Araç Arkası Taşıyıcı ile Kaza

create

Üye
Tepki
56
İsim
Süleyman ÖZCAN
Bisiklet
Salcano
Merhaba Arkadaşlar.
Facebook'ta bir arkadaş kaza geçirmiş sorununu aşağıdaki resimden okuyabilirsiniz. Başına böyle bir şey gelen bilgisi olanlar varsa paylaşırsa bende kendisine ileteyim.
http://www.webhoxrentacar.com/Untitled-4.png
İlginiz için şimdiden teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: suat akman
Scudo

Apmomo

Üye
Tepki
5
İsim
Mert gürtunca
Bisiklet
Specialized
hiç bilmiyorum arkadaşın ne yapabileceğini ama karşı tarafla anlaşıp masrafı alabilir .Sonuçta bisiklet olmasa araç a zarar gelicekti .Geçmiş olsun çok kötü bir durum...

vebag

Aktif Üye
Tepki
140
İsim
ethem kardaş
Bisiklet
Cube
Hepimizin başına gelebilecek bir durum, bence vuran hatalı ama yasa neder bilmiyorum.. geçmiş olsun

• Beğen
Tepkiler: sepultra77

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Gecmis olsun :(
Umarim tum zarariniz tazmin edilir. Uygulamayi bende merak ettim... Sonucu bildirirseniz cok seviniriz...
Sonucta araca ek romork vb. takilinca ruhsata islenmesi gerekiyor ancak bisiklet tasiyici aparat ve buna takilan yuk ile ilgili bir uygulama varmi merak edip hic arastirmadim!

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
716
Bisiklet
Cube
Polisin de dediği gibi taşıyıcı aparat da olsa aracın orjinal donanımında yer almadığından ve ekstra bir alan kapladığından kanuni olarak sıkıntı yaratabilir. Yalnız arkadan çarpan kişinin vicdanı var ise bisikletlerin hasarını karşılaması lazım, vicdan sahibi değilse "o da bu şekilde bisiklet taşımasaydı trafikte, benim de aracım hasar gördü bisikletler yüzünden" diyerek üste bile çıkmaya çalışabilir.

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
geçmiş olsun o bisikletlerin jant fiyatları bi araba tamponu masrafı kadar eder herhalde ama adam iyi niyetli birisi ise masrafları karşılayabilir

sepultra77

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Pert
Bisiklet
Kron
@create
şimdi sigortacımla konuştum bu konuyu.Söylediği şu:
Arkadan çarpan aracın trafik sigortası zararı ödemek zorunda.Aracın üzerindeki aparatın ruhsata işli olup olmadığının bir önemi yok.Eğer kazayı bir duvara veya başka bir yere çarparak biz yapmışsak,kaskoda bisiklet aparatı görünüyorsa eğer aparatın bedelini kasko öder bisikleti ödemez diyor.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok geçmiş olsun yaşamayınca hiç aklımıza gelmezdi uygulamayı merak ettim paylaşırsınız. Allah beterinden korusun.

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
İşte tamda bu sebebten arkada bisiklet taşımak beni acayip rahatsız ediyor en iyisi tavan taşıyıcılar. Geçmiş olsun.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bahadır Aktaş
Bu tavan taşıyıcıları 2 adetten fazla taşıyor mu. Bi hayalim var vosvos toplamak en kötü ihtimalle minibüs olan vosvos toplatayım bari bisikletleri içine koyarım yada eski kasa bir panelvan almak lazım. Bu taşıma olayı beni bunalttı birde bu olaylar can sıkıcı. Tekrar tekrar geçmiş olsun

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
çok geçmiş olsun hocam, benim başıma geldi ama çok ufak dokunduğu için birşey olmamıştı. O gün bugündür taşıyıcı taktım mı çok temkinli giderim.
Aslında tavan rayı kullanmak lazım ancak o da başlı başına bir maliyet.... Neye para harcayacağımıza şaşırdık valla

• Beğen
Tepkiler: macerakolik

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Delta bisiklet ulaş bu konuya bi el atsa iyi olur geotech marka falan makul fiyata üretilse keşke @ulas

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Peki yasal değilse bu taşıyıcı neden üretiliyor ve satılıyor. bir ikincisi araç arkasındaki taşıyıcı ölüyorsa tavan üstü taşıyıcı ölümsüzmü.

vebag

Aktif Üye
Tepki
140
İsim
ethem kardaş
Bisiklet
Cube
Sabah ilk yorumu okuduktan sonra bu konuyu düşünmeye başladım. Her gün bisiklet ile işe gidip geliyorum, ( gerçekten bisikleti çok seviyorum maksadında söyledim bunu )

Şu örnek geldi aklıma,

Mesela arabanın bagajında 1 milyon dolar para taşıyoruz, arkadan biri geliyor çarpıyor, adamın parayı ödemesi mi lazım ?

Bence bunun vicdan ile bağdaştırılmaması lazım..

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
çok geçmiş olsun...
polisin öyle bir şey demesi çok saçma!!! arkadan çarpan bütün masrafları karşılamak zorunda!!! ne yani arabama çarpacak zarar verecek sonra haklı olacak kusura bakmasın ama nasıl bir hukuk devleti acaba burası??!!! ben kendim park halindeki bir araca sürtmüştüm kaput zarar görmüştü. araç sahibini bulup özür dileyip masraflarını karşıladım herşey vicdanda bitiyor.. (kimseye karşı bir yargılama falan yok tamamen kendi görüşlerim)

create

Üye
Tepki
56
İsim
Süleyman ÖZCAN
Bisiklet
Salcano
@aytacdirek çok teşekkür ederim hocam.

cevap yazan diğer arkadaşlara da teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: sallehpaul

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
tavan üstü taşıyıcı tavsiye ederim,
Polise sormadan tutanaklara mutlaka araç arkasına 2 bisikletin bulunduğu ve bunlarında zarar gördüğünü belirtir kariı tarafın kaskosundan masrafları karşılama ihtimaliniz artardı..