 11 ve 1 arası kesinlikle uyumamız gerekir..
okudugum bi çin felsefesi ve yaşam tekniği kitabında da benzer bişi yazıyodu..
bu saatlerde uyanık olmak karaciğeri olumsuz etkiliyomuş..

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
dikkate almak isteyen arkadaşlar bir dip not hemen söyliyim nyx'in dediği gibi çin felsefesi gereğince ve uzmanlarında yine yaptığı araştırmalarda gece 11 ila 1 saatleri arasında vücut ölü hücrelerden arınyo ve tazeleniyo eğer bu treni kaçırırsanız yeni güne eski performansla başlamanız kaçınılmaz