Antrenmanda hangisi daha önemli?

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hızlı ama kısa mesafe gitmek mi yoksa normal hızda uzun mesafe gitmek mi?

Scudo

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
Antrenman bilmini katlettiniz:) tabi işin şakası böyle bir kelime ile kestirilip atılamaz.Amaca ,branşa ,yaşa ,cinsiyete,sıcaklığa vs.. bir sürü etmen antrenman planlamasında önem taşır.Siz ne için soruyorsunuz?Peki size çok hızlı ve uzun yol desem ne olacak:) umarım beni anlamışsınızdır.Amacınızı belirtirseniz daha çok yardım alabilirsiniz...

• Beğen
Tepkiler: Harun.

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Fırat Dizman

Spor ve kondisyon...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Eğer yeni başladıysanız uzun süreli düşük-orta tempolu sürüşler idealdir. Temel kondisyonunuz belirli bir seviyeye geldikten sonra diğer antreman türlerine yönelmeniz daha uygun olacaktır. Düşük tempolu sürüşlerde antreman içine kaldırabileceğiniz ölçüde kısa süreli fakat yüksek tempo ilave de edebilirsiniz..

• Beğen

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
Sizin kısa sorunuza cevap şu olabilir,ne yaparsanız yapın sprinterde olsanız genede uzun çalışmalar yapmak zorundasınız ,ama mukavemettçi olacaksanız da sprint çalışmalısınız,nasıl ama biraz karışık gibi değilmi ,ama oranlar çok farklı,hem mesafe ,hem şiddet,hem süre.

• Beğen

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
benim cevabım ise, amacınızı net olarak belirlemeli, daha çok araştırmalı, daha çok okumalısınız...
böylece boş sorularla diğer arkadaşlarınızın zamanını da çalmamış olursunuz...

çok mu acımasız oldu??

• Beğen
Tepkiler: Fırat Dizman

bençizdim

Üye
Tepki
64
@Harun Salcı

ilk bahsettiğiniz yükleme, ikincisi de altyapı antrenmanına karşılık geliyor. ilki oksijen taşıma kapasitenizi, ikinici de yağ yakma kabiliyetinizi arttırır. ikisini de yapmak gerekir. kabaca böyle anlatabiliriz...

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Candan Cığız

Tamam her konu açışımda sana danışacağım.

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Adaşım :), eğer ciddiyetle profesyonellik düşünüüyorsan, ki ben düşündüğüm için belli başlı videolar indirmiştim. CTS diye torrent sitelerinde arattır veya ben sana direk atıyım linkini sen istersen bana bildir. Dili ingilizce bu arada, umarım sorun olmaz. :)

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
yeni baslıyorsanız günde ortalama 70-90 km arası yol yapın ortalamayıda 25in altına düşmemeye calısın. sonra yavas yavas artırırsınız. en ideali böle baslamakk.:D

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@cenqizhan

Her gün 70 km imkansız.Aslında tek istediğim yarışlara girince tıkanmadan uzun süre hızlı sürebilmek.

Fırat Dizman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.018
Bisiklet
Cube
@Harun Sayı

videolar size bir fikir verebilir ,yol gösterebilir,ama o kadar .Hele prof .gibi bir durumdan bahsediyorsanız bu mümkün değil,net ortamında bedava uluşubildiğiniz hiçbir konu, bilinmeyen ve sizi başarıya taşıyacak kadar kapsamlı olamaz.Kaldı ki üst düzey olimpik seviyede olan sporcuların bile antrenörleri vardır.Demek istediğim bu işler o kadar kolay değil.Bu bilgile için insanlar yıllarc okuyor,para ,zaman ,emek harcıyor,e tabiki bu kadar kolay da piyasa vermezler:)

• Beğen

Çagatay Çimşit

Daimi Üye
Tepki
277
Bitiş çizgisini önde geçebilmek için önce bitişe gelebilmek lazım. Bu nedenle "normal" hızda uzun mesafe gidemeyen birinin başarı şansı olamaz.

Normal kelimesinin anlamı da farklı tabi burada bize göre normal görmemek lazım yarışçıları :)

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Harun Salcı

dedigim gibi. düz yolda bu kadar idman yapmalısın ki yarıslara rahat giresin. bir de bisikletle direk daglarda idmanlara baslamanı hic tavsiye etmem. ne lif kalır ne kas. bi süre yolda idman yap derim. ;)