AraÇta Bİsİklet TaŞima

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Yusuf Z. Şipal tarafından paylaşıldı.

 1. Yusuf Z. Şipal

  Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

  Kayıt:
  14 Nisan 2010
  Mesajlar:
  1.834
  Beğeniler:
  1.449
  Şehir:
  Aydın, İzmir
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Bagaja monte edilen taşıma aparatları acaba zamanla aracın aksamında sorunlara neden olur mu, hatcback tarzı araçlarda bagaj kapağının ayarlarını, dengesini bozar mı, bu konuda sorun yaşamış olan var mı. Malum 10 kg üzerine bir şey taşınan ve çukurlara girince bozuk satıhta vs donanıma zarar verme ihtimali var.
   
 2. Gunesak

  Gunesak Aktif Üye

  Kayıt:
  5 Aralık 2005
  Mesajlar:
  117
  Beğeniler:
  224
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Güzel bir konuya değinmişsiniz. Ben bahsettiğiniz türdeki taşıma aparatlarının araca mutlaka az da olsa zarar verebileceğini düşünüyorum. Bu taşıma aparatlarının arabanın kaporta ve boyasına verebileceği zararın dışında başka bir tehlikesi daha var bence. O da trafikte aracınıza arkadan çarpılması durumunda bisikletinizin görebileceği zarar. Ayrıca bu şekilde taşıma yapılırken bisikletiniz aracın dışında kalıyor. Aracı bir süreliğine terk etmek gerekirse bisikletin oradan çalınma riski de var. Bisikleti arabada taşımak gerekirse bence en güzeli her iki tekerleği de söküp kadroyu ve tekerlekleri bagajın içine yatırmak.
   
 3. BF Okuru

  BF Okuru Aktif Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2005
  Mesajlar:
  137
  Beğeniler:
  263
  Seviye:
  [​IMG]
   
  Yusuf Z. Şipal bunu beğendi.
 4. #4
  Yusuf Z. Şipal

  Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

  Kayıt:
  14 Nisan 2010
  Mesajlar:
  1.834
  Beğeniler:
  1.449
  Şehir:
  Aydın, İzmir
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Teşekkürler, belirttiğiniz gibi farklı sorunlar da var. Ben şundan dolayı sordum. Fiat Doblo araçların bazılarında arkada merdiver var, bu merdiven daha çok görsel amaçlı imiş, çünkü kullanımı durumunda kapının terazisini- dengesini bozuyormuş. Aynı şey bisiklet için de geçerli olabilir diye düşündüm. Bu arada Halil Beyin eklediği taşıma aparatı da güzel ama onun için de önce araç tavanına portbagaj almak gerekiyor sanıyorum.
  Bisikleti taşımak için alternatifi olanlar var mı acaba, ya da gerçekten ihtimal dahilinde olabileceğini düşündüğümüz, yukarıda anılan durumlar yaşanabilir mi?