Antrenman Yardım

Tugay Sonsuz Sert

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar merhabalar. Bilgili arkadaşlar elbet vardır burada. Benim sizden ricam bisiklet sporuna yeni başladım. Futbol oynuyorum bu arada kendim fakat yeterli seviye kondisyon idmanı yapamadığımız için bisiklete yönelik pek bi kondisyonum yok. Memurum işe gidip gelirken 2-3 km lik mesafeyi bisikletle gidiyorum. Günlük olarak ne yapmam lazım kondisyonumu toplamak için bisikletle Örn. Erzincan - Erzurum yapabilmek için ne kadar çalışmam gerek nasıl çalışmam gerek ? Yardımcı olursanız neler yapmam gerektiğini söylerseniz çok memnun olurum. Şimdiden yardımcı olan arkadaşlar teşekkürler.

Scudo

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Tugay bey öncelikle hoş geldiniz.
Ise bisikletle giden birisi olarak bu örnek davranışınızın sürekli olmasını diliyorum.
Antrenman meselesine gelince; sporcu olduğunuz için günlük 8-10 km yolun size yetmeyecegi aşikar, siz iyisi mi Forum'un sağ üst köşesinde yer alan "Arama" kısmını kullanarak daha önceden açılan konuları inceleyin.

• Beğen
Tepkiler: Tugay Sonsuz Sert

Tugay Sonsuz Sert

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
Teşekkür ederim Tahir bey. Bisikletimi 2. el olarak daha 2-3 gün önce aldım ve işe gidip gelmem sürekli bisikletle olacaktır. Hem kendime , hemde çevreye yararlı. Biraz bacak yorgunluğunu atlatayım bisiklet konusunda haftasonu biraz uzun mesafe yapmak istiyorum.

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
(link) Buradaki antrenmanları yapmak kondisyonunuzu gözle görürülür şekilde arttıracaktır, en önemli hareketleriniz çömelme (squat) ve hamleler dir. Bu hareketleri 3 set 25 tekrar çalışın. Eğer ağırlıkla yapamıyorsanız ağırlıksız elleriniz ileride yapın. Birde calf yani baldır kasları için de bir yüksekliğe 25 defa 3 set zıplayıp zıplayıp inin. Setler arası 30 sn. dinlenin. Kolay gelsin :)

• Beğen

M Manus

Aktif Üye
Tepki
45
Bisiklet
Salcano
Konuyu takibime alıyorum izninizle.

Daha önce de bir kaç konu okudum ancak bununla ilgili tam bir bilgi verilen yer yok, aslında sizin belirlemeniz gerekiyor örneğin
100 km'lik bir tur düşünüyorsanız bunu tura çıkmadan önce aralarda çok dinlenerek dahi olsa bir kere yapmalısınız bence

• Beğen

Tugay Sonsuz Sert

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Sedona
Uzun süre ve hala futbol oynadığımdan dolayı calf ler dolu ve güçlü. Squat hareketlerini salondayken ağırlık ile yapıyodum fakat şimdi sadece ellerle yapıyorum 1 set 55x yapıyorum. Bakalım kendime bi plan çıkarıcam inşallah yararlı olur :)

M Manus

Aktif Üye
Tepki
45
Bisiklet
Salcano
Konuyu takipteyim ancak çoğu arkadaş fikir paylaşmaya çekiniyor galiba yada konuyu görmediler o halde güncelleyelim.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Eger Erzurum- Erzincan deseydiniz; futbol antrenmani yapan birisi bu mesafeyi, arad iki tane büyükce yokus olmasina ragmen bir günde rahat alir diyecektim. Kaba etler biraz hasat olur ama, 200 km. yi gecmeyen bir mesafe.
Erzincan - Erzurum deyince is tamamen degisir. Yolun bir kac inis yeri haric geneli yokus yukari. Sadece ise geldiginiz mesafe, ise giderken terlememeye calistiginizi da hesaba katarak, antrenman sayilamaz. Antrenman etkisini görebilmeniz icin ne isinma süresi var, ne de antrenman yapacak zaman. Ayni yolu yürüyerek gidip gelseniz antrenman etkisi daha fazla olacaktir. Sadece hafta sonu süreceksiniz, böyle bir bir antrenman plani mevcut degildir. Eger isten sonra en az haftada 2 gün birer saat ekleyebilirseniz, hafta sonu sürüsleri ile beraber bir seye benzeyebilir.
Ne kadar zamanda bu süreyi alabilecek duruma gelebileceginizi söylemek sadece kehanet olur.

• Beğen
Tepkiler: Osman D.

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
Bende yeni konu acmak istemedim burdan bisey sormak istiyorum(Tugay abi kusura bakma) bende gunluk 50 km civarinda yapiyorum full yuksek tempo suruyorduk 30-35 km simdi yuksek kadans calismaya basladim normalde duz gidiyorum yokusta cikiyorum fakat yavas bunu hizlandirmak istoyprum yuksek kadans mi yoksa tempo surus devam mi etmeliyim yokus antremani yapacagim fazla biryer yok yazin sile ancak :(

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tunç Tuncay

Forum Bağımlısı
Tepki
828
İsim
Tunç Tuncay
Bisiklet
Canyon
Antreman bilgisi ve teknikleri çok çeşitli neyin hedeflendiği ve bu hedefe ne sürede varılmak istendiği gibi daha da çoğaltılabilir ancak değişik idman programları vardır ve gelişim için hepsini yapmak geteklidir. Amaç gezi değil idmansa , kadans , yokuş , direnç idmanları , yokuş iniş tekniği gelişimi , grupla biniş gibi çok çeşitli idman şekilleri mevcut yani idman olayı sadece bir başlık altında incelemek nerdeyse imkansız ama merak ettiğiniz şu tip idmanı nasıl yapmalıyım derseniz elbet bilgi paylaşımı daha iyi olacaktır

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar