Araçlı Maganda (34 TU 1101)

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Aracı büyük olanın yol üstünlügü oldugunu sandıgı , parası cok olanın herseyi yapabilecegini sandıgı bi ülkede yasıyoruz ve ne acıdır ki herhangi bi suclama esnasında araya tanıdıklar sokularak , büyük paralar ,rüşvetler ödenerek yasalarcada bu destekleniyor. Yani senin altında bisikletin varsa , cebinde paran yoksa , hatrı sayılır bi tanıdıgında yoksa karsında bunu yapan adam cok kolay aklanıyor . Bu dün böyleydi , bugun böyle ,yarında malesef böyle olacak.

Ben utanıyorum fakat utanması gerekenler utanmadıgı sürece bu hiç deişmeyecek ve biz bu baslıkları srekli görerek altlarına aynı yorumları yazmaya devam edicez. Malesef.

Scudo

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
Daha önce yazmıştım şimdi inandınız mı tüm bu yorumlardan sonra; İsviçrede deniz yok, minnak bi kıyısı bile yok. Ama Deniz Bakanlığı var.

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

Cyclist20

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Mosso
Benim bulunduğum yerde de selam vermek amaçlı korna çalanlar çok ama onlar harici dalga geçmek amaçlı uzun uzun çalarak gulerek yanimdan geçiyorlar. mesela bir kere 65 km/h hizdayken yaşadım yurube falan diyorlardı.Ben bu spora merak sarmisim hep bunlar yüzünden soguyacam

darkdream

Daimi Üye
Tepki
322
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bana mobilet bozması motordan laf atmışlardı. "Halen mi biniyon, şöyle mi, böyle mi yapıyon, kah kah kah diye" filan gibi. Bisikletten çekemedikleri ne anlamıyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@darkdream
Kıskanıyorlar açıkçası... ve çok afedersiniz bi tarafları yemiyor bisikletle onlarca km gitmeye. Gideni de taciz ederek soğutmaya çalışıyorlar.
Bol sesli iğrenç motorlarıyla çok "isyankar" olduklarını düşüyorlar. Tiksinti verici şeyler...

• Beğen

darkdream

Daimi Üye
Tepki
322
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@vela2016

Oysa ki motorcu adamın bisiklet severi anlaması lazım. Gerçi mobilet bozması dandik bir şeye biniyordu. Çok şaşırmamak lazım, ona motorcu demek bile hakaret.

Diğer kafayı da anlamıyorum, yani youtube vloglara bakıyorum, adama arabadan bira fırlatmışlar, sigara izmariti atmışlar, su şişesi atmışlar, laf atmışlar. Yav nasıl bir memlekette yaşıyoruz, nasıl bir beyin yapısıdır bu? Valla geçen bir konuşmada dedik yanımıza şok cihazı filan alalım. Gerçeğe benzer bir su tabancası alalım, caydırıcı olsun. Örneğin bıçak tehlikeli, hani ufak bıçaklar kamp için taşınıyor zaten ama karşındaki adam normal düşünmüyor, sen bıçağı çekince o ve arkadaşları da levyeyi kapıp, dalar sana.

• Beğen

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Biribirinizi gazlamayın..
Bunlar heryerdeler..
Dikkate almayın..
Yokmuş gibi davranın..
Zaten aslında olmamaları gerekiyordu ama evrim bu şekilde kendine yol buluyor.

Aypedden Tapatalk kullanarak atıldı

• Beğen

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ahlak olmayan yerde kanun hicbir sey yapamaz.

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı

cctolga01

Üye
Tepki
18
İsim
Tolga
televizyonda kamu spotu şeklinde bisiklet sürücülerinin yoldaki hakları,durumlarıyla ilgili yayın yapılması için kampanya başlatılabilir yarar sağlar mı o ayrı

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı

Cyclist20

Üye
Tepki
38
Bisiklet
Mosso
Bugün bir tane daha yaşadım.Ben Denizli/Tavas'ta oturuyorum.Ve Tavas'a bağlı 9 km arası bulunan Akyar Kasabasına gidiyordum.Bu 9 km'nin 4-5 km'si yokuş bu arada.Bu yokuşları çıkarken transit bir maganda yanımdam geçerken bağırdı.Allah'tan alışkınım düşmedim.

• Beğen
Tepkiler: darkdream

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@recepkerim
ya bu magandaların yaratıcılıkları beni benden alıyo :) adamlar birilerini korkutmak için yanlarında torpil taşıyolar, emeğe saygı, genelde sıkıştırıp korna çalıyolardı ama bu da garip bi performansmış.
bu tip insanlarda empati duygusu pek oluşmadığı için üzerine torpil bağlamak suretiyle empati duygusu oluşturulmalıdır.