Apple Kullanıcıları Kulübü

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Ben hala 4S kullanıyorum (iOS 8.1 güncellemesi yapan aklımı seveyim), 5 ya da 5S kullanmadım hiç. Kız arkadaşımın S3'ünü elime aldığımda nereden nasıl tutacağımı şaşırdığım anlar alıyor.
6 ve özellikle de 6+ muhabbetine ise hiç girmiyorum, 6+ alacağıma gider iPad mini ve yanına 3310 türevi akılsız düz bir telefon alırım daha iyi.

Scudo

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
Yani 6+ amacına hizmet eden bir phablet ürün emsalleri yerine ben onu tercih ederdim mesela 6 ise elimin son reddinde duruyor yani 1mm büyük olsa avcuma sığmayacak sizin gibi bir tanıdığım da 6plusa geçti 4s'ten kürek gibi telefon derken ileriki zamanlarda normal gelmeye başladığını söyledi hatta 4s çok ufak bile demeye başladı ben de 4s kullandım 5'e geçince cidden farketti ve iyi ki geçmişim dedim ama 6'ya geçermiyim (öncelikle fiyatı olmak üzere) bazı imkansızlıklar ve bazı soru işaretleri var kafamda -zaten o soru işaretleri kalksa da 5'i zor almışken onu hayatta alamam[emoji4]-

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
@muratcolakoglu

Yani şimdi siz de bambaşka bir pencere açtınız bu arada blackberry türkiyeden çekildi biliyorsunuz değil mi? (Akıllı telefon çıkmasaydı ben de blackberry kullanıyor olurdum hatta 9900'ın hastasıydım bi ara ama sonra benim için kullanışsız geldi o telefon

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Ali Ç.

9900 da kullandım. Şimdi Q10 kullanıyorum. Telefon kişisel bir şeydir. Herkes ihtiyacına göre bir model seçer. Yeni işletim sistemleri ile Blackberry'ler çok başarılı. Türkiye ofisini kapattığını biliyorum ama ofis olmadan da satış yapılır. Yakında yeniden Türkiye pazarına gelecektir. Eski işletim sisteminden yenisine geçerken bir sarsıntı geçirdi. Şu an yeni model olan Blackberry Passport çok etkileyici ama tek elle kullanıma kesinlikle müsait değil.

Blackberry'ler de akıllı telefondur ama farklıdırlar. :) Blackberry'lerin dünyanın ilk mesajlaşma ve email alıp gönderen telefonu olduğunu düşünürsek... Eski zamanların mobil insanları için tasarlanmış. Kendini yenilemekte biraz geç kalmış bir telefon.

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
@muratcolakoglu
O zaten öyle de acayip bişey o ya ama tutması lazım yoksa blackberryye elveda deriz nokia gibi

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Ali Ç.

Blackberry'ye kolay kolay elveda denmez. Blackberry'nin Nokia gibi değil, Blackberry'nin tamamen kendine has özellikleri ve patentleri var. Mesela dünyanın en güvenli telefonu. Bu anlamda kurumlar hala BB kullanıyor. Ayrıca mesajlaşma konularında hala çok üstün. Sadece eski işletim sisteminden yenisine geçerken sarsıntı geçirdi. Ama Android veya iOS satışları kadar satışlarını arttıramaz. Kendi pazarını koruyacaktır. Klavye'de hala en üstün telefondur.

• Beğen
Tepkiler: Ali Ç.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@BF Okuru 2010 yılından beri Android kullanıyorum ben. O zamanlar Android esneklik olarak çok çok daha öndeydi. iOS'un 2014 yılında yapmaya başladıklarını ben o zamanlar yapıyordum. Alışkanlık öyle başladı bende.

Daha sonra ben Android telefon aldıkça, kardeşim iPhone almaya başladı. Ara sıra aldım kullandım. Tamam her şey sade, güzel; ama hala bana çok basit geliyor. Android'deki özgürlüğü bulamıyorum. O kadar para verdikten sonra da, kendimi kısıtlanmış hissetmek istemiyorum.

O nedenle Android devam edeceğim. HTC One M7 kullanıyorum bir süredir. Çok memnunum. M9'dan önce de değiştirme gibi bir niyetim yok :) Mesela Samsungları da hiç sevmem ha, çok dandik geliyor onlar da bana. İğrenç bir arayüz, dandik malzeme... Tamam donanım olarak çok çok iyi ama gerisi tırt geliyor bana.

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
Htc sense arayüzü olsun m serisi olsun çok iyi bir çizgi tutturdu ios stabilitesinin android hali gibi m8 çok kaba bir telefon olmasaydı aklımı çelebilirdi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
iPhone'dan vazgeçemiyorum fakat ille de Android olacaksa, LG telefonlar çok hoşuma gidiyor özellikle G2 ve G3 çok güzel. Samsung ile ilgili söylediklerine katılıyorum Samsung'u ben de hiç sevmiyorum. Sürekli yeni telefon çıkartması da kalitesini düşürüyor günden güne. iPhone'u kullanım olarak çok seviyorum yani kullanım açısından çok kolaylık sağlıyor bana o yüzden memnunum. Bir de Android cihazların 4-8 çekirdekle yaptığı işi, iOS'un tek çekirdekle yapması çok güzel ve kaliteli olarak nitelendiriyorum bu durumu. Ancak, iOS 7 ve sonrasındaki bug oranı fazlalaşması sıkıntı oldu ama o da hallediliyor yavaş yavaş artık.

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
Hocam ben de sürekli araya giriyorum ama lg teşhir ürünleri bile geçişlerde kasıyor onun da samsungdan farkı yok nexus kesinlikle en safkan android google kendisi yaptırıyor bunları ve içersindeki sürüm safkan android mesela bundaki firmware 4 gb samsungdaki 8gb ios da 3gb o 8gblık touchwiz arayüzü samsungu bitiriyor gözümüzde samsung kullananlar çok kasınca bunun custom romunu yüklüyorlar ios gibi sonrasında htc ve sony geliyor ama hafızayı doldurup oyun açınca falan kasmayı engelleyemiyorlar ne yazıkki ama iphoneda hafızayı full doldur arka planda 10 tane oyun aç yine bişey olmaz(5 ve üstüiçin geçerli tabi 512 mb ram ios için bile az) ama tabi milletimize bunu anlatmak ve aynı paralara z3 nexus 5 aldırmak çok zor

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ali hocam anlıyorum ama şöyle diyeyim ben Android (her ne kadar LG sevsem de) sevmiyorum çünkü Google'ın çok fazla dayatması var ve bu hoşuma gitmiyor. Android sistemlerde çok fazla bug var ayrıca. Ciddi ciddi Samsung'da çok yaşanan bir problem bu hatta. Mesela S2 neyse, S3 de öyle oluyor yani hala fix edilmemiş hatalarla dolu. Benim iPhone'da tek hoşuma gitmeyen bir şey var ki, o da manuel olarak video yükleyememek. Uygulamalar yoluyla yükleniyor ama Android gibi bağımsız değil işte tek hoşuma gitmeyen şey bu. Onun dışında kullanım olarak iPhone favorim her zaman. Ama telefonu tamamen bağımsız hale getirmek için bir şeyler yapmak da garanti kapsamı dışına itiyor telefonu.

H.Genç

Daimi Üye
Tepki
155
Bisiklet
Trek
Şehir efsanesi. Şöyleki; bahsettiğiniz şey sanırım telefonu jailbreak yapmak. JB yapmak telefonun donanımını değiştirmiyor. Restore yaptığınızda tekrar garanti kapsamına girer merak etmeyin:)

• Beğen
Tepkiler: Ali Ç.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Sen JB yaptıktan bir süre sonra sürüm yükseltirken DFU modunda hiç takılı kalmadın galiba? SH larını da kabul etmedi. O şekilde bir götür servise. Gülümseyerek nasıl karşılıyorlar.. :)

H.Genç

Daimi Üye
Tepki
155
Bisiklet
Trek
Bilmiyorum. Sanırım androiddeki rom olayı ile iosdeki jb olayı aynı ama garanti dışına çıkar mı bilmem. Ben çok kez cihazlarımı ( ip4s,5s,ipad) jb yaptım. Şu an ip5s jb'li ipad jb'siz durumda. Jb yaparsanız garanti kapsamı dışına çıkar olayı sünnetçi korkusu gibi bir şey.

@SerkanH bey ne yalan söyliyim hiç kalmadım. Emin olun ki telefoncunun yaptığı şeyi sizde yaparsınız. Korkmaya gerek yok. Restore yaparken hata verdiği oldu ama her zaman sorun düzelmiştir. Bir yerde hata yapmışımdır.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Eşim android kullanıyor. Süper süper.. Benim tel öyle bir sapıttı ki rehberdeki resimler bile birbirine karıştı.. :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bilgi için teşekkür ederim Hakan bey :)

@SerkanH Android olarak şu an tek ilgimi çeken LG telefonları var olursa belki ondan olur ama şimdilik iPhone ile devam bakalım. Yalnız, Apple iOS 7 olayına girmekle hem iyi etti hem kötü etti. Gerçi iOS 7 bana göre güzel ama büyük çoğunluk beğenmedi. Hala beğenmeyenler, yana yana 6'ya dönmek isteyenler var.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Ben iOS 6 kullanıyorum telefon artık bırak beni benden sana hayır yok bak yeni çıkan hiç bir uygulamayı yukleyemiyorum demeye başladı. 8.1 kullanıyor kuzenim iPhone 6+ ile beş para etmez diyor. Elbette herkezin tercihi ve talebi " beklentisi" farklı..

• Beğen
Tepkiler: Onur Tıskaoğlu