apartmanda bisiklet

deveci a

Üye
Tepki
0
arkadaşlar sizlere kentte bisikletli olmanın başka bir boyutuyla ilgili bir sorum olacak. Bisikletlerinizi nereye koyuyorsunuz ?çoğumuz apartman dairelerinde oturuyoruz ve maalesef pek çok apartmanda bisiklet için ayrılmış yerler yok.bisikleti 4 kat indirip çıkarmaktan bi hayli yorulduğum için sizlere sormak istedim.aslında aşağıda bi kapalı garajımız var ama bisiklet orda yıpranır diye koyamıyorum.sizler bu sorunu nasıl çözdünüz merak ediyorum..

Scudo
Tepki
3
Asansör kullanıyorum, çalışma odamda muhafaza ediyorum. Kapalı garaj ortak kullanıma açık değilse neden problem olsun ki?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
http://i218.photobucket.com/albums/cc25/zoeturkey/d9929d1f-d189-4f43-af72-d411265f588.jpg

nime

Daimi Üye
Tepki
78
Ben şahsen 4 katta oturmaktayım ve hergün 60 km yoldan sonra bile merdiven kullnarak kapımızın önünde itfaye boruları var kalın onlara bisikletimi kitleyip öyle günümü bitiriyorum. Ama diğer klas olan evin balkonunda askıda duruyor :)

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
@nime

Siz bisiklet aldınız mı, resimlerini foruma eklemediniz de

nime

Daimi Üye
Tepki
78
@Süleyman Uzunköprü

Bunların ikiside bir yıllık ama salcanom balkonda duruyor zira üzerinde çalınacak çok parça var ? Barendler carbon + km saati + ışıklar falan :)
Diğeri eski sedonam daha çok kışın sürüyorum. Ama yol bisikleti de yolda dostum.

• Beğen
Tepkiler: suzunkopru

halid acar

Forum Bağımlısı
Tepki
600
ben apartmana girince direk her dairenin kendisine özel olan kapalı bodruma koyuyorum 1kat indirip çıkartmak hi.de zor olmuyor ve şu ana kadar bi yıpranma söz konusu olmadı

• Beğen
Tepkiler: seda ak

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ben odamda bile güvenli olduğunu düşünmüyorum. hatta yazın tatile çıkarken yanımda götürürüm bisikletimi. eğer götürme şansım yoksa banyoya sokar musluğa kilitlerim :D şuanda bizim bisikletlerimiz için en güvenli yer evin içi gibi görünüyor. eğer boş bi odanız var ise oraya koyun ;)

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Ben balkona uzaktan kumandalı, kolu içeri döndürülebilir hafif bir vinç yaptırmayı düşünüyorum. Şu an evde tadilat var 15 güne kadar ustalarla görüşeceğim. Eğer karar verip yaptırırsam ayrıntılarını yazarım.
Buna benzer bir deneyimi olan var mı? ya da önerisi olan.?

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
ben 5 kat yukarı çıkartıyorum.çalınmaması için.böylece içim çok rahat oluyor.içim rahat oluncada 5 kata çıkarmak hiç gözümde büyümüyor.balkonda gözümün önünde gayet iyi.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
5. katta oturuyorum.Bisikletimi de balkona koyuyorum ama evin balkonu açık değil.Komple kapalı yani orası da bir oda gibi.Sonuçta ne yağmur çamur görüyor orada ne de benim içimde bir korku kalıyor.Açık bir yere kilitlememek lazım bence zaten ben de kilit de yok,çünkü turlarda da hep gözümün önünde tutarım bisikletimi.

42FY

Daimi Üye
Tepki
184
gurkan bey sanki biraz fazla paronaya yapıyosunuz gibime geldi:)
şakaysa o ayrı mesele:)

Sedat Tüfekci

Aktif Üye
Tepki
10
11.katta oturuyorum yukarı çıkarmak zor geliyordu önceleri...
girişteki bodruma inen demir parmaklıklara kitlerdim lakin ileryen zamanlarda havası inmiş,sele borusu mandalı açık vb vb gibi şeylerle karşılaştım ve anladımki en iyi ve kesin çözüm evin balkonu..5-6 aydır yukarı çıkartıyorum huzurluyum :)

Alp Aslan

Forum Bağımlısı
Tepki
4.150
Bisiklet
Cannondale
Uzun bir süre apartmanın içinde kilitli bıraktım ama çektiğim sıkıntıyı bir ben bilirim, en sonunda dayanamayıp evimde yer olmadığı halde en iyi çözüm olarak duvara ön tekerlekden asılmasını sağlayan aparattan aldım bu sayede dik durarak çok yerde kaplamıyor ve benim içimde rahat ediyor tavsiye ederim kesinlikle.

emre arıkan

Forum Bağımlısı
Tepki
947
bende her gün 2. kara çıkarıyorum odamda baş köşede bisikletim duruyor yattığım yerden görmezsem huzursuz olurum odada güzel dekorda oluyo ya odaya bi şenlik katıyo bi kalite katıyo

burakb

Daimi Üye
Tepki
528
Önceki evde asansörle çıkartıp eve asıyodum.
taşındığım evde mecburen 4 kat çıkartıyorum.
Bir kaç kere girişe kitledim. Çok kurcalıyorlar.
Duran bisikletin viteslerini çıt çıt dibine kadar basmaktan ne anlıyolar...:(